Lux Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Lux nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Lux build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Işık bağıyla yakala, son parıltıyla ortadan kaldır.

Bu rehber Lux nasıl oynanır sorusuna, Lux build, Lux eşya ve Lux rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon çok güçlü rahatsız edici hasar verme potansiyeline sahiptir. Oynaması son derece eğlenceli bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Lux Sezon 9 Build

Bu sezon Lux için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere büyü hasarı vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra yeteneklerinle maksimum anlık hasar vermeni sağlayacak tercihler yapmalısın.

Lux için eşya seçimleri konusunda anlık hasar eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması kolay olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Lux – Benzer Şampiyonlar
Ahri LeBlanc Zoe Orianna Twisted Fate

Lux Rün (Rune)

Lux için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Lux için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Büyücülük ve ikinci rün yolu olarak İlham şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Sihirli Yıldız seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Büyücülük) Rün (İlham) Nitelik

Lux Eşyalar (Item)

Lux eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya

Lux Yetenekler

Bu kısımda en iyi Lux sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı E yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak E yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra Q yeteneğini ve W yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 2 > 8 > 10 > 12 > 13

(W) 3 > 14 > 15 > 17 > 18

(E) 1 > 4 > 5 > 7 > 9
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih rakibe hasar verip aynı zamanda onun iyileştirme niteliğini azaltacak olduğun Tutuştur büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Tutuştur

Lux nasıl oynanır?

Bu şampiyon rahatsız edici hasar verme ve hızlı minyon temizleme becerilerine sahiptir. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Lux özellikle oyunun erken ve orta evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Aydınlanma

Bu pasif yetenek koridorda rahatsız edici hasar vermeni sağlayan temel yetenektir. Bu yeteneğin otomatik saldırı güçlendirme özelliğini kendini güvende hissettiğin zaman kullanmalısın. Yeteneklerinle uygun kombinasyonlar oluşturup maksimum hasar vermelisin.

Q – Işık Bağı

Bu yeteneği kullandığında aynı anda iki şampiyonu etkilemeye çalışmalısın. Yeteneğin iki farklı birliği etkileyebileceğini unutmamalısın. Koridorda aynı anda bir minyon ve rakip şampiyonu hedefleyerek yapacağın saldırılarla rakibi şaşırtabilirsin.

Bu yeteneği boş yere kullanmamalısın. Çünkü bu yetenek olmadan savunmasız kalırsın. Diğer yeteneklerinin kitle kontrolüne sahip olmadığını unutmamalısın.

W – Prizmatik Bariyer

Bu yeteneği kullandığında takım arkadaşlarına isabet ettirmen gerekir. Özellikle takım savaşlarında çok işe yarar. Kazanılan ekstra kalkan sayesinde avantaj elde etmek mümkün hale gelir. Koridor aşamasında sana sürekli hasar verebilecek olan şampiyonlara karşı çok etkilidir.

E – Işık Patlaması

Bu yetenek koridor aşamasında beslenme konusunda sana yardımcı olacak temel yetenektir. Yetenekten gelen yavaşlama etkisini farklı şekilde kullanabilirsin. Mana kullanım bedeli yüksek olduğu için onu çok fazla kullanmamaya çalışmalısın.

Doğru bir yapılandırma seçmen durumunda bu yeteneği ardı ardına kullanabilecek hale gelebilirsin. Böylece onu sürekli kullanarak rakibi rahatsız edebilirsin. Aynı zamanda onu çalılıklara gönderip orada görüş alanı elde edebileceğini unutmamalısın.

R – Son Parıltı

Bu yeteneğin verdiği hasar oldukça iyidir. Takım savaşında olabildiğince fazla şampiyonu etkilemeye çalışmalısın. Bekleme süresi düşük olduğu için bu yeteneği sık sık kullanmaya çalışabilirsin. Yeteneğin menzili çok uzun olduğu için onunla kaçan rakipleri dahi avlamayı başarabilirsin.

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar yetenek kitinden en iyi şekilde faydalanmasını sağlayan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Oynaması kolay ve eğlenceli bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Lux ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap