Mordekaiser Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

mordekaiser nasıl oynanır

Sezon 9 için en iyi Mordekaiser rehberi. Karanlık azap ile mahvet, ecelin elini uzat, rakibini ölüler alemine göç ettir ve işi bitir.

Bu rehber Mordekaiser nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Mordekaiser hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Mordekaiser nasıl oynanır?

Mordekaiser için tercih edebileceğin build hakkında detaylı bilgiyi yeteneklerden sonra gelen build kısmından öğrenebilirsin. Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Mordekaiser ile oynarken rakip için ciddi bir tehdit olmanı sağlayacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde güçlü dalış eşyalarına yönelmen gerekir. Mordekaiser oynaması kolay olan şampiyonlar arasında yer alır. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Karanlık Azap

Bu pasif yapacağın normal saldırıların bonus büyü hasarı vermesini sağlar. Bir şampiyona üç kez normal saldırı yaparsan veya onun üzerinde üç kez yetenek kullanırsan yakınlardaki düşman birliklere hasar verebilirsin ve aynı zamanda hareket hızı kazanırsın.

Bu şampiyonun süreklilik sağlayan hasar potansiyeli buradan gelir. Seviyeye göre ve yetenek gücüne göre çok iyi güç aldığından oyunun her aşamasında etkisini gösterebilir. Saldırdığın rakibe göre hareket hızı kazandığın için rakibi elinden kaçırman pek söz konusu olmaz.

Q – Mahvet

Bu yetenek alan hasarı vermeni sağlar. Gürzünü yere doğru vurduktan sonra etki alanına veya seçmiş olduğun bir hedefe bonus hasar verirsin. Bu şampiyonun olmazsa olmaz yeteneğidir. Bu açıdan ilk kullanılması ve öğrenilmesi gereken yetenek durumundadır.

Oyun uzadıkça verdiği hasar miktarı artar. Girdiğin düelloların çoğunda kazançlı çıkmanı sağlayan temel yetenektir. Genellikle bu şampiyonda bekleme süresi azaltma eşyalarının seçilme sebebidir. Çünkü bu yeteneği ne kadar sık kullanırsan senin için o kadar iyidir.

W – Yıkılmaz

Bu yetenek ile verdiğin hasarı ve aldığın hasarı soğurarak kendine bir kalkan oluşturursun. Kalkanın bir kısmını kullanarak can kazanabilirsin. Bu sayede koridor aşamasında daha fazla kalabilir ve aynı zamanda takım savaşlarında durdurulamaz birine dönüşebilirsin.

Can ağırlıklı bir build tercih edersen takım savaşlarında ayakta kalabilirsin. Böylece rakip ne kadar saldırırsa saldırsın hayatta kalıp takımına katkı sağlamayı başarabilirsin. Tek yapman gereken doğru build yapılandırması doğrultusunda bu yetenekten ekstra verim almaktır.

E – Ecelin Eli

Bu yeteneğin pasif özelliği sana büyü nüfuzu kazandırır. Aktif özelliği ise bir pençe çıkararak hedef rakipleri yanına doğru getirir. Genel anlamda iyi oyuncu ile kötü oyuncuyu birbirinden ayıracak en önemli yetenek durumundadır.

Yeteneğin kullanımı kolay olsa bile rakip için benzer kolaylık söz konusudur. Bu yetenekten kolayca kaçabilmek mümkündür. Rakibin en çelimsiz oyuncusunu yanına doğru çekebilir ve pasif yeteneğinin tadına bakmasını sağlayabilirsin.

R – Ölüler Alemi

Bu yetenek özel yeteneğindir. Bu yeteneğin epey güçlü olduğunu söylemek mümkün. Belirlemiş olduğun bir hedefi kısa süreliğine kendi alemine doğru götürerek onun hesabını oracıkta görebilirsin. Takım savaşlarında fazlasıyla işe yarar çünkü sana müdahale edebilecek kimse olmayacaktır.

Belirli süreliğine bir şampiyonu tamamen etkisiz bırakabilirsin. Onu öldürdükten sonra niteliklerinin bir kısmını o yeniden doğana kadar çalmış olursun. Takım savaşlarının seyrini değiştirmek istiyorsan doğru kullanımlar konusunda kendini geliştirmeyi denemelisin.

Mordekaiser Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Mordekaiser için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Mordekaiser Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için İsabet, ikincisi için Hakimiyet seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Yenilmez olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Mordekaiser Rün

Hem dayanıklı hem yüksek hasar veren bir şampiyon arıyorsan bu arayışına son verebilirsin. Rehberi beğendiysen aşağıdan oy vererek bana destek olabilirsin. Ayırca sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap