Malzahar Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

malzahar nasıl oynanır build

Sezon 9 için en iyi Malzahar rehberi. Hiçliğin çağrısına uy, hiçlik çağrısıyla baskı kur ve lanetli kehaneti yerine getir.

Bu rehber Malzahar nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Malzahar hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Malzahar nasıl oynanır?

Öncelikle Malzahar için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Malzahar ile oynarken savaş büyücüsü olmana yardımcı olacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde destek eşyalarına yönelmen gerekir. Malzahar’ın oynaması kolay bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Hiçlik Geçişi

Bu pasif yetenek için çok fazla açıklamaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Basit bir biçimde doğrudan saldırı aldığın zaman biçim değiştirirsin. Bir sonraki saldırıda daha az hasar alırsın ve kitle kontrol etkilerini engellersin.

Biçim değiştirme durumun minyon dışı bir hedeften hasar aldığında veya bir kitle kontrol etkisini engellediğin zaman ortadan kaybolur. Bunu hemen hemen her alanda kullanabilme şansına sahip olabilirsin. Ancak hasarlar arası geçişleri iyi ayarlaman gerektiğini unutmamalısın.

Q – Hiçlik’in Çağrısı

Bu yetenek, bu şampiyonun en önemli yeteneği durumundadır. Oyunda yer alan en güçlü susturma becerilerinden biridir. Her ne kadar yeteneği doğru bir şekilde kullanmak her zaman mümkün olmasa bile dikkatli bir şekilde konumlandırma ile bu yetenekten ekstra verim alabilirsin.

Bunun için sürekli rakibin hareketlerini takip etmeye çalışmalısın. Oyunun erken evresinde yeteneğin hasarının oldukça iyi seviyelerde olduğunu bilmelisin. Biraz pratik yaparak bu yeteneği en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

W – Hiçlik Sürüsü

Bu yetenek belki hiç açıklama yapılmaması gereken bir yetenektir. Basit bir biçimde herhangi bir büyüyü kullandığın zaman yük elde edersin ve bu yükleri daha sonra Voidling çıkartmak için kullanırsın. Çıkarttığın Voidling koridordaki minyon birliklerine ekstra hasar verir.

Bu şampiyon için hızlı minyon temizleme becerisi buradan gelir. Çok hızlı bir biçimde minyon birliklerini temizleyerek koridoru ittirmeyi başarabilirsin. Voidling birliklerini küçümsemeni önermem. Her ne kadar işlevleri basit olsa bile yetenek kitine çok şey katarlar.

E – Lanetli Kehanet

Bu yetenek en önemli ikinci yeteneğindir. Bir hedefi belirledikten sonra ona zaman içerisinde uygulanan hasar vermeyi başarırsın. Birinci seviyede çok güçlü hasara sahip olmasan bile ilerleyen seviyelerde hasar miktarı epey yükselebilecektir.

Uygulamış olduğun zaman içerisinde hasar etkisi bulaşıcıdır. Minyon temizleme konusunda yine bu yetenekten ekstra verim alabilirsin. Yeteneği kullanırken ufak bir durum dikkatini çekecektir. Yeteneğin getirdiği etki bir başka birliğe geçiş yaptığında mana kazanırsın.

R – Halüsinasyon

Bu yetenek özel yeteneğindir. Oyun genelinde en nefret edilen yetenek olduğunu söylersem yanılmış olmam. Bu yeteneği kullandığın zaman rakibi çakılı bırakırsın ve en önemlisi ona iyi miktarda hasar verebilirsin. Bu sayede kolay skorlar elde edebilirsin.

Yeteneğin çeşitli eşyalarla bozulduğunu unutmamak gerekir. Yeteneği kullanırken belirli etkiler tarafından rahatsız edilmen durumunda kullanım evresinin bozulacağını bilmelisin. Dolayısıyla takım savaşlarında en iyi pozisyonu alarak rakibini çaresiz bırakman önemlidir.

Malzahar Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Malzahar için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Malzahar Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Büyücülük, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Aery’yi Çağır olmalıdır. E yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini E-Q-W sırasına göre yükseltmelisin.

Malzahar Rün

Baskılı oynamanı sağlayacak bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Malzahar ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Yorum Yap