League of Legends Worlds 2019 tahminleri

Worlds 2019 geldi çattı. En iyi 24 takım şampiyonluk için vadide. Worlds 2019 tahminlerimi ve kısaca takımlar hakkındaki bilgileri buradan öğrenebilirsin.

League of Legends’ın yıl içerisindeki en büyük e-spor organizasyonu olan Worlds 2019 geldi çattı. İki farklı dönemsel turnuva ve bir sezon ortası turnuva sonrasında 24 takım Worlds 2019’a katılma hakkı kazandılar. Elbette her şeyden önce bir Worlds 2019 Play-In gerçekleştirilecek ve son 16 takım arasına kalacak tüm takımlar belirlenecek. Worlds 2019 için benim görüşlerime ve tahminlerime aşağıdan erişebilirsin.

Not: Play-In aşaması başlayana kadar takımlardaki son gelişmelere göre buradaki sıralama değişkenlik gösterebilecektir. Ayrıca turnuva sonrasında tahminlerime göre mevcut durumu yine buradan paylaşacağım.

Worlds 2019: Mevcut Sıralama

Aşağıdaki tablodan takımların turnuva sıralamalarını görebilirsin. Tabloda kendi tahminlerime yer verdim. Böylece turnuva öncesindeki tahminlerimin doğruluk durumunu kontrol edebilirsin. Yeşil işaretlenenler yaptığım doğru tahminleri, bordo işaretlenenler ise yanlış tahminlerimi gösterir. Bu turnuvada net sıralama belirleyecek bazı maçlar yapılmadığı için takımların sıralamalarında belirli küme aralıkları vardır

Worlds 2019 Takım Sıralamaları
Takım Adı Sıralama Tahminim
FunPlus Phoenix 1 2
G2 Esports 2 3
SK Telecom T1 3-4 1
Invictus Gaming 3-4 4
Griffin 5-8 7
Fnatic 5-8 8
DAMWON Gaming 5-8 6
Splyce 5-8 10
Team Liquid 9-12 9
Royal Never Give Up 9-12 5
J Team 9-12 11
Cloud9 9-12 12
Gigabyte Marines Esports 13-16 13
Hong Kong Attitude 13-16 16
Clutch Gaming 13-16 15
ahq e-Sports Club 13-16 14
Unicorns of Love 17-20 19
Lowkey Esports 17-20 20
Isurus Gaming 17-19 22
Royal Youth 17-20 21
MAMMOTH 21 18
Flamengo eSports 22-24 23
DetonatioN FocusMe 22-24 17
MEGA 22-24 24

1. SK Telecom T1

sktelecom t1 worlds 2019Worlds 2019 onlarsız olmaz. Geçen yıl gösterilen tam anlamıyla hayal kırıklığı performansın ardından bu yıl yeniden sahnedeler. LCK takımlarının arasında en gizemli duranı onlar diyebilirim. Kore stili oyunun adını onlar koydular. SKT takımını özel kılan ise maç içerisinde oyunu geçirgen bir biçimde oynamaları. Her ne kadar takımın yıldızı Faker gibi gözükse bile maç içinde bunun değişebilen bir şeydir.

Son maçlarından anlaşılabileceği üzere SKT oyunun güç merkezini üst koridor oyuncusu Khan’a doğru kaydırmış durumda. Genelde alt koridoru kendi haline bırakan eki üst koridor ve orta koridordan oyunu koparmaya çalışıyor diyebilirim. Burada ise en büyük handikap ormancı Clid’te. Maalesef takımın ortalama gücünün çok altında performans gösteriyor diyebilirim.

2. FunPlus Phoenix

funplus phoenix worlds 2019

Tam anlamıyla saat gibi tıkır tıkır işleyen bir takım. LPL’in en önemli yanı takımlarının belirli bir standardının olması ve bunu hemen hemen her oyunda gösterebilmeleri. Bu yıl bunu en iyi şekilde yapan ekip FunPlus Phoenix oldu. Üst düzey koordinasyonları ve nasıl oynayacaklarını bilmeleri onlar açısından en büyük avantaj durumunda. Oyunlarını genel olarak Doinb üzerinden oynamayı tercih etmekteler.

Doinb’den söz etmişken Tian’ı anmamak olmaz elbette. Orta koridorun ve ormancı şampiyonun mükemmel oyunu bu takımın yıldızını parlatan en önemli özelliklerden sadece birisi. Ayrıca Crisp gibi isimlerden elde ettikleri katkılarla tam bir makineye dönüşmeleri kaçınılmaz. Söylediğim gibi Worlds 2019’te en çok dikkat edilmesi gereken takım FunPlus Phoenix.

3. G2 Esports

g2 esports worlds 2019

Batının en iyisi şu anda onlar. Birçok otoriteye göre onlar favori durumdalar. Worlds açısından avantajlı olmalarını sağlayan durum ise meta kırıcı bir noktada yer almaları. Bir şekilde her türlü teknik taktiğin arasından sıyrılıp performans göstermeyi başarabiliyorlar. Takımda net bir güç noktasının olmadığını söylemeliyim.

Oyunlarını genelde hacimli bir biçimde ormancı Jankos üzerinden oynadıklarını söyleyebilirim. Onu durdurmak gerçekten çok zor çünkü çok değişik hamlelerle baskından kurtulma potansiyeline sahip bir oyuncu. Üst koridorda Wunder ve orta koridorda Caps tam bir görev adamı konumundalar. Bu yıl en tepeyi zorlayabilirler ama ilk iki takımın dışında kalacaklarını düşünüyorum.

4. Invictus Gaming

invictus gaming worlds 2019

Bu takımın mekanik gücünü görmezden gelmemek gerek. Takım içerisinde skandal boyutuna ulaşabilecek söylentiler mevcut. Her birisi spekülasyon olduğu için üzerinde fazla durmak istemiyorum. Takım eski gücünde değil. Ormancı konusunda ciddi problemlerinin olduğunu söyleyebilirim. Görünüşe göre üst koridor ile aradaki sinerjiyi yakalamakta epey zorlanıyorlar.

Diğer taraftan tam bir makine gibi işleyen orta koridorları ve alt koridorları var. Bir yandan Rookie diğer taraftan JackeyLove potansiyelleri aşırı yüksek oyuncular. Sürpriz yapabilirler çünkü LPL takımlarının doğasında olan bir anda patlama yapıp bunu sonuna kadar sürdürmek onlarda gözüken bir özellik. Grup aşaması çok şeyi belli edecek diyebilirim.

5. Royal Never Give Up

royal never give up worlds 2019

LPL için çok anlam ifade eden bu takımın ne yapacağını herkesin merak ettiğine eminim. Özellikle takımda canavar gibi oynayan bir oyuncu varken Worlds’ü kazanmak en büyük istekleri. Tahmin ediyor olabilirsin, Uzi’den söz ediyorum. Alt koridorda Ming ile birlikte hiç durmayan ve her fırsatta rakibi ısırmaya çalışan bu ikili takımın güç merkezi olacaklar.

Diğer taraftan RNG karşısında oynamaya çalışan takımların ortak özelliği tekli koridorlara baskı kurmak diyebilirim. RNG geçtiğimiz yıllarda bu konuda çok fazla esnek değildi. Bir türlü oyunun güç merkezini alt koridordan alıp diğer koridorlara dağıtmayı başaramadılar. Belki bu yıl biraz daha şanslı olabilirler. Bunu başarırlarsa şampiyon olabilirler.

6. DAMWON Gaming

damwon gaming worlds 2019

Temsilcimiz Royal Youth ile Play-In aşamasında karşılaşacak bu takımı herkes şimdiden son 16 içerisinde görüyor diyebilirim. Takım gerçekten çok iyi durumda ve takım iyi durumda olmasa bile Nuguri çok iyi durumda oluyor diyebilirim. Nuguri için tek başına bir ordu yakıştırmasını yapsam sanırım yanılmış olmam. Üst koridorda onun karşısında oynamak gerçekten kolay değil.

Bu takımı diğerlerine göre geri plana iten durum ise tamamen tecrübeye dayalı. Takımdaki oyuncuların uluslararası deneyimleri gerçekten neredeyse yok derecesinde. Bu onlar için bir dezavantaj olacak ama takım savaşlarındaki başarılarını maçlara yansıtabilirlerse tecrübesizliklerini geri plana atmayı başarabilecekler. Bu takıma dikkat etmek gerek.

7. Griffin

griffin worlds 2019

Aslına bakarsan onları kimse durduramaz. Özellikle ivme yakaladıkları zaman bunu pek bırakma taraftarı değiller. Bunu yakalamayı başarırlarsa kralı gelse önlerinde duramayacak. Bunun garantisini verebilirim. Son döneme girmeden önce turnuva için favorim olan Griffin’i bu sıralara kadar düşüren gelişme ise takım koçuyla yollarını ayırmış olmaları.

Takımda kimin koç olacağı henüz belli değil. Belli olan tek şey Tarzan ve Chovy gibi iki oyuncunun varlığı. Bu iki oyuncuyu özel klan ise kendi rollerinde tartışmasız bir biçimde lider olmaları. Şanslarının biraz azaldığını düşünüyorum. Sürpriz yapabilecek konumda olduklarını unutmamak gerek. Buna rağmen kendilerini artık favori olarak göremiyorum.

8. Fnatic

fnatic worlds 2019

Turnuvaların en istikrarlı ekiplerinden birisi. Hemen hemen her sene bu seviyeye çıkmayı başaran ama daha fazlasını getiremeyen bir takımdan söz ediyorum. Her şey koridor aşamasında kalsa belki daha fazla şansları olabilirdi ama maalesef böyle bir şey mümkün değil. Çünkü deyim yerindeyse turnuvadaki ölüm grubuna düşmüş durumdalar.

Gruplarında SKT ve RNG gibi çok güçlü ve ciddi ekiplerle karşılaşacaklar. Gruba dahil olacak dördüncü takım henüz belli olmasa bile ilk ikiye yerleşme şanları maalesef düşük. Buna rağmen Rekkles ve parlayan yıldız Nemesis gibi isimleri izlemek keyifli olacak. Gruptan çıkarlarsa şampiyonluk gibi bir şansları olur mu? Hiç zannetmiyorum.

9. Team Liquid

team liquid worlds 2019

Amerika takımının en avantajlı yanı grupları diyebilirim. Aslında onların hikayesi biraz farklı. Bu takım artık yerel başarılarla övünmek istemediğini dile getiren oyuncularla dolu. Bunun için CoreJJ ve Jensen gibi oyuncuları transfer ederek kadrolarını güçlendirmişlerdi. Sezon ortasında Invictus Gaming ile karşılaştıklarında beklenen performansı gösteremediler.

Şimdi o takımla aynı gruptalar. Grupta ilk iki sırayı paylaşma olasılıkları çok yüksek. Ancak sürprizlere açık olmanın doğru olduğuna inanıyorum. Team Liquid, DoubleLift ve CoreJJ önderliğinde gruptan çıkmayı başarabilirler. Buna rağmen devamının geleceğini düşünmüyorum. Onlar yerelde başarılı olmaya devam edeceklerdir.

10. Splyce

splyce worlds 2019

Bu takımın en ilgi çekici yanı güçlü makro oyunu ve en önemlisi oyunu son evreye taşıma arzusu. Bunu başardıkları zaman genelde maçtan galibiyetle ayrılan taraf oluyorlar. LEC’ten katılan üçüncü takım olmalarına pek şaşırmamak lazım. Çünkü G2 Esports ve Fnatic gibi takımların ardından bunu başardılar. Ancak Worlds için muazzam bir performans göstermelerini beklemiyorum.

Bunun sebebi ilk defa Worlds gibi bir turnuvaya katılacak olan oyunculardan kurulu olmasıdır. En avantajlı tarafları ise Play-In aşamasında tam dişlerine göre takımların yer aldığı B grubuna düşmeleri. DetonatioN FM ve Isurus Gaming karşısında iyi performans göstererek bir üst tura çıkacaklarını düşünüyorum. Ancak dediğim gibi fazlasını beklemek biraz zor.

11. J Team

j team worlds 2019

LMS’den Worlds’e katılma hakkı kazanan J Team doğrudan grup aşamasına dahil olmayı başardı. Bu her ne kadar onlar için olumlu bir durum gibi gözükse bile FunPlus Phoenix ve Gigabyte Marines ile aynı grupta yer almalarını büyük talihsizlik olarak görmek gerek. Gruplarındaki dördüncü takım henüz belli değil ama asıl rakiplerinin Gigabyte Marines olduğunu söyleyebilirim.

Tayvan’ın neredeyse banko takımı Flash Wolves’ın bu yıl olmaması J Team’i biraz baskı altında tutabilir. Bunun dışında orta koridor FoFo ve üst koridor Rest’e çok dikkat etmek gerek. Ancak takımın en iyisi orman bölgesinde oynayan Hana diyebilirim. Kafa kafaya giden birçok oyunda düğümü çözen taraf o olmuştu. Yine harikalar yaratıp bir peri masalına imza atması mümkün olabilir.

12. Cloud9

cloud9 worlds 2019

LCS’in en şanslı takımı. Nasıl oluyorsa oluyor büyük turnuvalar öncesinde bu takımın rakiplerinden bazıları iç karışıklarla mücadele ediyor. Worlds’e doğrudan katılacaklar ve A grubunda yer alıyorlar. G2 Esports karşısında şanslarının olduğunu hiç düşünmüyorum. Dolayısıyla Griffin ve sonradan gelecek takımla ikincilik mücadelesi verecekler.

Bu sefer şans yüzlerine nasıl güldü? Griffin takımı Worlds öncesi takım koçuyla yollarını ayırdı. Diyorum ya, bir şekilde şans bu takımın yüzüne gülüyor ama bunu değerlendirip değerlendiremeyeceklerini bilemiyorum. Her yıl bir şekilde Worlds seviyesinde yer almayı başarıyorlar. Bu yüzden saygı duyulması gereken bir ekip ama Worlds’ü kazanacak kadar iyi olduklarını düşünmüyorum.

13. Gigabyte Marines Esports

gigabyte marines esports worlds 2019

Vietnam’ın göz bebeği Gigabyte Marines. Kadroları aşırı geniş ve kaç oyuncuyla turnuvaya katılacaklarını kestirmek güç. Aslında onlar açısından her şeyi kestirmek güç çünkü oyun stilleri bile belli belirsiz. Burada yer alan diğer takımlara göre çok daha farklı bir stile sahipler. En büyük avantajları bu diyebilirim. Ama diğer takımlar gibi bazı dezavantajlara sahipler.

Turnuvanın favorisi olarak gördüğüm FunPlus Phoenix ile aynı gruptalar. Dolayısıyla gruptan lider çıkacaklarını düşünmüyorum. Gruba dahil olacak dördüncü takım ile ikincilik rekabetin çok daha farklı bir boyuta taşınabilecek. Özellikle Slay’ın gezgin oyun tarzını çok yakından takip etmek gerek. Çok büyük bir sürpriz yaşanacaksa bunun altında GAM Esports’un imzasının olacağını düşünüyorum.

14. ahq eSports Club

ahq esports club worlds 2019

LMS’den katılan bir diğer takım. Eski güçlerinde olmadıklarını söylersem sanırım yanılmış olmam. Buna rağmen çok istikrarlı ilerlediklerini not olarak belirlemeliyim. Özellikle orta koridor oyuncusu Apex’in takıma dahil olmasıyla birlikte oyunlarını başka bir noktaya taşımayı başardılar. Ayrıca üst koridor oyuncusu Ziv’den aldıkları desteği unutmamak gerek.

Worlds için büyük olasılıkla oyun kurgularını Ziv üzerinden yapacaklar. Yerel anlamda ligin en iyisi olan bu oyuncu uluslararası olarak düşünüldüğünde en iyi oyuncular arasında yer aldığını söyleyebilirim. Bu takım yapılan en ufak bir hatayı affetmeyecek seviyede. Ancak Invictus Gaming’in yer aldığı gruptan lider çıkabileceklerini pek düşünmüyorum.

15. Clutch Gaming

clutch gaming worlds 2019

Tartışmasız bir biçimde Play-In aşamasında A grubunun favorisi durumundalar. Bu gruptan çıkacaklar ama bir sonraki turda neler yapabileceklerini kestirmek zor. Kadroları iyi durumda ancak bu takımın gereğinden fazla ön plana çıkarıldığını düşünüyorum. Buna rağmen iyi performans göstererek bir şeyleri başarma şansları olabileceğine inanıyorum.

Üst koridorda Huni ve orman bölgesinde Lira iş birliği ile oyunları taşımayı sürdürebilirler. Takımın en önemli kozu oyunun erken evresinde kurdukları baskı olacak. Bu yoğun baskıya karşı koyabilmek gerçekten çok kolay değil. Ancak Worlds’e tırmanmaları sonrasında yer alacakları grup ve performans devamının gelmesi için yeterli olmayabilir.

16. Hong Kong Attitude

hong kong attitude worlds 2019

Play-In aşamasının bir diğer şanslı takımlarından biri. Yer aldıkları C grubundan çıkmak için çok büyük bir şansa sahipler. Bunu değerlendirdikleri taktirde kendilerini Worlds’e atmayı başarabilirler. İlk kez Play-In aşamasına geldiklerinde karşılarında temsilcimiz 1907 Fenerbahçe’yi bulmuşlardı. Bu eşleşmeden temsilcimiz galibiyetle ayrılan taraf olmuş ve grupta lider olup bir üst tura çıkmayı başarmıştı.

Geçmişe bakılacak olursa eskiden daha iyiler diyebilirim. Oyun stilleri daha çok alt koridordaki Unified ve Kaiwing üzerine kurulu. Ancak üst koridordaki 3z’den alacakları katkıyı küçümsememek gerekir. HKA takımının çok büyük başarılara imza atacağını düşünmüyorum. Onlar açısından Worlds gruplarına kalmak bile büyük bir başarı olacak.

17. DetonatioN FocusMe

detonation focusme worlds 2019

Japonya’nın temsilcisi DetonatioN FocusMe takımının şansının çok yüksek görmüyorum. Bana kalırsa Worlds’ün grup aşamalarına kalmaları onlar açısından çok büyük bir başarı olacak. Oyunlarını genelde üst koridorun yıldızlaşan ismi Evi üzerinden planlamaktalar. Kore’deki birçok oyuncuyla kafa kafaya mücadele edebilen bu isme dikkat etmek gerek.

Play-In aşamasında B grubunda yer alacak ekip Isurus Gaming ve Splyce ile mücadele edecekler. Bu nedenle DFM daha çok Isurus Gaming ile rekabet etmek durumunda kalacak. Bir üst tura kalmaları durumunda şanslarının çok yüksek olduğunu düşünmüyorum. Çünkü B grubunda ikinci olmaları durumunda eşleşen grubun lideriyle karşılaşacaklar. Bu onlar için zor bir sınav olacak.

18. MAMMOTH

mammoth worlds 2019

Okyanusya bölgesinin temsilcisi MAMMOTH takımını zor bir grup bekliyor. Play-In aşamasından mücadeleye dahil olacak ekip A grubunda kendisinden daha güçlü bir kadroya sahip Clutch Gaming ve Unicorns Of Love ile mücadele edecek. Bu gruptan çıkabileceklerini düşünmüyorum. Gruptan çıkmaları bile onlar açısından büyük bir başarı olacak diyebilirim.

Oyun stili açısından bakacak olursak daha çok oyun planları alt koridor üzerine kurulu. Özellikle k1ng ve Destiny gibi oyunculardan alacakları katkı çok önemli. Bu oyunculardan ekstra katkı almayı başarırlarsa sürpriz yapabilirler. Şimdilik bulundukları A grubundan ikinci raunda geçmeleri bile onlar açısından bir başarı olacak diyebilirim.

19. Unicorns of Love

unicorns of love worlds 2019

Worlds için strateji değiştirmiş bir takımla karşı karşıyayız. LEC’te yer almak yerine CIS bölgesinde yer alıp Worlds şanslarını yükselttiler. Şimdi Play-In aşamasındalar ve Clutch Gaming ile liderlik mücadelesi verecekler. Buradan lider çıkmaları durumunda Worlds gruplarına kalmaları çok zor olmayabilir. Şanslarını sonuna kadar zorlayacaklarına inanıyorum.

Takımın uluslararası deneyiminin olması büyük bir avantaj olsa bile güçlerinin eskisi kadar iyi olduğuna inanmıyorum. Bugüne kadar Vega Squadron ekibini başarıya ulaştırmak için çabalamış BOSS ve Nomanz ikilisinin liderliğinde ilerleyen ekipte gizli bir gücün olduğunu söylemek gerek. Kadroyu dikkatlice incelersen bunun deneyimli oyuncu Edward olduğunu kolayca görebilirsin.

20. Lowkey Esports

lowkey esports worlds 2019

Aslına bakarsan onların geleceği çok parlak. En azından kadrolarındaki isimleri gelecek yıllarda yine sahnelerde görebileceğimize inanıyorum. Vietnam’dan gelen ikinci ekip olmaları değerlerini biraz düşürüyor diyebilirim. Ayrıca onlardan beklenti nedense çok yüksek ve ben bu baskıyı kaldırabileceklerine pek inanmıyorum.

Play-In aşamasında diğer takımlara göre biraz daha şanssız olduklarını söyleyebilirim. Çünkü neredeyse birbiriyle denk olan takımların yer aldığı C grubundan ilerlemeye çalışacaklar. Özellikle üst koridor oyuncusu Hani ve orta koridor oyuncusu Artifact’a dikkat etmek gerek. Makro oyunları onlara çok şey kazandırabilir. Ancak ekibin bu seviyedeki bir baskıyı kaldırabileceğini düşünmüyorum.

21. Royal Youth

royal youth worlds 2019

Temsilcimiz Royal Youth için şanslı bir kura olduğunu söyleyebilirim. Pilot ve cyeol üzerinden kurgulanan oyunun çoğu zaman sonuç verdiğini gördük. En azından bu taktik yerel ligde pek sırıtmadı ve işe yarayarak Royal Youth ekibini bu noktaya kadar getirdi. D grubunda DAMWON Gaming’in ardından ikinci olacaklarını ve 2. raunda geçiş yapacaklarını düşünüyorum.

Sonrasında ne olacak? Sonrası maalesef pek parlak değil. Çünkü karşılarına gelecek olan ekiplerin oyun stilleri onlara biraz ters geliyor diyebilirim. Üstelik bu ekibin biraz deneyimsiz olduğunu unutmamak gerek. Birçok takım gibi uluslararası arena tecrübeleri çok düşük. Gruptan çıkacaklarını düşünüyorum. Ancak Worlds’ün ana gruplarına kalabilirlerse onlar için çok büyük bir başarı olacak. Umarım başarırlar.

22. Isurus Gaming

isurus gaming worlds 2019

Latin Amerika’nın tek temsilcisi olarak Isurus Gaming kendilerine göre görece güçlü bir grupta mücadele edecekler. Öncelikle Splyce gibi bir ekibi geride bırakabileceklerini düşünmüyorum. Daha çok DetonatioN FocusMe ekibiyle mücadele içerisinde olacaklar. Ancak bunda başarılı olabileceklerini gösteren herhangi bir ibare yok diyebilirim.

Isurus Gaming’in bir kadro avantajı var. Latin Amerika’nın en iyi oyuncusu olarak adlandırılan Seiya orta koridorda takımın en güçlü silahı durumunda. Performansı sürekli standart düzeyde olan Warangelus takıma ekstra güç katacaktır. Ancak gözlerin parlayan yıldız Oddie’nin üzerinde olması gerektiğini düşünüyorum. Gruptan çıkmak onlar için büyük bir başarı olacak. Gerisini getirebileceklerine inanmıyorum.

23. Flamengo Esports

flamengo esports worlds 2019

Temsilcimiz Royal Youth’un en ciddi rakibi. Ancak temsilcimizin bu ekipten çok daha iyi durumda olduğunu söyleyebilirim. Brezilya temsilcisinin en büyük avantajı çok deneyimli oyuncularından kurulu olması. Brezilya’nın en iyi alt koridor oyuncusu olarak gösterilen brTT bu takımın bir parçası. Onu Robo ve Goku gibi iki deneyimli oyuncunun destekleyeceğini unutmamak gerekir.

Brezilya ekibini rekabetin dışında tutan en büyük etken ise seviye farkı. Evet yer aldıkları üçüncü havuzda hemen hemen birçok takımla rekabet edebilecek seviyedeler. Ancak onların asıl rakipleri TCL ve CIS takımları diyebilirim. Şimdi onlardan biriyle aynı gruptalar. Rekabet edebilir seviye olduklarını gösterebilmek için büyük fırsat ama fazlasını beklememek gerek.

24. MEGA

mega esports worlds 2019

Güneydoğu Asya bölgesinden turnuvaya katılan tek takım olan MEGA aslında Unicorns of Love ile aynı yolu takip ederek bu turnuvaya katılma hakkı kazandılar. Dağılmak üzere olan bir takımın üzerine kuruldular ve takım oyunlarıyla başarıya ulaştılar. Daha önce uluslararası deneyime sahip olmuş bu takımın çok iyi bir performans göstereceğine inanmıyorum.

Bunun en büyük sebebi ise hiç kuşkusuz Güneydoğu Asya’daki meta durumu. Buradaki meta “sürekli savaş ve maçı hemen bitir” üzerine kurulu diyebilirim. Rockky, G4 ve Lloyd üçlüsü bu konuda oldukça iyiler. Ancak diğer bölgelerle karşılaştıklarında bu oyunlarını istikrarlı bir şekilde sürdürmeleri pek kolay olmayabilir. Bu nedenle onları tam anlamıyla bir kapalı kutu olarak görüyorum.

Umarım bu içerik League of Legends Worlds 2019 tahminleri ve analizleri konusunda seni bilgilendirmeyi başarmıştır. İçeriği beğendiysen aşağıdan puan verebilir, arkadaşlarınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Yorum Yap