Master Yi Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

master yi nasıl oynanır

Sezon 9 için en iyi Master Yi build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Gözü kara alfa vuruşuyla rakibe yoğun hasar ver.

Bu rehber Master Yi nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Master Yi hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Master Yi nasıl oynanır?

Öncelikle Master Yi için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Master Yi ile oynarken bire bir mücadeleleri kazanmanı sağlayacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde güçlü düello eşyalarına yönelmen gerekir. Master Yi’ın oynaması kolay bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Çift Saldırı

Bu pasif yetenek bu şampiyon için ekstra hasar kaynağıdır. Her zaman bu yetenekten ekstra hasar elde etmeye çalışmak doğru olmasa bile fırsatını bulduğunda bunu yapmalısın. Rakibe rahatsız edici hasar vermek istiyorsan dördüncü vuruşu ona saklamalısın.

Q – Alfa Vuruşu

Bu yetenek sürekli kullanman gereken yetenektir. Ekstra hasar için bu yeteneğin üzerinde durman gerekir. Bu yetenek ile rakibi rahatsız edebilir, son vuruş yapabilir, rakibi öldürebilir ve kampları hızlı bir şekilde temizleyebilirsin.

Bu yeteneği çeşitli beceri atışlarından kaçmak için kullanabilirsin. Bu yeteneği kullandığın zaman hedeflenemez olursun. Yeri geldiğinde bu yeteneği rakipten kaçmak için kullanabileceğini unutmamalısın.

W – Meditasyon

Bu yetenek oyunun erken safhasında oyuna daha kolay adapte olmanı sağlayan yetenektir. Canını doldurmak için bu yeteneği kullanabilir ve kamp temizlemeye kaldığın yerden devam edebilirsin. Oyun sonuna doğru bu yeteneği bir kalkan olarak kullanabilirsin.

E – Wuju Stili

Bu yeteneğin pasif özelliği her seviyede ekstra saldırı gücü kazanmanı sağlar. Aktif özelliği ise gerçek hasar uygulama konusunda seni ekstra güçlendirir. Bu yeteneği Q yeteneğini kullanmadan önce kullanırsan hedefe ekstra hasar vermeyi başarabilirsin.

R – Gözükara

Bu yetenek imza yeteneğidir. Herhangi bir şampiyonu öldürdüğünde veya ölmesine yardım ettiğinde yeteneklerinin bekleme süresi sıfırlanmış olur. Bunu kullanarak savaşlarda ekstra varlık gösterebilirsin. Aktif özelliği sayesinde ekstra hareket hızı ve saldırı hızı kazanabilirsin.

Master Yi Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Master Yi için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Master Yi Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Hakimiyet, ikincisi için İsabet seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Keskin Sağanak olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Master Yi Rün

Tam anlamıyla yoğun hasar veren bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Master Yi ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Yorum Yap