Malzahar Rün ve Eşya Dizilimi » Mid Build

Bu rehber Malzahar rün, eşya dizilimi ve yetenek sırası için en doğru tercihleri içerir. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Build olarak adlandırılan bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dolayısıyla yenilikler için sık sık ziyaret etmeyi düşünebilirsin.

Dilersen Malzahar hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin. Burada mevcut yamaya göre Malzahar için en doğru rün ve eşya seçimlerini ve ayrıca ipuçları ile taktikleri bulabileceksin. Unutma, bu rehber her yama sonrasında gözden geçirilir.

Malzahar Build S10

Bir minyon birliği E yeteneğinin etkisi altında kaldığı zaman etki ortadan kaybolmadan onu ortadan kaldırmayı denemelisin. E yeteneğinin etkisinde kalmış bir minyon birliğini öldürmen durumunda bulaşıcı olan etki en yakındaki düşman birliğe bulaşmış olacaktır. Bunu en iyi şekilde kullanırsan koridor aşamasında ekstra rahat edebilirsin.

Koridor aşamasında rakip oyuncuyu öldürmeyi başaramazsan alt veya üst koridorları ziyaret edip takım arkadaşlarına yardımcı olmaya çalışmalısın. Takım savaşlarında R yeteneğini takım arkadaşlarına en yakın olan rakip şampiyon üzerinde kullanmalısın. Bu şampiyonu etkisiz bırakmak demek takımının kolayca skor alması anlamına gelecektir.

Malzahar Build Başlangıç
Başlangıç  
Temel Eşyalar
Sihirdar Büyüleri

Malzahar için tam eşya dizilimini öğrenmek istiyorsan aşağıdaki tabloya göz atabilirsin. Standart şartlarda şampiyonun maksimum potansiyeline ulaşmasına sağlayacak olan dizilim budur. Ancak oyunun mevcut yapısına göre temel eşyalardan sonrasını kendin belirleme yoluna gidebilirsin.

Malzahar Tam Build

Birincil yetenek ağacı için Büyücülük, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Aery’yi Çağır olmalıdır. E yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini E-Q-W sırasına göre yükseltmelisin. Ayrıca tüm bu seçimlerini en doğru yardımcı rün seçimleriyle desteklemelisin.

Malzahar Rün

Malzahar nasıl oynanır?

Malzahar için tercih edebileceğin build hakkında detaylı bilgiyi yeteneklerden sonra gelen build kısmından öğrenebilirsin. Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Malzahar ile oynarken savaş büyücüsü olmana yardımcı olacak seçimler yapmalısın. Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde destek eşyalarına yönelmen gerekir.

Malzahar oynaması kolay olan şampiyonlar arasında yer alır. Özellikle oyunun geç evresinde çok daha güçlüdür. Bu nedenle söz konusu evrede avantaj elde edecek şekilde bir build tercih etmelisin. Ancak her şeyden önce Malzahar’ın yeteneklerinin ne işe yaradığını öğrenmelisin. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Hiçlik Geçişi

Bu pasif yetenek için çok fazla açıklamaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Basit bir biçimde doğrudan saldırı aldığın zaman biçim değiştirirsin. Bir sonraki saldırıda daha az hasar alırsın ve kitle kontrol etkilerini engellersin.

Biçim değiştirme durumun minyon dışı bir hedeften hasar aldığında veya bir kitle kontrol etkisini engellediğin zaman ortadan kaybolur. Bunu hemen hemen her alanda kullanabilme şansına sahip olabilirsin. Ancak hasarlar arası geçişleri iyi ayarlaman gerektiğini unutmamalısın.

Q – Hiçlik’in Çağrısı

Bu yetenek, bu şampiyonun en önemli yeteneği durumundadır. Oyunda yer alan en güçlü susturma becerilerinden biridir. Her ne kadar yeteneği doğru bir şekilde kullanmak her zaman mümkün olmasa bile dikkatli bir şekilde konumlandırma ile bu yetenekten ekstra verim alabilirsin.

Bunun için sürekli rakibin hareketlerini takip etmeye çalışmalısın. Oyunun erken evresinde yeteneğin hasarının oldukça iyi seviyelerde olduğunu bilmelisin. Biraz pratik yaparak bu yeteneği en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

W – Hiçlik Sürüsü

Bu yetenek belki hiç açıklama yapılmaması gereken bir yetenektir. Basit bir biçimde herhangi bir büyüyü kullandığın zaman yük elde edersin ve bu yükleri daha sonra Voidling çıkartmak için kullanırsın. Çıkarttığın Voidling koridordaki minyon birliklerine ekstra hasar verir.

Bu şampiyon için hızlı minyon temizleme becerisi buradan gelir. Çok hızlı bir biçimde minyon birliklerini temizleyerek koridoru ittirmeyi başarabilirsin. Voidling birliklerini küçümsemeni önermem. Her ne kadar işlevleri basit olsa bile yetenek kitine çok şey katarlar.

E – Lanetli Kehanet

Bu yetenek en önemli ikinci yeteneğindir. Bir hedefi belirledikten sonra ona zaman içerisinde uygulanan hasar vermeyi başarırsın. Birinci seviyede çok güçlü hasara sahip olmasan bile ilerleyen seviyelerde hasar miktarı epey yükselebilecektir.

Uygulamış olduğun zaman içerisinde hasar etkisi bulaşıcıdır. Minyon temizleme konusunda yine bu yetenekten ekstra verim alabilirsin. Yeteneği kullanırken ufak bir durum dikkatini çekecektir. Yeteneğin getirdiği etki bir başka birliğe geçiş yaptığında mana kazanırsın.

R – Halüsinasyon

Bu yetenek özel yeteneğindir. Oyun genelinde en nefret edilen yetenek olduğunu söylersem yanılmış olmam. Bu yeteneği kullandığın zaman rakibi çakılı bırakırsın ve en önemlisi ona iyi miktarda hasar verebilirsin. Bu sayede kolay skorlar elde edebilirsin.

Yeteneğin çeşitli eşyalarla bozulduğunu unutmamak gerekir. Yeteneği kullanırken belirli etkiler tarafından rahatsız edilmen durumunda kullanım evresinin bozulacağını bilmelisin. Dolayısıyla takım savaşlarında en iyi pozisyonu alarak rakibini çaresiz bırakman önemlidir.

Temel Yetenek Kombinasyonları

  • AA + E + AA: Koridor aşamasında kullanabileceğin temel kombinasyondur. Bu kombinasyonu kullanarak azar azar rakibe hasar vermeyi başarabilirsin.
  • E + W: Minyon dalgalarını hızlı bir şekilde ittirmek istediğinde kullanman gereken kombinasyondur.

Burada yer alan Malzahar rün ve eşya seçimleri hakkında ne düşünüyorsun? Malzahar hakkında genel düşüncen nedir? Daha iyi tercihlerin bulunduğuna inanıyorsan yorum yapıp onları bana ulaştırır mısın?

Yorum Yap