League of Legends için en iyi 15 mouse tavsiyesi

League of Legends oynarken kullanabileceğin performansını yükseltecek iyi bir mouse mu arıyorsun? Sıradan bir oyuncu olsan dahi oyundaki kontrolünü güçlendirecek en iyi mouse ürünlerini bulman gerekir. Bu listede en düşük fiyattan en yüksek fiyata kadar en iyi mouse tavsiyelerini bulabilirsin.

Bundan birkaç yıl önce teknoloji çok daha farklı bir noktadaydı. Özellikle kablolu mouselar çok daha fazla tercih edilirdi çünkü herkes kablosuz mouseların tepkime süresinden şikayetçiydi. Bugünlerde ise söz konusu tepkime süresi önemli ölçüde azaltılmış durumda. Dolayısıyla fiyatı karşılanabilecek seviyede olduğunda artık kablosuz mouselar tercih edilebilir hale gelmiştir.

League of Legends için mouse tavsiyeleri

League of Legends için mouse tavsiyelerinde hem kablolu hem kablosuz mousları bulabilirsin. Özellikle mouse seçerken fiyata ve ürünün ortaya koyduğu performansa önemli ölçüde dikkat etmen gerekir. Bu liste oluşturulurken ihtiyaç duyulabilecek tüm niteliklere dikkat edilmiştir. Fiyat etiketleri için kur farkına çok bulaşmamak için Amazon’dan yararlanılmıştır.


SteelSeries Rival 110 – 35.42$

SteelSeries Rival 110 öncelikli olarak FPS oyuncuları düşünülerek üretilen, MOBA ve RTS oyuncuları tarafından da kullanılabilen bir üründür. Mouse boyut olarak ortalama boyutlardadır. Ürün kalitesi açısından eksikleri olan ürünlerden birisidir. Üründe TrueMove 1 optik algılayıcı ve Omron Switch kullanılmıştır.


Logitech G Pro – 39.88$

Logitech G Pro öncelikli olarak FPS oyuncuları düşünülerek üretilen, MOBA ve RTS oyuncuları tarafından da kullanılabilen bir üründür. Mouse boyut olarak küçüktür. Logitech markasının en önemli ürünlerinden birisi olduğunu unutmamak gerekir. Üründe PMW3366 optik algılayıcı ve Omron Switch kullanılmıştır.


Cooler Master MouseMaster MM520 – 43.18$

Cooler Master MM520 öncelikli olarak FPS oyuncuları için üretilen, MOBA ve RTS oyuncuları tarafından da kullanılabilen bir üründür. Mouse boyut olarak orta ve büyük arası bir boyuta sahiptir. Malzeme kalitesi olarak çeşitli problemlere sahip olan bu ürün aynı zamanda oldukça ağırdır. Üründe PMW3360 optik algılayıcı ve Omron Switch kullanılmıştır.


Logitech G502 Proteus Spectrum – 45.99$

Logitech G502 Proteus Spectrum ürünü MOBA, RTS ve MMO oyunlarında kullanılabilen orta büyüklükte bir üründür. Özellik bakımından pek çok mouse ürününden çok daha fonksiyonludur. Bu ürünü hemen hemen pek çok tavsiye listesinde görebilirsin. Üründe PMW3366 optik algılayıcı ve Omron Switch kullanılmıştır.


Logitech 403 – 46.99$

Logitech 403 öncelikli olarak FPS oyuncuları düşünülerek üretilen, MOBA ve RTS oyuncuları tarafından da kullanılabilen bir üründür. Mouse boyut olarak büyüktür. Satın alım gerçekleştirmeden önce mutlaka ele uygunluğu konusunda test edilmelidir. Üründe PMW3366 optik algılayıcı ve Omron Switch kullanılmıştır.


SteelSeries Rival 310 – 47.49$

SteelSeries Rival 310 öncelikli olarak FPS oyuncuları için üretilen, MOBA ve RTS oyuncuları tarafından da kullanılabilen bir üründür. Mouse boyut olarak orta ve büyük arası bir boyuta sahiptir. Ancak benzer boyut sınıflarda yer alan diğer mouse ürünlerine göre biraz daha büyük ve ağırdır. Üründe TrueMove 3 optik algılayıcı ve Omron Switch kullanılmıştır.

SteelSeries Sensei 310 – 47.49$

SteelSeries Sensei 310 öncelikli olarak FPS oyuncuları için üretilen, MOBA ve RTS oyuncuları tarafından da kullanılabilen bir üründür. Mouse boyut olarak orta ve büyük arası bir boyuta sahiptir. Solak bir oyuncuysan tercih edebileceğin en iyi mouse bu olacaktır. Üründe TrueMove 3 optik algılayıcı ve Omron Switch kullanılmıştır.


Cougar Revenger S – 49.20$

Couger Revenger S ürünü FPS, MOBA ve RTS oyunlarında kullanılabilen orta büyüklükte bir üründür. Daha çok topluluğun beklentilerini karşılayan bir ürün olarak bilinir. Çünkü büyük ölçüde oyunculardan gelen önerilere göre tasarlanmıştır. Üründe PMW3360 optik algılayıcı ve Omron Switch kullanılmıştır.


Razer Deathadder Elite – 57.99$

Razer Deathadder Elite öncelikli olarak FPS oyuncuları düşünerek üretilen, MOBA ve RTS oyuncuları tarafından da kullanılabilen bir üründür. Mouse boyut olarak büyüktür. Özellikle büyük bir ele sahipsen ihtiyacını karşılayabilecek en doğru ürünlerden birisidir. Üründe PMW3389 optik algılayıcı ve Razer Mekanik Switch kullanılmıştır.

Mionix Castor – 59.00$

Mionix Castor ürünü FPS ve MOBA oyunları için özel olarak geliştirilmiş orta büyüklükte bir üründür. Özellikle malzeme kalitesiyle dikkat çekici bir üründür. Tek olumsuz yanı boyutunun ve biçiminin bazı eller için uygun olmamasıdır. Üründe PMW3310 optik algılayıcı ve Omron Switch kullanılmıştır.

BenQ Zowie EC2-B – 69.99$

BenQ Zowie EC2-B ürünü FPS, MOBA ve RTS oyunlarında kullanılabilen ortak büyüklükte bir üründür. Her ne kadar BenQ Zowie ürünleri için çok büyük bir gelişim adımı olmasa bile mouse ayaklarının ve butonlarının değiştirilmiş olması önceki ürünlere göre bu ürünün daha performanslı olmasını sağlamıştır. Üründe PMW3360 optik algılayıcı ve Huano Switch kullanılmıştır.


SteelSeries Rival 600 – 79.90$

SteelSeries Rival 600 öncelikli olarak FPS oyuncuları düşünülerek üretilen, MOBA ve RTS oyuncuları tarafından da kullanılabilen bir üründür. Mouse boyut olarak büyüktür. Satın alım gerçekleştirmeden önce bu ürünün eline tam olarak oturup oturmadığını test etmelisin. Üründe TrueMove 3+ optik algılayıcı ve SteelSeries Switch kullanılmıştır.

ASUS ROG Gladius II – 94.90$

ASUS ROG Gladius II öncelikli olarak FPS oyuncuları için üretilen, MOBA ve RTS oyuncuları tarafından da kullanılan bir üründür. Mouse boyut olarak büyüktür. Pek çok oyuncu tarafından kullanılabilen malzeme kalitesi iyi bir üründür. Üründe PMW3360 optik algılayıcı ve Omron Switch kullanılmıştır.


Razer Naga Trinity – 99.00$

Razer Naga Trinity öncelikli olarak MMO oyuncuları için üretilen ama MOBA oyuncularına da hitap eden bir üründür. Mouse boyut olarak orta ve büyük arası bir boyuta sahiptir. Oynadığın oyunlar bu iki türde değişiklik gösteriyorsa kesinlikle senin için en doğru tercihlerden birisi olacaktır. Üründe PMW3389 optik algılayıcı ve Razer Mekanik Switch kullanılmıştır.


Logitech G903 – 115.50$

Logitech G903 öncelikli olarak FPS oyuncuları düşünülerek üretilen, MOBA, RTS ve MMO oyuncuları tarafından da kullanılabilen bir üründür. Mouse boyut olarak orta ve büyük arası bir boyuta sahiptir. Özellikleri açısından her telden denilebilecek türden bir üründür. Üründe PMW3366 optik algılayıcı ve Omron Switch kullanılmıştır.

Bu mouse ürünlerinden hiçbirisi bütçene uygun değilse fiyatı daha düşük olan ürünlerden birisini alabilirsin. Logitech G300S ilk tercih etmen gereken ürünlerden birisidir ama kalite anlamında buradaki ürünlerin yanına yaklaşabilmesi mümkün değildir. İkinci alternatif ise kesinlikle Redragon Centrophorus olmalıdır.

League of Legends oynarken özel bir mouse kullanmaya gerek var mı? Sen hangi mouse kullanıyorsun ve daha farklı hangi önerilerde bulunabilirsin? Ekleme yapmak ve düşüncelerini paylaşmak için yorum yapabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap