Lux Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Lux nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Lux rehberi. Işık bağıyla rakibi yakala, onu son parıltıyla ortadan kaldır.

Bu rehber Lux nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Lux hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Lux nasıl oynanır?

Öncelikle Lux için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Lux ile oynarken maksimum anlık hasara ulaşabileceğin seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde anlık hasar eşyalarına yönelmen gerekir. Lux’un oynaması kolay bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Aydınlanma

Bu pasif yetenek koridorda rahatsız edici hasar vermeni sağlayan temel yetenektir. Bu yeteneğin otomatik saldırı güçlendirme özelliğini kendini güvende hissettiğin zaman kullanmalısın. Yeteneklerinle uygun kombinasyonlar oluşturup maksimum hasar vermelisin.

Q – Işık Bağı

Bu yeteneği kullandığında aynı anda iki şampiyonu etkilemeye çalışmalısın. Yeteneğin iki farklı birliği etkileyebileceğini unutmamalısın. Koridorda aynı anda bir minyon ve rakip şampiyonu hedefleyerek yapacağın saldırılarla rakibi şaşırtabilirsin.

Bu yeteneği boş yere kullanmamalısın. Çünkü bu yetenek olmadan savunmasız kalırsın. Diğer yeteneklerinin kitle kontrolüne sahip olmadığını unutmamalısın.

W – Prizmatik Bariyer

Bu yeteneği kullandığında takım arkadaşlarına isabet ettirmen gerekir. Özellikle takım savaşlarında çok işe yarar. Kazanılan ekstra kalkan sayesinde avantaj elde etmek mümkün hale gelir. Koridor aşamasında sana sürekli hasar verebilecek olan şampiyonlara karşı çok etkilidir.

E – Işık Patlaması

Bu yetenek koridor aşamasında beslenme konusunda sana yardımcı olacak temel yetenektir. Yetenekten gelen yavaşlama etkisini farklı şekilde kullanabilirsin. Mana kullanım bedeli yüksek olduğu için onu çok fazla kullanmamaya çalışmalısın.

Doğru bir yapılandırma seçmen durumunda bu yeteneği ardı ardına kullanabilecek hale gelebilirsin. Böylece onu sürekli kullanarak rakibi rahatsız edebilirsin. Aynı zamanda onu çalılıklara gönderip orada görüş alanı elde edebileceğini unutmamalısın.

R – Son Parıltı

Bu yeteneğin verdiği hasar oldukça iyidir. Takım savaşında olabildiğince fazla şampiyonu etkilemeye çalışmalısın. Bekleme süresi düşük olduğu için bu yeteneği sık sık kullanmaya çalışabilirsin. Yeteneğin menzili çok uzun olduğu için onunla kaçan rakipleri dahi avlamayı başarabilirsin.

Lux Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Lux için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Lux Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Azim, ikincisi için Hakimiyet seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Artçı Şok olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini W-E-Q sırasına göre yükseltmelisin.

Lux Rün

Oynaması kolay ve eğlenceli bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Lux ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap