Miss Fortune Rün ve Eşya Dizilimi » ADC Build

Bu rehber Miss Fortune rün, eşya dizilimi ve yetenek sırası için en doğru tercihleri içerir. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Build olarak adlandırılan bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dolayısıyla yenilikler için sık sık ziyaret etmeyi düşünebilirsin.

Dilersen Miss Fortune hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin. Burada mevcut yamaya göre Miss Fortune için en doğru rün ve eşya seçimlerini ve ayrıca ipuçları ile taktikleri bulabileceksin. Unutma, bu rehber her yama sonrasında gözden geçirilir.

Miss Fortune Build S10

Miss Fortune oynarken özellikle yeteneklerini kullanma durumuna dikkat etmelisin. Q yeteneğini arkada yer alan büyücü minyon üzerinde kullanarak ona yakın olan rakip şampiyonlara hasar verebilirsin. Q yeteneği sıçrayan hasara sahip olduğundan hedef minyon etrafında yer alan şampiyon hasar alacaktır.

Miss Fortune iyi bir özel yeteneğe sahiptir ama bu yeteneğin çeşitli dezavantajları vardır. Yetenek kolayca iptal edilen bir yapıdadır. Dolayısıyla yeteneği kullanmadan önce iyi pozisyon aldığından emin olmalısın. Takım savaşlarında ise takımının arkasında kalıp kendini korumayı denemelisin.

Miss Fortune Build Başlangıç
Başlangıç
Temel Eşyalar
Sihirdar Büyüleri

Miss Fortune için tam eşya dizilimini öğrenmek istiyorsan aşağıdaki tabloya göz atabilirsin. Standart şartlarda şampiyonun maksimum potansiyeline ulaşmasına sağlayacak olan dizilim budur. Ancak oyunun mevcut yapısına göre temel eşyalardan sonrasını kendin belirleme yoluna gidebilirsin.

Miss Fortune Tam Build

Birincil yetenek ağacı için İsabet, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Saldırıya Devam olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-W-E sırasına göre yükseltmelisin. Ayrıca tüm bu seçimlerini en doğru yardımcı rün seçimleriyle desteklemelisin.

Miss Fortune Rün

Miss Fortune nasıl oynanır?

Her ne kadar Miss Fortune bir mesafe kapatıcı yeteneğe sahip olmasa bile yüksek hareket hızı sayesinde bu açığı kolayca kapatır. Saldırı almadığın sürece kazanmış olacağın bu hareket hızından en iyi şekilde faydalanmaya çalışmalısın. Ayrıca bu ekstra hareket hızı koridora geri dönme konusunda sana fazlasıyla yardımcı olacaktır.

Miss Fortune bir ADC olmasına rağmen çok güçlü alan etkisi yeteneklerine sahiptir. Bunları kullanarak rakibini köşeye sıkıştırmayı başarabilirsin. Koridor aşamasını güçlü geçireceğini unutmamalısın. Bu yüzden takımının beklentisi yüksek olacaktır. Aşağıdan bu şampiyonun yetenekleri hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsin.

Pasif – Şıpsevdi

Bu pasif yetenek sayesinde her hedef değiştirdiğinde ekstra hasar vermeyi başarabilirsin. Koridor aşamasında bu çok önemli bir kazanımdır. Karşında iki farklı hedef olacağı için hedef değiştirmeyi başararak pasifini harekete geçirebilirsin. Şampiyonlar yoksa minyon birlikleri yer alacağı için bu konuda zorlanmazsın.

Koridor aşamasının dışında bu yeteneği takım savaşlarında harekete geçirmeye çalışabilirsin. Fakat bu çok işlevsel olmayacaktır. Takım savaşları sırasında çok fazla şampiyon ile karşılaşacak olduğundan pasif yeteneğini takip edebilme şansını yitirirsin. Bununla birlikte yeteneğin kulelerde de işe yaradığını unutmamalısın.

Q – Çifte Vuruş

Bu yetenek olmazsa olmaz yeteneğin diyebilirim. Yetenek çok fazla hasar verirken kullanım maliyeti ve bekleme süresi çok düşüktür. Bu nedenle sürekli kullanmak oldukça mümkündür. Bu yeteneğin tek bir kullanım biçimi yoktur. Birkaç farklı biçimde kullanılabilir durumdadır.

Yan yana olan iki şampiyon üzerinde kullanabileceğin gibi minyon ve şampiyon ile kombinasyon oluşturabilirsin. Ayrıca bu yetenek saldırı animasyonunu sıfırlar. Hasar takası sırasında bunun epey bir ilgi çekici olacağından emin olabilirsin. Önce rakibe saldırıp sonra bu yeteneği kullanıp ardından tekrardan saldırı düzenleyebilirsin.

W – Caka

Bu yetenek özellikle hareketlilik açısından çok değerlidir. Aktif özelliği sayesinde ise saldırı hızını yükselttiği için çok önemlidir. Hasar takasına girişmeyi düşünüyorsan bu yeteneği kullanıp öyle girmelisin. Böylece rakip karşısında önemli bir avantaja sahip olabilirsin.

W yeteneğin özellikle pasif yeteneğin ile sinerji içerisinde olacaktır. W yeteneğinden maksimum verim almak için hedefler arasında hızlıca geçiş yapıp hasar çıkışını maksimum düzeye getirebilirsin. Bu özellikle kuleleri indirirken fazlasıyla işe yarayan bir durumdur.

E – Kurşun Yağmuru

Bu yetenek alan hasarı verir ve belirli hedef alanda yer alan herkesi yavaşlatır. Yavaşlatma etkisi yeteneğin seviyesi yükseldikçe çok daha fazla olur. Bu yavaşlatma etkisi birçok yönden önemli ve değerlidir. Aynı anda birden fazla rakibi yavaşlattığın zaman takımına mükemmel bir avantaj kazandırmış olursun.

Yeteneğin kullanım mesafesi oldukça yüksektir. Kullandığın şampiyon göreceli olarak diğer şampiyonlara göre daha hızlı olduğu için rakibi yakalaman çok daha kolay olabilir. Ayrıca bu durum, kendini tehlikeye atmadan rakibe kitle kontrolü uygulayabilme avantajı demektir.

R – Mermi Manyağı

Miss Fortune için geliştirilmiş olan özel yetenektir. Koni biçimindeki belirli bir alanda yer alan rakipleri hasar yağmuruna tutmaya yarar. Ancak bu yeteneği kullanmak çok kolay değildir. Birincisi, yeteneği kullandığın zaman hemen hemen tüm saldırı girişimlerine açık hale gelirsin.

İkincisi, yeteneğin bozulması veya yarıda kesilmesi çok kolaydır. Yetenek yarıda kesildiği zaman onun sunmuş olduğu muazzam hasar imkanından faydalanmayı başaramazsın. Dolayısıyla yeteneğin kullanımı için uygun pozisyon ve takım arkadaşlarının seni koruması çok önemlidir.

Burada yer alan Miss Fortune rün ve eşya seçimleri hakkında ne düşünüyorsun? Miss Fortune hakkında genel düşüncen nedir? Daha iyi tercihlerin bulunduğuna inanıyorsan yorum yapıp onları bana ulaştırır mısın?

Yorum Yap