Mordekaiser CT » Mordekaiser Counter

Mordekaiser karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak orta koridorda seçilen bu şampiyonu durdurmak için Mordekaiser CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Mordekaiser için güncel build arıyorsan Mordekaiser build kısmına göz atabilirsin. Bu içerikte sadece Mordekaiser CT konusunda bilgiler yer alır.

Mordekaiser counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Mordekaiser counter konusunda yardımcı olacaktır.

Mordekaiser CT (Mordekaiser Counter)

Mordekaiser Counter / Mordekaiser CT
Gnar
Cassiopeia Gnar Sylas Kled Tryndamere

Mordekaiser koridor aşamasının başlangıcında oldukça zayıftır. Bunu kendi lehine olacak şekilde kullanmanın yollarını aramalısın. Ayrıca kendini güvenceye alarak E ve Q yeteneklerinden olabildiğince kaçınmaya çalışmalısın.

Mordekaiser yetenekler açısından düşük bekleme süresine sahiptir. Onunla mücadele ederken bunu mutlaka göz önünde bulundurman gerekir. Bir tek E yeteneğinin bekleme süresi oldukça yüksektir. Onu boşa kullandırmayı başarırsan işi çözmüş olursun.

Mordekaiser oyunda varlık gösterebilmek için koridor hakimiyetine sahip olmak zorundadır. Bu nedenle agresif oyunun bir getirisi olarak koridoru sık sık ittirir. Bu tür durumlarda orman bölgesindeki takım arkadaşından destek alıp baskın düzenlemesini sağlamalısın.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Ancak bu tek başına yeterli bir şey değildir. Oyun içerisindeki mücadelelerde Mordekaiser büyük olasılıkla takımın en arkasındaki taşıyıcı şampiyona yönelecektir. Bu tür durumlarda ona odaklanıp onu ortadan kaldırmak iyi bir fikirdir.

R yeteneğini kullanıp seni hapsederse onunla çarpışmak zorunda olmadığını bilmelisin. Sadece yeteneğin etkisi bitene kadar hayatta kalmaya çalışmalısın. En önemlisi onun yeteneklerinden kaçmanın yollarını aramalısın. 1v1 mücadele kazanma şansın yoksa en iyi seçenek budur.

Mordekaiser’in güçlü can yenileme özelliğinin olduğu aklından çıkmamalıdır. W yeteneği devasa sayılabilecek bir kalkan oluşturur. Bu tür durumlarda sorun yaşamamak için doğru şampiyonu ve beraberinde doğru eşyayı kullandığından emin olmalısın.

Potansiyel

Mordekaiser, Rylai’nin Kristal Asası eşyasını alır almaz bir baş belasına dönüşür. Pasif yeteneğini etkin hale getirerek önüne çıkan her şeyi yavaşlatabilme şansına sahip olur. Bu durumda takımın arka tarafına geçip istediği şampiyonu karanlıkla tanıştırmayı başarabilir.

Onun hasar potansiyelini asla hafife almamalısın. Seviye 6 olduktan sonra özel yeteneği sayesinde yoğun miktarda hasar ve can kazanır. Bu nedenle ona saygı duymak zorundasın. Hasar potansiyelinin bir anda çok yüksek noktalara çıkabileceğini bilmelisin.

Bu Mordekaiser counter rehberi sayesinde Mordekaiser karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Mordekaiser için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Yorum Yap