Malzahar Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Sezon 9 için en iyi Malzahar build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Hiçliğin çağrısına uy lanetli kehaneti yerine getir.

Bu rehber Malzahar nasıl oynanır sorusuna, Malzahar build, Malzahar eşya ve Malzahar rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu yüksek baskı potansiyeliyle ön plana çıkar. Kolay minyon temizleyen ve iyi hasar veren bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Malzahar Sezon 9 Build

Bu sezon Malzahar için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere büyü hasarı vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra savaş büyücüsü olarak kendini göstermene yardımcı olacak tercihler yapmalısın.

Malzahar için eşya seçimleri konusunda yetenek gücü düello eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması kolay olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Malzahar – Benzer Şampiyonlar
Vladimir Taliyah Karthus Anivia Viktor

Malzahar Rün (Rune)

Malzahar için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Malzahar için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Büyücülük ve ikinci rün yolu olarak İlham şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Aery’yi Çağır seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Büyücülük) Rün (İlham) Nitelik

Malzahar Eşyalar (Item)

Malzahar eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

Malzahar Yetenekler

Bu kısımda en iyi Malzahar sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı E yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak E yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra Q yeteneğini ve W yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 3 > 8 > 10 > 12 > 13

(W) 2 > 14 > 15 > 17 > 18

(E) 3 > 4 > 5 > 7 > 9
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih için en güvenli seçim hızlıca rakipten kaçma veya rakibi yakalama konusunda sana yardıcı olan Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih haritada istediğin noktaya geçiş yapmanı sağlayan Işınlan büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Işınlan

Malzahar nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneğine ve hızlı minyon dalgası temizleme becerisine sahiptir. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Malzahar özellikle oyunun orta evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Hiçlik Geçişi

Bu pasif yetenek için çok fazla açıklamaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Basit bir biçimde doğrudan saldırı aldığın zaman biçim değiştirirsin. Bir sonraki saldırıda daha az hasar alırsın ve kitle kontrol etkilerini engellersin.

Biçim değiştirme durumun minyon dışı bir hedeften hasar aldığında veya bir kitle kontrol etkisini engellediğin zaman ortadan kaybolur. Bunu hemen hemen her alanda kullanabilme şansına sahip olabilirsin. Ancak hasarlar arası geçişleri iyi ayarlaman gerektiğini unutmamalısın.

Q – Hiçlik’in Çağrısı

Bu yetenek, bu şampiyonun en önemli yeteneği durumundadır. Oyunda yer alan en güçlü susturma becerilerinden biridir. Her ne kadar yeteneği doğru bir şekilde kullanmak her zaman mümkün olmasa bile dikkatli bir şekilde konumlandırma ile bu yetenekten ekstra verim alabilirsin.

Bunun için sürekli rakibin hareketlerini takip etmeye çalışmalısın. Oyunun erken evresinde yeteneğin hasarının oldukça iyi seviyelerde olduğunu bilmelisin. Biraz pratik yaparak bu yeteneği en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

W – Hiçlik Sürüsü

Bu yetenek belki hiç açıklama yapılmaması gereken bir yetenektir. Basit bir biçimde herhangi bir büyüyü kullandığın zaman yük elde edersin ve bu yükleri daha sonra Voidling çıkartmak için kullanırsın. Çıkarttığın Voidling koridordaki minyon birliklerine ekstra hasar verir.

Bu şampiyon için hızlı minyon temizleme becerisi buradan gelir. Çok hızlı bir biçimde minyon birliklerini temizleyerek koridoru ittirmeyi başarabilirsin. Voidling birliklerini küçümsemeni önermem. Her ne kadar işlevleri basit olsa bile yetenek kitine çok şey katarlar.

E – Lanetli Kehanet

Bu yetenek en önemli ikinci yeteneğindir. Bir hedefi belirledikten sonra ona zaman içerisinde uygulanan hasar vermeyi başarırsın. Birinci seviyede çok güçlü hasara sahip olmasan bile ilerleyen seviyelerde hasar miktarı epey yükselebilecektir.

Uygulamış olduğun zaman içerisinde hasar etkisi bulaşıcıdır. Minyon temizleme konusunda yine bu yetenekten ekstra verim alabilirsin. Yeteneği kullanırken ufak bir durum dikkatini çekecektir. Yeteneğin getirdiği etki bir başka birliğe geçiş yaptığında mana kazanırsın.

R – Halüsinasyon

Bu yetenek özel yeteneğindir. Oyun genelinde en nefret edilen yetenek olduğunu söylersem yanılmış olmam. Bu yeteneği kullandığın zaman rakibi çakılı bırakırsın ve en önemlisi ona iyi miktarda hasar verebilirsin. Bu sayede kolay skorlar elde edebilirsin.

Yeteneğin çeşitli eşyalarla bozulduğunu unutmamak gerekir. Yeteneği kullanırken belirli etkiler tarafından rahatsız edilmen durumunda kullanım evresinin bozulacağını bilmelisin. Dolayısıyla takım savaşlarında en iyi pozisyonu alarak rakibini çaresiz bırakman önemlidir.

Baskılı oynamanı sağlayacak bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Malzahar ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap