LoL 9.16 meta şampiyonlar listesi

League of Legends’ta 9.16 yaması meta şampiyonları mı arıyorsun? Shen, Taliyah, Syndra, Swain, Zyra ve daha fazlası bu listede.

Bu liste tamamen 9.16 yamasına ve tekli dereceli maçlara (solo queue) göre oluşturulmuştur. Burada yer alan şampiyonları kullanarak lig tırmanma işini kolaylaştırmış olursun. Tam listeye göz atmadan önce mutlaka 9.16 yamasının öne çıkan şampiyonlarını incelemeni öneririm.

Not: Burada yer almayan herhangi bir şampiyonun kötü olduğunu düşünmemelisin. Sadece buradaki şampiyonlar 9.16 yamasına göre diğerlerine nazaran daha iyi durumdadırlar.

9.16 meta için öne çıkan şampiyonlar

9.16 yaması getirdiği değişikliklerle belirli şampiyonları öne çıkarmış durumdadır. Bunlar metanın içerisinde yer alan ama tam olarak meta şampiyon diyemeyeceğim seçeneklerdir. Buna rağmen, en azından bu yama için aşağıdaki seçeneklerin ses getirmesini bekliyorum.

ShenShen (Üst Koridor): Hasar miktarına gelen güçlendirme onu daha çok görmemizi sağlayacak. Bunlar her ne kadar çok ufak değişiklikler gibi görünse bile aşırı uzamış olan hasar takası sırasında onun ön plana çıkmasını sağlayacaktır.

Taliyah (Orman): Ormanda metanın yetenek gücü şampiyonlara doğru kaydığını söylemeliyim. Bu şampiyonun öne çıkmasının temel sebebi tamamen budur. Güçlü anlık hasar potansiyeli, yüksek hareket hızı ve baskın düzenleme potansiyeliyle kendini gösterebilen bir şampiyondur.

Syndra (Orta Koridor): İki yeteneğine gelen hasar yükseltme sayesinde anlık hasar potansiyelinin çok daha yüksek seviyelere ulaştığını söyleyebilirim. Önceki haline göre kat kat daha güçlü olması onu orta koridorda bir numaralı seçeneklerden biri yapacak.

SwainSwain (Alt Koridor): Yanlış okumadığından emin olabilirsin. Yapılan mini güncelleme ile artık alt koridorda kendisini görebileceğiz. Bu değişiklik taşları yerinden oynatacak bir değişiklik olmasa bile alt koridordaki metadan memnun olanları biraz üzebilecektir.

Zyra (Destek): Gerçek anlamda seni üst sıralara çıkaracak bir şampiyon arıyorsan onu buldun diyebilirim. Kombinasyon halinde kullanılabilen yetenekleri ve güçlü dürtme hasarı ile destek rolünde epey işine yarayacaktır. Bitkilerden gelen gücü hafife almamalısın.

9.16 üst koridor meta şampiyonları

9.16 yaması üst koridor meta şampiyonları 5 şampiyondan oluşur. Bu şampiyonlar diğerlerine göre daha iyi performans gösterirler. Dereceli oyunlarda küme atlamak için önceliğin bu şampiyonlar olmalıdır. Bu şampiyonları seçemeyecek durumdaysan alternatiflere yönelebilirsin.

Şampiyon Rün Temel Eşyalar

Kled

Yenilmez

Urgot

Yenilmez

Illaoi

Arakçı

Yorick

Yenilmez

Garen

Hortlağın Pençesi

Bu yamanın en iyi üst koridor meta şampiyonları bu şekilde. Bu şampiyonlar hoşuna gitmedi mi? Çeşitli alternatiflere yönelebilirsin. Üst koridor için Singed, Teemo, Darius, Renekton ve Jax kullanabileceğin alternatif şampiyonlardır.

9.16 orman meta şampiyonları

9.16 yaması orman meta şampiyonları 6 şampiyondan oluşur. Bu şampiyonlar diğerlerine göre daha iyi performans gösterirler. Dereceli oyunlarda küme atlamak için önceliğin bu şampiyonlar olmalıdır. Bu şampiyonları seçemeyecek durumdaysan alternatiflere yönelebilirsin.

Şampiyon Rün Temel Eşyalar

Nunu & WillumpNunu & Willump

Artçı Şok

AmumuAmumu

Artçı Şok

ViVi

Artçı Şok

VolibearVolibear

Artçı Şok

Master Yi

Yenilmez

JaxJax

Yenilmez

Bu yamanın en iyi orman meta şampiyonları bu şekilde. Bu şampiyonlar hoşuna gitmedi mi? Çeşitli alternatiflere yönelebilirsin. Orman bölgesi için Elise, Kha’Zix, Hecarim, Udyr ve Rammus kullanabileceğin alternatif şampiyonlardır.

9.16 orta koridor meta şampiyonları

9.16 yaması orta koridor meta şampiyonları 6 şampiyondan oluşur. Bu şampiyonlar diğerlerine göre daha iyi performans gösterirler. Dereceli oyunlarda küme atlamak için önceliğin bu şampiyonlar olmalıdır. Bu şampiyonları seçemeyecek durumdaysan alternatiflere yönelebilirsin.

Şampiyon Rün Temel Eşyalar

Fizz

Elektrik Ver

Vel'KozVel’Koz

Sihirli Yıldız

AhriAhri

Buzul Takviyesi

MalzaharMalzahar

Aery’yi Çağır

MorganaMorgana

Buzul Takviyesi

SwainSwain

Sürat Coşkusu

Bu yamanın en iyi orta koridor meta şampiyonları bu şekilde. Bu şampiyonlar hoşuna gitmedi mi? Çeşitli alternatiflere yönelebilirsin. Orta koridor için Zed, Katarina, Anivia, Ekko ve Neeko kullanabileceğin alternatif şampiyonlardır.

9.16 alt koridor meta şampiyonları

9.16 yaması alt koridor meta şampiyonları 2 şampiyondan oluşur. Bu şampiyonlar diğerlerine göre daha iyi performans gösterirler. Dereceli oyunlarda küme atlamak için önceliğin bu şampiyonlar olmalıdır. Bu şampiyonları seçemeyecek durumdaysan alternatiflere yönelebilirsin.

Şampiyon Rün Temel Eşyalar

Jinx

Ölümcül Tempo

Jhin

Ayağı Çabuk

Bu yamanın en iyi alt koridor meta şampiyonları bu şekilde. Yukarıdaki küme kısmına pek takılmamalısın. Bu şampiyonlar hoşuna gitmedi mi? Çeşitli alternatiflere yönelebilirsin. Alt koridor için Yasuo, Draven, Kai’Sa, Vayne ve Xayah kullanabileceğin alternatif şampiyonlardır.

9.16 destek meta şampiyonları

9.16 yaması destek meta şampiyonları 5 şampiyondan oluşur. Bu şampiyonlar diğerlerine göre daha iyi performans gösterirler. Dereceli oyunlarda küme atlamak için önceliğin bu şampiyonlar olmalıdır. Bu şampiyonları seçemeyecek durumdaysan alternatiflere yönelebilirsin.

Şampiyon Rün Temel Eşyalar

JannaJanna

Aery’yi Çağır

Nami

Aery’yi Çağır

Soraka

Aery’yi Çağır

PykePyke

Artçı Şok

BrandBrand

Sihirli Yıldız

Bu yamanın en iyi alt koridor meta şampiyonları bu şekilde. Bu şampiyonlar hoşuna gitmedi mi? Çeşitli alternatiflere yönelebilirsin. Destek rolü için Thresh, Rakan, Bard, Vel’Koz ve Zilean kullanabileceğin alternatif şampiyonlardır.

Önceki yamalar için meta şampiyonlar

League of Legends’ta meta şampiyonların gelişimini merak ediyorsan aşağıdaki listeler sana yardımcı olacaktır. Her bir liste ilgili yamaya uygun olacak şekilde düzenlenmiştir. Bu seçimlerin geçmişte kaldığını, güncel olan seçimlerin yukarıda olduğunu unutmamalısın.

9.15 yaması meta şampiyonlar

League of Legends 9.15 yaması meta şampiyonları için özet şu şekildedir: Üst koridorda 4, orman bölgesinde 6, orta koridorda 4, alt koridorda 3 ve destek rolünde 5 kullanılabilecek şampiyon vardı. Bu şampiyonların bir kısmı bir sonraki yamada da metada yer almıştır.

9.15 yaması meta şampiyonlar
Üst Koridor Orman Orta Koridor Alt Koridor Destek
Kled Nunu & Willump Fizz Sivir Janna
Urgot Amumu Vel’Koz Jinx Nami
Yorick Vi Ahri Jhin Blitzcrank
Garen Volibear Malzahar Zyra
Master Yi Brand
Jax

9.14 yaması meta şampiyonlar

League of Legends 9.14 yaması meta şampiyonları için özet şu şekildedir: Üst koridorda 5, orman bölgesinde 6, orta koridorda 5, alt koridorda 3 ve destek rolünde 2 kullanılabilecek şampiyon vardı. Bu şampiyonların bir kısmı bir sonraki yamada da kullanılabilir durumdadır.

9.14 yaması meta şampiyonlar
Üst Koridor Orman Orta Koridor Alt Koridor Destek
Tahm Kench Nunu & Willump Mordekaiser Sivir Janna
Urgot Amumu Lux Jinx Nami
Mordekaiser Vi Vel’Koz Caitlyn
Yorick Volibear Ahri
Garen Master Yi Malzahar
Jax

9.13 yaması meta şampiyonlar

League of Legends 9.13 yaması meta şampiyonları için özet şu şekildedir: Üst koridorda 6, orman bölgesinde 4, orta koridorda 5, alt koridorda 2 ve destek rolünde 3 kullanılabilecek şampiyon vardı. Bu şampiyonların bir kısmı bir sonraki yamada da kullanılabilir durumdadır.

9.13 yaması meta şampiyonlar
Üst Koridor Orman Orta Koridor Alt Koridor Destek
Tahm Kench Nunu & Willump Katarina Sivir Janna
Urgot Amumu Vel’Koz Jinx Lux
Mordekaiser Vi Lux Sona
Yorick Volibear Karma
Garen Malzahar
Karma

9.12 yaması meta şampiyonlar

League of Legends 9.12 yaması meta şampiyonları için özet şu şekildedir: Üst koridorda 5, orman bölgesinde 5, orta koridorda 6, alt koridorda 5 ve destek rolünde 5 kullanılabilecek şampiyon vardı. Bu şampiyonların bir kısmı bir sonraki yamada da kullanılabilir durumdadır.

9.12 yaması meta şampiyonlar
Üst Koridor Orman Orta Koridor Alt Koridor Destek
Nasus Vi Morgana Draen Nami
Garen Volibeaar Vel’Koz Ashe Nautilus
Urgot Rammus Ahri Jinx Janna
Yorick Amumu Lux Miss Fortune Sona
Tahm Kench Nunu & Willump Malzahar Sivir Lux
Neeko

9.11 yaması meta şampiyonlar

League of Legends 9.11 yaması meta şampiyonları için özet şu şekildedir: Üst koridorda 5, orman bölgesinde 5, orta koridorda 6, alt koridorda 5 ve destek rolünde 5 kullanılabilecek şampiyon vardı. Bu şampiyonların bir kısmı bir sonraki yamada da kullanılabilir durumdadır.

9.11 yaması meta şampiyonlar
Üst Koridor Orman Orta Koridor Alt Koridor Destek
Nasus Vi Morgana Draven Nami
Garen Volibear Vel’Koz Ashe Nautilus
Urgot Rammus Ahri Jinx Janna
Yorick Amumu Lux Miss Fortune Sona
Tahm Kench Nunu & Willump Malzahar Sivir Lux
Neeko

9.10 yaması meta şampiyonlar

League of Legends 9.140 yaması meta şampiyonları için özet şu şekildedir: Üst koridorda 4, orman bölgesinde 7, orta koridorda 6, alt koridorda 4 ve destek rolünde 5 kullanılabilecek şampiyon vardı. Bu şampiyonların bir kısmı bir sonraki yamada da kullanılabilir durumdadır.

9.10 yaması meta şampiyonlar
Üst Koridor Orman Orta Koridor Alt Koridor Destek
Nasus Jax Morgana Draven Nami
Garen Master Yi Vel’Koz Ashe Nautilus
Urgot Vi Ahri Jinx Taric
Yorick Volibear Lux Sivir Sona
Rammus Malzahar Morgana
Amumu Neeko
Nunu & Willump

9.9 yaması meta şampiyonlar

League of Legends 9.9 yaması meta şampiyonları için özet şu şekildedir: Üst koridorda 6, orman bölgesinde 7, orta koridorda 4, alt koridorda 5 ve destek rolünde 4 kullanılabilecek şampiyon vardı. Bu şampiyonların bir kısmı bir sonraki yamada da kullanılabilir durumdadır.

9.9 yaması meta şampiyonlar
Üst Koridor Orman Orta Koridor Alt Koridor Destek
Nasus Jax Morgana Draven Nami
Garen Master Yi Vel’Koz Vayne Nautilus
Urgot Vi Ahri Ashe Taric
Yorick Udyr Lux Jinx Sona
Jax Rammus Sivir
Riven Amumu
Nunu & Willump

9.8 yaması meta şampiyonlar

League of Legends 9.8 yaması meta şampiyonları için özet şu şekildedir: Üst koridorda 4, orman bölgesinde 4, orta koridorda 4, alt koridorda 4 ve destek rolünde 4 kullanılabilecek şampiyon vardı. Bu şampiyonların bir kısmı bir sonraki yamada da kullanılabilir durumdadır.

9.8 yaması meta şampiyonlar
Üst Koridor Orman Orta Koridor Alt Koridor Destek
Urgot Jax Morgana Draven Nami
Kayle Master Yi Vel’Koz Vayne Morgana
Yorick Vi Ahri Ashe Taric
Nasus Udyr Lux Jinx Sona

9.7 yaması meta şampiyonlar

League of Legends 9.7 yaması meta şampiyonları için özet şu şekildedir: Üst koridorda 4, orman bölgesinde 4, orta koridorda 4, alt koridorda 4 ve destek rolünde 4 kullanılabilecek şampiyon vardı. Bu şampiyonların bir kısmı bir sonraki yamada da kullanılabilir durumdadır.

9.7 yaması meta şampiyonlar
Üst Koridor Orman Orta Koridor Alt Koridor Destek
Kayle Nunu & Willump Zed Draven Namş
Teemo Master Yi Vel’Koz Vayne Morgana
Hecarim Vi Ahri Ashe Soraka
Urgot Udyr Morgana Jinx Sona

9.6 yaması meta şampiyonlar

League of Legends 9.6 yaması meta şampiyonları için özet şu şekildedir: Üst koridorda 4, orman bölgesinde 6, orta koridorda 4, alt koridorda 3 ve destek rolünde 3 kullanılabilecek şampiyon vardı. Bu şampiyonların bir kısmı bir sonraki yamada da kullanılabilir durumdadır.

9.6 yaması meta şampiyonlar
Üst Koridor Orman Orta Koridor Alt Koridor Destek
Kayle Kha’Zix Zed Draven Morgana
Riven Master Yi Vladimir Vayne Nami
Jax Jarvan IV Morgana Jinx Soraka
Urgot Vi Ahri
Evelynn
Rek’Sai

9.5 yaması meta şampiyonlar

League of Legends 9.5 yaması meta şampiyonları için özet şu şekildedir: Üst koridorda 4, orman bölgesinde 6, orta koridorda 3, alt koridorda 4 ve destek rolünde 2 kullanılabilecek şampiyon vardı. Bu şampiyonların bir kısmı bir sonraki yamada da kullanılabilir durumdadır.

9.5 yaması meta şampiyonlar
Üst Koridor Orman Orta Koridor Alt Koridor Destek
Darius Kha’Zix Zed Draven Morgana
Riven Master Yi Sylas Vayne Nami
Yorick Jarvan IV Ahri Jinx
Sylas Vi Lucian
Evelynn
Rammus

9.4 yaması meta şampiyonlar

League of Legends 9.4 yaması meta şampiyonları için özet şu şekildedir: Üst koridorda 5, orman bölgesinde 8, orta koridorda 3, alt koridorda 3 ve destek rolünde 7 kullanılabilecek şampiyon vardı. Bu şampiyonların bir kısmı bir sonraki yamada da kullanılabilir durumdadır.

9.4 yaması meta şampiyonlar
Üst Koridor Orman Orta Koridor Alt Koridor Destek
Riven Jax Zed Draven Nami
Yorick Karthus Yasuo Vayne Blitzcrank
Darius Master Yi Ahri Jinx Soraka
Nasus Kha’Zix Zyra
Jax Evelynn Sona
Rammus Janna
Nunu & Willump Thresh
Kayn

9.3 yaması meta şampiyonlar

League of Legends 9.3 yaması meta şampiyonları için özet şu şekildedir: Üst koridorda 6, orman bölgesinde 4, orta koridorda 5, alt koridorda 2 ve destek rolünde 3 kullanılabilecek şampiyon vardı. Bu şampiyonların bir kısmı bir sonraki yamada da kullanılabilir durumdadır.

9.3 yaması meta şampiyonlar
Üst Koridor Orman Orta Koridor Alt Koridor Destek
Nasus Karthus Yasuo Lucian Thresh
Darius Kha’Zix Zed Draven Blitzcrank
Yasuo Xin Zhao Kassadin Vayne Nami
Yorick Jax Karthus Jinx Soraka
Vladimir Evelynn Zyra
Rammus Brand
Udyr
Master Yi

9.2 yaması meta şampiyonlar

League of Legends 9.2 yaması meta şampiyonları için özet şu şekildedir: Üst koridorda 5, orman bölgesinde 7, orta koridorda 7, alt koridorda 3 ve destek rolünde 5 kullanılabilecek şampiyon vardı. Bu şampiyonların bir kısmı bir sonraki yamada da kullanılabilir durumdadır.

9.2 yaması meta şampiyonlar
Üst Koridor Orman Orta Koridor Alt Koridor Destek
Darius Kha’Zix Lissandra Lucian Thresh
Nasus Xin Zhao Karthus Draven Zyra
Riven Karthus Ahri Vayne Morgana
Vladimir Shaco Vladimir Nami
Sion Master Yi Zoe Soraka
Rammus Katarina
Jarvan IV Cassiopeia

9.1 yaması meta şampiyonlar

League of Legends 9.1 yaması meta şampiyonları için özet şu şekildedir: Üst koridorda 6, orman bölgesinde 7, orta koridorda 5, alt koridorda 4 ve destek rolünde 5 kullanılabilecek şampiyon vardı. Bu şampiyonların bir kısmı bir sonraki yamada da kullanılabilir durumdadır.

9.1 yaması meta şampiyonlar
Üst Koridor Orman Orta Koridor Alt Koridor Destek
Aatrox Kha’Zix Galio Lucian Thresh
Akali Camille Kassadin Draven Brand
Jax Lee Sin Zed Kai’Sa Zyra
Urgot Evelynn Cassiopeia Yasuo Soraka
Yasuo Jax Aatrox Blitzcrank
Cassiopeia Xin Zhao
Shaco

League of Legends meta şampiyonlar için verilere dayalı olarak benim sıralamam bu şekildedir. Senin tercihlerin değişik olabilir. Dilersen yorum yaparak kendi tercihlerini veya önerilerini paylaşabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap