Master Yi Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Sezon 9 için en iyi Master Yi build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Gözü kara alfa vuruşuyla rakibe yoğun hasar ver.

Bu rehber Master Yi nasıl oynanır sorusuna, Master Yi build, Master Yi eşya ve Master Yi rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon beslenme konusunda son derece etkili şampiyonlardan biridir. Yoğun miktarda hasar veren bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Master Yi Sezon 9 Build

Bu sezon Master Yi için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere fiziksel hasar vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra girdiğin bire bir mücadeleleri kazanmanı sağlayacak tercihler yapmalısın.

Master Yi için eşya seçimleri konusunda güçlü düello eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması kolay olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Master Yi – Benzer Şampiyonlar
Kayn Jax Yasuo Tryndamere Fiora

Master Yi Rün (Rune)

Master Yi için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Master Yi için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak İsabet ve ikinci rün yolu olarak Hakimiyet şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Yenilmez seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (İsabet) Rün (Hakimiyet) Nitelik

Master Yi Eşyalar (Item)

Master Yi eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

Master Yi Yetenekler

Bu kısımda en iyi Master Yi sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra E yeteneğini ve W yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 3 > 14 > 15 > 17 > 18

(E) 2 > 8 > 10 > 12 > 13
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih ormandaki her ormancının vazgeçilmezi durumunda olan Çarp büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Çarp

Master Yi nasıl oynanır?

Bu şampiyon herhangi bir ek rol becerisine sahip değildir. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu fiziksel hasar gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Master Yi özellikle oyunun son evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Çift Saldırı

Bu pasif yetenek bu şampiyon için ekstra hasar kaynağıdır. Her zaman bu yetenekten ekstra hasar elde etmeye çalışmak doğru olmasa bile fırsatını bulduğunda bunu yapmalısın. Rakibe rahatsız edici hasar vermek istiyorsan dördüncü vuruşu ona saklamalısın.

Q – Alfa Vuruşu

Bu yetenek sürekli kullanman gereken yetenektir. Ekstra hasar için bu yeteneğin üzerinde durman gerekir. Bu yetenek ile rakibi rahatsız edebilir, son vuruş yapabilir, rakibi öldürebilir ve kampları hızlı bir şekilde temizleyebilirsin.

Bu yeteneği çeşitli beceri atışlarından kaçmak için kullanabilirsin. Bu yeteneği kullandığın zaman hedeflenemez olursun. Yeri geldiğinde bu yeteneği rakipten kaçmak için kullanabileceğini unutmamalısın.

W – Meditasyon

Bu yetenek oyunun erken safhasında oyuna daha kolay adapte olmanı sağlayan yetenektir. Canını doldurmak için bu yeteneği kullanabilir ve kamp temizlemeye kaldığın yerden devam edebilirsin. Oyun sonuna doğru bu yeteneği bir kalkan olarak kullanabilirsin.

E – Wuju Stili

Bu yeteneğin pasif özelliği her seviyede ekstra saldırı gücü kazanmanı sağlar. Aktif özelliği ise gerçek hasar uygulama konusunda seni ekstra güçlendirir. Bu yeteneği Q yeteneğini kullanmadan önce kullanırsan hedefe ekstra hasar vermeyi başarabilirsin.

R – Gözükara

Bu yetenek imza yeteneğidir. Herhangi bir şampiyonu öldürdüğünde veya ölmesine yardım ettiğinde yeteneklerinin bekleme süresi sıfırlanmış olur. Bunu kullanarak savaşlarda ekstra varlık gösterebilirsin. Aktif özelliği sayesinde ekstra hareket hızı ve saldırı hızı kazanabilirsin.

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar yetenek kitinden en iyi şekilde faydalanmasını sağlayan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Tam anlamıyla yoğun hasar veren bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Master Yi ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap