Lulu Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Lulu nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Lulu build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Işıltılı oklarla rakibi rahatsız ederek vahşi büyümeyle fark yarat.

Bu rehber Lulu nasıl oynanır sorusuna, Lulu build, Lulu eşya ve Lulu rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon her stratejiye uyum sağlayabilme becerisi olan bir şampiyondur. Yüksek işlevselliğe sahip bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Lulu Sezon 9 Build

Bu sezon Lulu için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere büyü hasarı vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra ise takım arkadaşının koridorda ayakta kalmasını sağlayacak tercihler yapmalısın.

Lulu için eşya seçimleri konusunda destek eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması orta zorlukta olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Lulu – Benzer Şampiyonlar
Nami Soraka Janna Sona Karma

Lulu Rün (Rune)

Lulu için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Lulu için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Büyücülük ve ikinci rün yolu olarak İlham şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Aery’yi Çağır seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Büyücülük) Rün (İlham) Nitelik

Lulu Eşyalar (Item)

Lulu eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

Lulu Yetenekler

Bu kısımda en iyi Lulu sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı E yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak E yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra W yeteneğini ve Q yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 2 > 14 > 15 > 17 > 18

(W) 3 > 8 > 10 > 12 > 13

(E) 1 > 4 > 5 > 7 > 9
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih rakibi alevler içinde bırakıp ona zaman içerisinde hasar vermeni ve iyileştirme becerilerini azaltmanı sağlayın Tutuştur büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Tutuştur

Lulu nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneği olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Lulu özellikle oyunun son evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Peri Yoldaş, Pix

Bu pasif yetenek ile diğer şampiyonlara nazaran daha kuvvetli ve daha işlevsel hasar takasları yapabilirsin. Her otomatik saldırıda daha fazla hasar vermiş olursun. Ancak Pix tarafından verilen hasar minyon birlikleri tarafından engellenebilir olduğunu unutmamalısın.

Q – Işıltılı Ok

Bu yetenek ihtiyaç duyduğun dürtme hasarını sana sunacak bir yetenektir. Bunu E yeteneğin ile bir arada kullanırsan rakipleri kaçınılmaz bir hasarın içerisinde bırakabilirsin.

Dürtme hasarı verirken minyon birliklerine isabet ettirmemeye aşırı dikkat etmelisin. Çünkü yeteneğin bir hedeften başka bir hedefe hasar vermesi durumunda hasar miktarı azalır.

W – Kapris

Bu yetenek iki farklı şekilde çalışan bir yetenektir. Takım arkadaşının üzerinde kullandığın zaman onun hareket hızını ve saldırı hızını yükseltmiş olursun. Rakip üzerinde kullandığında onun hareket hızını yavaşlatmayı başarabilirsin. Ayrıca onu saldırı yapamaz hale getirirsin.

E – Yetiş, Pix!

Bu yetenek iki farklı şekilde çalışan bir yetenektir. Takım arkadaşının üzerinde kullandığın zaman ona kalkan kazandırırsın ve aynı zamanda onun saniye başına hasar miktarını artırırsın. Rakip üzerinde kullandığın zaman onlara hasar verebilir ve Pix için mutlak hedef gösterirsin.

R – Vahşi Büyüme

Bu şampiyonun aşırı işlevsel olmasını sağlayan yetenektir. Takım arkadaşın üzerinde kullandığın zaman onu büyütür ve aynı zamanda onun maksimum canını yükseltebilirsin. Her ne kadar bir can yenileme yeteneği olmasa bile canın yükselmesiyle bu etkiyi oluşturabilirsin.

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar daha çok saniye başına hasar potansiyeli yüksek olan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Her stratejiye uyum sağlayan bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Lulu ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap