League of Legends için en iyi 13 mouse tavsiyesi

League of Legends için mouse seçmek kolay değildir. Bu mouse tavsiyelerini göz önünde bulundurarak kendin için en doğru ürünü seçebilirsin.

League of Legends oynarken performansını yükseltecek iyi bir mouse mu arıyorsun? Sıradan bir oyuncu olsan dahi oyundaki kontrolünü güçlendirecek iyi bir mouse kullanman gerekir. Bu listede en düşük fiyattan en yüksek fiyata kadar en iyi mouse tavsiyelerini bulabilirsin.

1. Zowie EC2-A

zowie ec2-aZowie EC2-A, fantastik bir kalite yapısına sahip son derece konforlu bir mouse olarak bilinir. Çoğu insanın bir şekilde kullanmayacağı özelliklerin hepsinden seni muaf tutar. Böylece gereksiz fiyat yükseltmelerine maruz kalmazsın.

Zowie EC2-A ürününde Avago 3310 sensor ve Huano switch kullanılmıştır. Üründe 5 tane programlanamayan tuş vardır. Kablosu kauçuktan yapılmıştır. CPI/DPI değerleri açısından 3200’e kadar çıkabilir. Daha detaylı bilgi için Zowie EC2-A videosuna göz atabilirsin.

Bu ürünün fiyatı 400 TL civarındadır.

2. Logitech G300s

logitech g300sLogitech G300s bütçe dostu mouse seçeneklerinden biridir. Eski olduğu için pek pahalı değildir. Yan panellerde kullanılan renkli arka aydınlatma ve altı adet ekstra programlanabilir tuş ile hemen hemen her oyun için ihtiyaçlarını karşılayacaktır.

Logitech G300s ürününde Avago ADNS-A3055 sensor ve Omron switch kullanılmıştır. Üründe 9 tane programlanabilir tuş vardır. Kablosu plastikten yapılmıştır. CPI/DPI değerleri açısından 2500’e kadar çıkabilir. Daha detaylı bilgi için Logitech G300s videosuna göz atabilirsin.

Bu ürünün fiyatı 130 TL civarındadır.

3. Logitech G502 Proteus Spectrum

logitech g502 proteus spectrumLogitech G502 Proteus Spectrum, özelleştirilebilir ve çok yönlü bir mouse arıyorsan mükemmel bir seçimdir. G502 özelleştirilebilir ağırlıklara ve programlanabilir 11 tuşa sahiptir. Böylece onu istediğin gibi çalıştırmayı başarabilirsin.

Logitech G502 ürününde Pixart PMW 3366DM sensor ve Omron switch kullanılmıştır. Üründe 11 tane programlanabilir tuş vardır. Kablosu örgülüdür. CPI/DPI değerleri açısından 12000’e kadar çıkabilir. Daha detaylı bilgi için Logitech G502 Proteus Spectrum videosuna göz atabilirsin.

Bu ürünün fiyatı 500 TL civarındadır.

4. Corsair M65 Pro

corsair m65 proCorsair M65 Pro programlanabilir olma konusunda tüm sınırları zorlayan bir seçenektir. Corsair Utility Engine yazılımı sayesinde çeşitli makrolar oluşturabilir ve aynı zamanda üç bölgeli RGB aydınlatmadan yararlanabilirsin.

Corsair M65 Pro ürününde PMW3360 sensor ve Omron switch kullanılmıştır. Üründe 11 tane programlanabilir tuş vardır. Kablosu örgülüdür. CPI/DPI değerleri açısından 12000’e kadar çıkabilir. Daha detaylı bilgi için Corsair M65 Pro videosuna göz atabilirsin.

Bu ürünün fiyatı 280 TL civarındadır.

5. Razer DeathAdder Elite

razer deathadder eliteRazer DeathAdder Elite, çoğu el boyutu için mükemmel bir seçimdir. Ancak ortalama bir mouse seçeneğinden çok daha büyük bir yapıya sahiptir. Oldukça hassas bir algılayıcıya sahiptir. Özelleştirme seçeneklerine izin veren bir üründür.

Razer DeathAdder Elite ürününde PMW3389-T3QU sensor ve Omron switch kullanılmıştır. Üründe 7 tane programlanabilir tuş vardır. Kablosu örgülüdür. CPI/DPI değerleri açısından 10000’e kadar çıkabilir. Daha detaylı bilgi için Razer DeathAdder Elite videosuna göz atabilirsin.

Bu ürünün fiyatı 420 TL civarındadır.

6. SteelSeries Rival 100

steelseries rival 100SteelSeries Rival 100 herkese hitap edebilen seçeneklerden biridir. Birçok oyun ile uyumlu olabilmesi en büyük avantajıdır. Elin doğal konumuna göre ayarlanmış olan yapısı rahat bir kullanım sunar. Böylece oyun performansını artırır.

SteelSeries Rival 100 ürününde SDNS 3059-SS sensor ve SteelSeries switch kullanılmıştır. Üründe 6 tane programlanabilir tuş vardır. Kablosu plastikten yapılmıştır. CPI/DPI değerleri açısından 4000’e kadar çıkabilir. Daha detaylı bilgi için SteelSeries Rival 100 videosuna göz atabilirsin.

Bu ürünün fiyatı 150 TL civarındadır.

7. Zowie FK1

zowie fk1Zowie FK1, neredeyse kusursuz bir algılayıcıya sahiptir. Şekil bakımından çoğu insanın rahat edeceği yapıdadır. Bu mouse çok yönlü mouse seçeneklerinden biri olarak ön plana çıkar. FK2 ve FK1 olmak üzere farklı boyutları vardır.

Zowie FK1 ürününde Avago ADNS-3310 sensor ve Blue Huanos switch kullanılmıştır. Üründe 7 tane programlanamayan tuş vardır. Kablosu kauçuktan yapılmıştır. CPI/DPI değerleri açısından 10000’e kadar çıkabilir. Daha detaylı bilgi için Zowie FK1 videosuna göz atabilirsin.

Bu ürünün fiyatı 440 TL civarındadır.

8. SteelSeries Rival 300

steelseries rival 300SteelSeries Rival 300 performans açısından farklı sensor ve switch seçenekleriyle ön plana çıkar. Aynı zamanda sana pek çok farklı özelleştirme imkanı sunarak oyunlarda daha rekabetçi olmanı sağlayabilecektir.

SteelSeries Rival 300 ürününde PMW3310 sensor ve SteelSeries switch kullanılmıştır. Üründe 6 tane programlanabilir tuş vardır. Kablosu kauçuktan yapılmıştır. CPI/DPI değerleri açısından 6500’e kadar çıkabilir. Daha detaylı bilgi için SteelSeries Rival 300 videosuna göz atabilirsin.

Bu ürünün fiyatı 545 TL civarındadır.

9. Mionix Castor

mionix castorMionix Castor ile oyuncu bilgisayarına farklı bir renk katmayı başarabilirsin. Özellikle sağ elli oyuncular için tasarlanmış olan bu mouse her zaman hedefe bağlı kalmanı sağlayacaktır. Mouse ayarlanabilir RGB ışığıyla birlikte gelir.

Mionix Castor ürününde PMW3310 sensor ve Omron switch kullanılmıştır. Üründe 6 tane programlanabilir tuş vardır. Kablosu örgülüdür. CPI/DPI değerleri açısından 5000’e kadar çıkabilir. Daha detaylı bilgi için Mionix Castor videosuna göz atabilirsin.

Bu ürünün fiyatı 280 TL civarındadır.

10. Logitech G900 Chaos Spectrum

logitech g900 chaos spectrumLogitech G900 Chaos Spectrum, kablosuz mouse denildiği zaman sana bildiklerini unutturacak bir seçenektir. Özellikleri bakımından kablolu mouse seçenekleriyle yarışabilir durumdadır. Hatta bazen onların önüne geçmektedir.

Logitech G900 Chaos Spectrum ürününde PMW3366 sensor ve Omron switch kullanılmıştır. Üründe 11 tane programlanabilir tuş vardır. Kablosu örgülüdür. CPI/DPI değerleri açısından 12000’e kadar çıkabilir. Daha detaylı bilgi için Logitech G900 Chaos Spectrum videosuna göz atabilirsin.

Bu ürünün fiyatı 900 TL civarındadır.

11. Roccat Kone Pure Owl-Eye

roccat kone pure owl-eyeRoccat Kone Pure Owl-Eye, Kone EMP tasarımlarını sevenler için özel bir mouse ürünüdür. Diğer birçok ürün ile rekabet edebilir düzeyde olan bu ürün maksimum fare kontrolü sunabilmek için epey kullanışlı olan Pro-Grip yüzeyine sahiptir.

Roccat Kone Pure Owl-Eye ürününde Avago ADNS-3090 sensor ve Omron switch kullanılmıştır. Üründe 7 tane programlanabilir tuş vardır. Kablosu plastikten yapılmıştır. CPI/DPI değerleri açısından 4000’e kadar çıkabilir. Daha detaylı bilgi için Roccat Kone Pure Owl-Eye videosuna göz atabilirsin.

Bu ürünün fiyatı 400 TL civarındadır.

12. Mionix Naos 7000

mionix naos 7000Mionix Naos 7000, geniş bir şekli ve beş parmağın tümünü sarmalayan yapısıyla dikkat çeken bir mouse seçeneğidir. Şekli çok yaygın değildir ama tüm elini mouse üzerine koymak istiyorsan ihtiyacını karşılayacak türdendir.

Mionix Naos 7000 ürününde Avago ADNS-3310 sensor ve Omron switch kullanılmıştır. Üründe 7 tane programlanabilir tuş vardır. Kablosu örgülüdür. CPI/DPI değerleri açısından 7000’e kadar çıkabilir. Daha detaylı bilgi için Mionix Naos 7000 videosuna göz atabilirsin.

Bu ürünün fiyatı 425 TL civarındadır.

13. Logitech G Pro Gaming Mouse

logitech g pro gaming mouseLogitech G Pro Gaming Mouse, e-spor oyuncularıyla çalışılarak tasarlanmış bir üründür. Daha çok G100 ve G100s mouse modellerinden ilham alınarak geliştirilmiştir. Kararlı bir optik sensor ile desteklenerek rekabetçi oyunlara hazır hale getirilmiştir.

Logitech G Pro Gaming Mouse ürününde PMW3366 sensor ve Omron switch kullanılmıştır. Üründe 6 tane programlanabilir tuş vardır. Kablosu örgülüdür. CPI/DPI değerleri açısından 12000’e kadar çıkabilir. Daha detaylı bilgi için Logitech G Pro Gaming Mouse videosuna göz atabilirsin.

Bu ürünün fiyatı 520 TL civarındadır.

League of Legends oynarken özel bir mouse kullanmaya gerek var mı? Sen hangi mouse kullanıyorsun ve daha farklı hangi önerilerde bulunabilirsin? Ekleme yapmak ve düşüncelerini paylaşmak için yorum yapabilirsin.

“League of Legends için en iyi 13 mouse tavsiyesi” hakkında 8 yorum

  1. Merhaba,

   Çok kaliteli olmasını beklemeyin ama aşağıdaki ürünlerden birini satın almanızı öneririm.

   – Evereest SM-770
   – İzoly X20 (Mousepad ile birlikte olan)

  1. Merhaba,

   Fiyat performans ürünü olarak düşünülebilecek bir mouse diyebilirim. En azından bu listede yer alanlardan birini satın alacak durumda değilseniz 150 TL civarındaki mouse ürünleri arasında ideal seçimlerden birisi. Sadece yazılım konusunda ufak eksiklikleri var. Mesela renk seçimi yapıyorsunuz renk sabit kalmıyor bazen. Böyle garip ufak tefek hatalar var. Sorun etmeyecekseniz ideal bir mouse diyebilirim.

   Bütçeniz tam olarak nedir? Logitech G300s alabilecek durumdaysanız hiç risk almayın onu tercih edin derim.

  1. Merhaba,

   Düşüncelerin için teşekkürler. Yakın zamanda 2020 için içeriği güncelleyeceğim. A4 Tech Bloody V7 kontrol edeceğim mouse seçeneklerinin arasında olacak.

  2. Hocam a4’ün oyun programında tuş atamaları yaparken sağ sol tık yer değiştirdiğinde , oyun içinde de geçerli oluyor mu ? Yoksa buga girip sağ tuş ile mi yapıyorsun gene tıklamaları ?

   1. Merhaba,

    Bunun için ekstra mouse almanıza gerek yok diye biliyorum. Oyun içerisinden sağ tuş ile sol tuşun yerini değiştirebilirsiniz. Oyun içerisinde “Kısayol Tuşları” başlığında biraz alt kısımlarda sol tık ile sağ tıkın yerini değiştirme seçeneği mevcut diye biliyoruz.

Yorum Yap