Maokai Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

maokai nasıl oynanır build

Sezon 9 için en iyi Maokai rehberi. Diken vuruşuyla rahatsız et, uğursuz ilerleyiş ile doğanın hükmünü göster.

Bu rehber Maokai nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Maokai hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Maokai nasıl oynanır?

Öncelikle Maokai için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Maokai ile oynarken takım arkadaşlarını hayatta tutmana yardımcı olacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde tank eşyalarına yönelmen gerekir. Maokai’ın oynaması kolay bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Öz Büyüsü

Bu pasif yetenek koridor aşamasında ayakta kalmanı sağlayan yetenektir. Belirli aralıklarla yapmış olduğun her basit saldırı canının iyileştirir. Bununla birlikte rakibin hasarına maruz kaldığında veya yetenek kullandığında bu pasifin tekrar kullanım süresini azaltabilirsin.

Can yenileme oranı doğrudan maksimum can miktarından güç alır. Bu nedenle oyunun son evresinde bir vuruşla epey bir can yenileme şansına sahip olursun. Koridor aşamasında etkili olan bu yetenek oyunun sonuna doğru etkili kalmaya devam eder.

Q – Diken Vuruşu

Bu yetenek, bu şampiyonla oynarken ana silahın olacaktır. Koridorda bu yeteneği kullanarak rakibi rahatsız edebilirsin. İstersen çok yoğun baskı kurarak rakibi bunaltma yoluna gidebilirsin. Rakip minyon için son vuruş gerçekleştirmeye çalıştığında onu bu yetenekle rahatsız edebilirsin.

Yeteneği kullanırken dikkatli olmanı gerektirecek en önemli durum minyon birliklerinin varlığıdır. Çünkü tüm minyon birliklerinin olduğu yere doğru yeteneğini kullanırsan hepsini kendine doğru çekersin ve koridordaki sürekliliğini azaltmış olursun.

W – Uğursuz İlerleyiş

Bu yetenek oyundaki en iyi yeteneklerden biridir. Bir rakibi hedefleyerek ona doğru gider ve onu belirli bir süre yere çakılı bırakırsın. Aynı zamanda hedefe büyü hasarı vermeyi başarırsın. Q yeteneğin ile doğru kombinasyon içerisinde bu yeteneği kullanırsan ondan ekstra verim almış olursun.

Takım savaşlarında ise bu yeteneği kullanıp rakibin taşıyıcı şampiyonlarını hedeflemenin yolunu bulmalısın. Böylece takım savaşlarının seyrini değiştirebilirsin. Tek dikkat etmen gereken bu tür bir hamle yaparken takım arkadaşlarının seni takip ettiğinden emin olmaktır.

E – Fide Atışı

Bu yeteneğin kullanımı oldukça zordur. Özellikle koridor aşamasında yeteneği takip etmek çok güçtür. Basit bir biçimde çalılıklara fırlattığın fidanlarla rakibe baskı kurabilirsin. Aynı zamanda ona ciddi olabilecek seviyelerde hasarlar verebilirsin.

Üst koridorda oynarken bu yetenekten verim alman çok kolay olmayabilir. Genellikle çalılıkları kontrol etmek ve kendini garantiye almak için bu yeteneği kullanmaya çalışırsın. Mana kullanım bedeli biraz fazla olduğu için ardı ardına kullanımlardan kaçınman gerekir.

R – Doğanın Hükmü

Bu yetenek özel yeteneğindir. Yeteneğin koridor aşamasında çok iyi olduğunu söylemek mümkün değil. Ancak baskın düzenlemek ve takım savaşlarının seyrini değiştirmek için mükemmel bir yetenektir. Göndermiş olduğun ağaç dalları rakibi yakalar ve onu belirli süre çakılı bırakır.

Takım savaşları için mükemmel olmasının sebebi geniş bir alana etki etmesinden kaynaklıdır. Yeteneği kullandığın zaman dalların dışında kalan rakipleri Q yeteneğin ile dalların içine atabilirsin. Ayrıca kaçmasını istemediğin rakibi W yeteneğinle tutabileceğini unutmamalısın.

Maokai Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Maokai için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Maokai Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Azim, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Artçı Şok olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-W-E sırasına göre yükseltmelisin.

Maokai Rün

Kitle kontrolüyle öne çıkan bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Maokai ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap