Morgana Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Morgana nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Morgana build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Hiç tereddüt etmeden rakiplerinizi çakılı bırakın.

Bu rehber Morgana nasıl oynanır sorusuna, Morgana build, Morgana eşya ve Morgana rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon güçlü yer tutma becerisi ile taşıyıcı şampiyonlara alan oluşturur. Sürekli rakipleri çakılı bırakacak bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Morgana Sezon 9 Build

Bu sezon Morgana için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere büyü hasarı vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra ise yeteneklerinle daha fazla rakibi yakalatacak tercihler yapmalısın.

Morgana için eşya seçimleri konusunda işlevsellik sunan eşyalara yönelmek gerekir. Oynaması kolay olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Morgana – Benzer Şampiyonlar
Pyke Rakan Zyra Blitzcrank Bard

Morgana Rün (Rune)

Morgana için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Morgana için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Büyücülük ve ikinci rün yolu olarak İlham şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Aery’i Çağır seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Büyücülük) Rün (İlham) Nitelik

Morgana Eşyalar (Item)

Morgana eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya

Morgana Yetenekler

Bu kısımda en iyi Morgana sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra W yeteneğini ve E yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 2 > 8 > 10 > 12 > 13

(E) 3 > 14 > 15 > 17 > 18
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih rakibin iyileştirme becerilerini zayıflatan ve onlara zaman içerisinde hasar veren Tutuştur büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Tutuştur

Morgana nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneği ve mücadele başlatma becerisi olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu işlevsel hasar gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Morgana özellikle oyunun erken evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Ruh Sömürüsü

Büyük yaratıklara veya şampiyonlara verdiği hasarın bir kısmını can olarak kazandırır. Daha fazla hasar vermeye başladıkça bu yetenekten daha fazla verim alabilirsin. Destek oynayanların ise buna takılı kalmamalıdır.

Hedefin her zaman rakipleri kovalamak ve onları yakalamak olduğundan bu yeteneği ek destek olarak düşünebilirsin. Daha fazlasını yapmak istiyorsan diğer yetenekleri iyi bir kombinasyon içerisinde kullanıp bu yetenekten anlık olarak güç alabilirsin.

Q – Karanlık Esaret

Rakipleri çakılı bırakmanı sağlayan yetenektir. Eğer canı az veya dayanıksız bir şampiyonu yakalamayı başarırsan onun canını almaya yaklaşmış olursun. Özellikle takım savaşlarında bu yetenekle yakalamış olduğun her şampiyon ölüme göz kırpacaktır.

W – Zulüm Gölgesi

Hasar kısmını görmezden gelebileceğin bir yetenektir. Çünkü kimse hasar veren bir alanın içerisinde kalma taraftarı olmayacaktır. Özellikle Q yeteneğinle yakalamış olduğun rakiplerin üstünde kullanarak bu yeteneği işlevsel hale getirebilirsin.

E – Kara Kalkan

Takım arkadaşlarını kitle kontrol etkisinden uzak tutmanı sağlayacak yetenektir. Bu yeteneği özellikle takımın için önemli olan taşıyıcıların üzerinde kullanıp onların etkisiz bırakılmasına engel olman gerekir. Yeteneğin kullanımı gayet basit olsa bile iyi zamanlama her şeyden önemlidir.

R – Ruh Prangası

Çok güçlü bir mücadele başlatma yeteneğidir. Bu yetenek ile rakiplerini savaştan kaçmaya zorlayabilir ve kaçarlarken onları yere çakılı bırakabilirsin. Bu yeteneği kullanırken dikkatli olman gerekir çünkü öldüğün zaman hiçbir anlamı kalmayan bir yetenektir.

Bu yeteneği kullanırken etrafında yer alan rakiplere dikkat etmelisin. Yoğun hasar verebilecek olan rakiplere karşı hayatta kalman önceliğin olmalıdır. Ancak bu yetenek ile görünmez şampiyonları dahi etkileyebileceğini unutmamalısın.

Karşı Seçimler

Bu şampiyonlar yoğun büyü hasarı vererek E yeteneğini boşa çıkarabilen şampiyonlardan oluşur. Bazıları mücadele başlatmak için hamle yaptığın sırada seni gafil avlayabilecek kadar güçlüdür. Aşağıdaki şampiyonlara dikkat etmelisin:

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar daha çok agresif olan ve kitle kontrolüne karşı dayanıklılık arzulayan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Mücadeleden kaçmayan bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Morgana ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap