LoL’de geriye düşünce toparlanmak için 3 altın kural

Geriye düştüğün zaman nasıl toparlarsın? League of Legends oynarken başına gelebilecek en kötü senaryolardan birisi ne olduğunu anlamadan oyunda geri düşüp etkinliğini kaybetmektir. Bazı şampiyonlar geriye düştükten sonra bir daha toparlayamadıkları için bu senaryo çok daha kötü bir hal alabilir. Ancak terinin son damlasına kadar mücadele etmeyi tercih edersen toparlamak için bir şansın var demektir.

Geriye düşünce toparlanmak için 3 altın kural

Aşağıda yer alan birbirinden basit üç maddelik kuralları göz önünde bulundurursan oyunda geriye düştüğün zaman toparlaman mümkün olabilir. Pek çok oyuncu bir kez dahi geriye düştüğünde pes etmeyi tercih eder ama sen onlardan biri olmak zorunda değilsin. Yapman gereken bir oyuncu olarak oyuna geri dönüş için ihtiyacın olanların farkında olmaktadır.

3. Takım arkadaşın çok iyi olabilir ama ya sen?

Takımında sürekli skor alıp beslene beslene aşırı güçlü konuma gelen bir oyuncu varsa çileden çıkma noktasına dahi gelebilirsin. Ama kendini bu noktaya getirmen son derece gereksizdir çünkü takım arkadaşının bireysel çabası oyunu kazanmak için yeterli olmayacaktır. Bu oyunda kazanmak istiyorsan takım oyununa sadık kalmak zorundasın.

Senin takım arkadaşından geride kalmış olman takımın rakipten geride olduğu anlamına gelmez. Bu ikisini birbirinden ayırmalısın. Böylece geriden gelip toparlayarak hem takımına katkı sağlayabilir hem rakip takıma karşı üstünlük kurmak için gerekli çaba gösterebilirsin.

2. Her zaman oyunu taşıyan kişi olmak zorunda değilsin

Takım olarak olmasa bile bireysel olarak geriye düştüğün zaman yapman gereken tek şey takıma ayak uydurmaktır. Takım arkadaşların senden daha fazla skor elde etmişse ve yeteri kadar beslenmişse oyunu kazanmayı fazla dert etmemelisin. Güvenli bir oyun stilini tercih ederek onlara istedikleri katkıyı sağlayabilirsin.

Bu oyunda kazanmak için basit olmak gerekir. Her zaman jeneriklik hareket yapacaksın diye bir kaide olmadığını bilmelisin. Oyunda taşıyıcı rolünde olsan bile geriye düştüğünde takım arkadaşlarına uyum sağlamaktan başka yapabileceğin bir şey yoktur. Eğer jeneriklik hareket yapma veya oyunu taşıma konusunda ısrarcı davranırsan karşı takıma gereksiz skor verip onların takımına karşı avantajlı konuma geçmesine neden olabilirsin.

1. Seçtiğin şampiyonun potansiyelini bilmelisin

Bireysel olarak geriye düştüğün zaman yapman gereken şey bellidir. Bulunduğun rolün gereksinimlerini iyi düşünmelisin. Destek veya ormancı rolünde yer alıyorsan zaten yapacakların bellidir ama koridorda etkin olan rollerden birisinde yer alıyorsan tek yapman gereken koridoru güvenli bir noktada dondurup minyon skorunu yükseltmektir.

Kafanı bir an olsun güvenli bölgeden dışarı çıkartman durumunda rakibin anında yanında biteceği bir gerçektir. Geriye düşmüşsen eşyalar açısından da iyi durumda değilsin demektir. Yani rakipten kaçabilmek için gereğinden fazla şansa ihtiyacın vardır. Rakibin sürekli üzerine oynamasını istemiyorsan bu tip durumlarda her zaman güvenli oyunu tercih etmelisin.

Oyunda geriye düştüğün zaman bu kuralları aklına getirirsen geri dönüş yapabilme şansına sahip olursun. League of Legends’ta geriye düşen bir oyuncunun toparlama şansı epey fazladır. Sadece biraz daha dikkatli ve özenli oynaması, bireysellikten uzaklaşması ve takıma nasıl katkı sağlayacağını düşünmesi gerekir.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap