League of Legends’ta en sevilen 10 takım oyuncusu rolü

League of Legends oyuncusu olmak büyük bir sabır gerektirir. Topluluk içerisinde yer alan oyuncular seni çileden çıkartma noktasına bile getirebilir. Bazen ise beklenmedik zamanlarda beklemediğin tarzda oyuncularla karşılarsın. Gözlerine inanamazsın çünkü bu oyuncular genelin aksine takım oyuncusu olmanın önemini bilen kişilerdir.

LoL’de en sevilen takım oyuncusu rolleri

Gözlerin kamaşır, artık fareyi ve klavyeyi eskisinden çok daha cesaretli bir biçimde tutarsın. Bu oyuncular sanki ilahi bir mesaj gibidir. Kariyerin boyunca oynadığın en keyifli oyunlardan birisini oynuyor olduğunun bilincindesindir. Peki aşağıdaki rollerden hangisiyle karşılaşmış olabilirsin?

10. Rol değiştiren oyuncu

Maç eşleştirmesinin adaletli olmadığını kabul etmek gerekir. Bazen oyuna birlikte girdiğin oyuncuyla bile tamamen farklı rollerde kendini bulabilirsin. Nişancı olacakken ormancı olarak kendini bulman kaçınılmazdır. İşte o anlarda “rol değiştiren oyuncu” çıkıp gelir. Daha sen sonradan rol veya şampiyon değiştirebileceğini belirtir. İşte bu oyuncunun tek amacı takımının oyunu kazanmasını sağlamaktır.

9. Tank olmayı kabul eden oyuncu

Mahalle maçlarında veya halı saha maçlarında kimse kaleye geçmek istemez ya işte tank olmak bu oyunda aynı şeydir. Herkesin gözü nişancı veya suikastçı en kötü büyücü olmaktadır. Skor almak oyuncuyu çok daha fazla mutlu eder. Herkesin egoları konuşurken “tank olmayı kabul eden oyuncu” gönüllü olarak bu seçimi yapmayı kabul eder ve bu sorunu ortadan kaldırır.

8. Destek olmayı kabul eden oyuncu

Tıpkı tank rolündeki durum gibi destek rolünde de bir anlaşmazlık yaşanabilir. Özellikle seviyenin fazlasıyla düşük olduğu maçlarda kimse ama kimse destek rolünde olmayı kabul etmez. “Destek olmayı kabul eden oyuncu” takımında yer alıyorsa bir problemi daha aşmış olursun. O herkesin yapmadığını yapıp kazanmak için takımın iyi durumda olması gerektiğinin bilincindedir.

7. Ara bulucu oyuncu

Seçim ekranında her şey çok iyiydi ama oyuna bir girdin, girmez olaydın. Ormancının yaptığı ilk hatadan sonra üst koridor oyuncusu ana bölgede hareketsiz kalacağını veya gidip karşı takımı bilerek besleyeceğini söyledi. Yaşanabilecek en kötü senaryolardan birisiyle karşı karşıya olan takımında kazanma umudu yok olacakken o çıkar gelir. “Ara bulucu oyuncu” hata yapanı toparlaması için teşvik eder, hareketsiz kalmak isteyeni ise oyuna geri kazandırmak için çaba gösterir. Oyunu kurtardıktan sonra ise rapor sistemini kullanmayı ihmal etmez.

6. Lobi gönüllüsü oyuncu

Bazen lig atlama serisinde bir maçtayken belki hayatında görmek istemediğin kadar kavgayı gürültüyü seven bir oyuncu kitlesiyle karşı karşıya kalabilirsin. Devam edersen kaybedeceğin kilometrelerce uzaktan bellidir ama lobiden çıkarsan ceza alman söz konusudur. İmdadına “lobi gönüllüsü oyuncu” yetişir ve sana yardımcı olmak için lobiden çıkıp ceza almayı göze alır. Bu oyuncuya bir teşekkür borçlu olduğunu unutmamalısın.

5. Toteme inanan oyuncu

Oyundaki görevleri kontrol etmek demek oyunu kazanmaya yakın taraf olmak demektir. Ama takımında totem yerleştirip harita kontrolünü sağlamayı sadece destek rolündeki oyuncuya bırakmaya yeltenenler var. İşte bu tip durumlarda elini cebine atıp ekstra totem alan “toteme inanan oyuncu” ile tanışman mümkün olabilir. Galibiyetin yolu harita kontrolünden geçtiğine göre bu oyuncunun hakkını kolay kolay ödeyemezsin.

4. Haberci oyuncu

Oyun içerisinde iletişimin büyük bir kısmı pingler üzerinden ilerler. Bu pingler kullanıldığı zaman birbirini tanımayan 5 oyuncu dahi çok iyi anlaşarak maçı tamamlayabilir. Özellikle koridorundaki oyuncunun ortadan kaybolduğunu bildiren oyuncular herkesin beklediği tarzda oyunculardır. “Haberci oyuncu” olarak adlandırılan bu oyuncular tam konsantre bir biçimde oyunlarını oynayarak takımının kazanması için elinden geleni yaparlar.

3. Fedakar oyuncu

Oyun içerisinde pek çok kişinin belirli beceri atışlarını engellemek üzere takım arkadaşlarının önüne atladığını görebilirsin. Ama bazı durumlarda ekstra fedakarlık yapıp büyülerden yararlanarak veya özel yeteneklerden yararlanarak takım arkadaşının önüne atlayan oyuncular vardır. “Fedakar oyuncu” rolündeki kişi bunu bir saniye bile düşünmeden yapar çünkü taşıyıcı rolündeki oyuncunun hayatta kalması gerektiğinin bilincindedir.

2. İş bitirici oyuncu

Bazı oyuncuları anlamak mümkün değildir. Henüz Nexus yıkılmış değilken büyülerini ve yeteneklerini haybeye harcayıp gösteri yapan oyuncular zaman zaman bu gösterilerini mağlubiyetle taçlandırırlar. Ancak bir oyunda işini ciddiye alan “iş bitirici oyuncu” varsa endişelenmeye gerek yoktur. Takım arkadaşları ne kadar saçmalarsa saçmalasın o Nexus’u yıkıp oyunu bitirmek için ekstra çaba gösterir.

1. Yönlendirici oyuncu

Bazı takım kompozisyonlarına karşı oynamak gereğinden fazla zor olabilir. Bu tür durumlarda neler yapması gerektiğini bilen takım kaptanı rolünde bir oyuncuya ihtiyaç duyabilirsin. Örneğin karşı takımda saldırı gücüyle hasar veren şampiyonların sayısı çok fazlaysa takımının zırh alması gerektiğini tavsiye edip eşyalarını ona göre almaları gerektiğini en başından söyler. Ezbere oynayan oyunculara bu tür tavsiyeler sunulmazsa sonu hiç de hayırlı olmayabilir. “Yönlendirici oyuncu” bu nedenle hemen hemen her takıma lazım olan bir oyuncu türüdür.

League of Legends oynarken bu oyuncu rollerinden hangisiyle karşılaşmak istersin? Bu oyunu oynarken burada yer alan rollerden hangisine kendini daha yakın görürsün? Dürüst bir biçimde cevap verebileceğine inanıyorsan yorum yapmayı deneyebilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap