Miss Fortune CT » Miss Fortune Counter

Miss Fortune karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak alt koridor bölgesinde seçilen bu şampiyonu durdurmak için Miss Fortune CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Miss Fortune için güncel build arıyorsan Miss Fortune build kısmına göz atabilirsin. Bu içerikte sadece Miss Fortune CT konusunda bilgiler yer alır.

Miss Fortune counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Miss Fortune counter konusunda yardımcı olacaktır.

Miss Fortune CT (Miss Fortune Counter)

Miss Fortune Counter / Miss Fortune CT
Draven
Draven Yasuo Jhin Caitlyn Jinx

Miss Fortune W yeteneği sayesinde olağanüstü derecede çok hareket hızı kazanabilen bir şampiyondur. Aynı zamanda bu yeteneği aktif ettiği zaman saldırı hızı kazanır. Koridor aşamasında hasar takasında bulunabilmek için bu yeteneğin sunduğu potansiyelden faydalanır. Ayrıca herhangi bir hasar almazsa pasif yeteneğin etkisi sürmeye devam edeceği için beceri atışlarından kolay bir biçimde kaçabilir.

Her ne kadar koridor aşamasında çok sık kullanılmasa bile E yeteneği oldukça kullanışlı bir kitle kontrol becerisidir. Miss Fortune E yeteneğini kullanarak belirli bir alandaki hedefleri yavaşlatabilir ve bunu baskın için bir potansiyele dönüştürebilir. Takım arkadaşlarından destek aldığı zaman E > R kombinasyonu ile son derece iş bitirici bir hamle yapmayı başarabilir.

Miss Fortune Q yeteneği sayesinde oldukça güçlü bir koridor varlığına sahiptir. Bu yeteneğini doğru bir şekilde kullanmayı başardığı zaman Miss Fortune hem minyon katledebilir hem de rakip takımdaki hedef şampiyona hasar verebilir. Bu nedenle doğrudan minyon birliklerinin arkasında durmamaya çalışmalısın. Bunu yapmazsan ekstra hasar karşılamak zorunda kalırsın.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Miss Fortune karşısında oynarken canı düşük olan minyon birliklerinden uzak durmalısın. Uzak durmayı başaramazsan Miss Fortune bir şekilde Q yeteneğini kullanarak onu öldürecek ve aynı zamanda sana hasar vermeyi başarabilecektir. Q yeteneğinin çok can yakıcı olduğunu unutmamalısın.

Miss Fortune özellikle R yeteneği sayesinde takım savaşlarında son derece etkili bir şampiyondur. Bu yeteneğin en önemli dezavantajı ise yeteneği kullanırken hareket edemez oluşudur. Bu yeteneği kullanmak için yoğunlaşmaya başladığında ona kitle kontrol etkisi uygulamayı düşünebilir veya onu ortadan kaldırmaya çalışabilirsin.

W yeteneği sayesinde Miss Fortune oldukça hareketli olacaktır. Bu sayede takım savaşları başlamadan önce sürekli hareket edebilecektir. Sadece tek seferlik bir hasar ile elde ettiği ekstra hareket hızının iptal olmasını sağlayabilirsin. Miss Fortune hareket hızını kaybettiği zaman hemen hemen tüm hamlelere karşı açık hedef haline dönüşür.

Potansiyel

Miss Fortune özellikle R yeteneğini açtığı zaman takım savaşları anlamında bir güç patlaması yaşar. Bu yeteneği aldığı zaman herhangi bir savaşta çok güçlü bir şekilde hasar uygulama potansiyeline sahip olur. Üstelik bu yetenek belirli bir alanı etkilediği için başarılı bir biçimde alan kontrolü sağlamasına yardımcı olacaktır.

Draktharr’ın Gece Kılıcı ve Youmuu’nun Hayaletkılıcı gibi eşyalar Q ve E yeteneğine güç verebilir. Bu eşyalar sayesinde Miss Fortune çok yoğun miktarda hasar potansiyeline ulaşabilir. Miss Fortune’un eşya dizilimine dikkat etmeli ve onun karşısında durabilmek için yeterli dayanıklılığa sahip olmalısın. Ancak bu yetenekler ile bu eşyalar bir araya getirildiğinde Miss Fortune için hedef pek fark etmeyecektir.

Miss Fortune, W yeteneğinden sadece hareket hızı kazanmaz aynı zamanda ondan saldırı hızı kazanır. Yetenek aktif edildiği zaman elde edilen saldırı hızı sayesinde hasar takası gerçekleştirme konusunda bir adım öne çıkar. Mahvolmuş Kralın Kılıcı eşyasını tamamladıktan sonra özellikle bire bir mücadelelerde sürdürülebilirlik anlamında avantaj elde edeceğini unutmamalısın.

Bu Miss Fortune counter rehberi sayesinde Miss Fortune karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Miss Fortune için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Yorum Yap