LoL için en iyi 13 mouse tavsiyesi [75 TL+]

League of Legends oynarken performansını yükseltecek iyi bir mouse mu arıyorsun? Sıradan bir oyuncu olsan dahi oyundaki kontrolünü güçlendirecek iyi bir mouse kullanman gerekir. Böylece rakiplerine karşı ufak bile olsa belirli bir avantaj elde etmeyi başarabilirsin.

League of Legends için mouse seçmek kolay değildir. Özellikle fiyat gibi belirli bir sınıra sahip olduğunda seçim yapmak çok daha zor olur. Senin işini biraz kolaylaştırmak istiyorum. League of Legends oynarken en rahat edebileceğin mouse ürünlerini artan fiyata göre aşağıda sıralıyorum.

Rampage SMX-R16

rampage-smx-r16-aleriaRampage SMX-16 giriş seviyesi mouse seçeneklerinden biridir. Fiyatı hemen dikkatini çekebilir. Özellikle bütçe konusunda sıkıntı yaşayanlar için bu ürünü önerebilirim. Ancak bütçeni artırma şansın varsa mutlaka daha iyi alternatiflere yönelmelisin.

Rampage SMX-16 ürününde Avago 5050 sensör kullanılmıştır. Mouse özellikle sağ el için uyumludur. DPI değerleri açısından 2800’e kadar çıkabilir. 6 adet mouse tuşu ve aynı zamanda RGB aydınlatma özelliği vardır. Detaylı bilgi için Rampage SMX-R16 ana sayfasına göz atabilirsin.

Bu ürünün fiyatı 75 TL civarındadır.

Rampage SMX-R9

everest-rampage-smx-r9Rampage SMX-R9 giriş seviyesi mouse seçeneklerinden biridir. Fiyatı ile dikkat çeken ürün özellikle pek çok kişinin bir oyuncu mouse ekipmanı olmasını sağlayan yapıdadır. Bütçenizi düşünüyorsanız bu mouse işinizi fazlasıyla görecektir.

Rampage SMX-R9 ürününde Avago 3050 sensör kullanılmıştır. Ürün elden kaymayan ergonomik bir tasarıma sahiptir. DPI değerleri açısından 3200’e kadar çıkabilir. 7 adet mouse tuşu ve aynı zamanda RGB aydınlatma özelliği vardır. Detaylı bilgi için Rampage SMX-R9 ana sayfasına göz atabilirsin.

Bu ürünün fiyatı 95 TL civarındadır.

MSI Interceptor DS B1

msi-interceptor-ds-b1MSI Interceptor DS B1 giriş seviyesi oyuncu ekipmanlarından biridir. Özellikle bütçe açısından sorun yaşayan oyuncuların tercih edebileceği bir mouse ürünüdür. Özellikleri açısından sizi pek fazla üzmeyecektir. Ancak bunun giriş seviyesi ürün olduğunu unutmamak gerekir.

MSI Interceptor DS B1 her iki elle de kullanılabilir. Altın kaplama USB ucu vardır. Ayarlanabilir ağırlıkları vardır. Ayrıca LED ışıklandırma desteği vardır. Azami hassasiyet açısından 1600 DPI değerine kadar çıkabilir. Detaylı bilgi için MSI Interceptor DS B1 ana sayfasına göz atabilirsin.

Bu ürünün fiyatı 120 TL civarındadır.

Logitech G300s

logitech g300sLogitech G300s giriş/orta seviye mouse seçeneklerinden biridir. Eski olduğu için pek pahalı değildir. Yan panellerde kullanılan renkli arka aydınlatma ve altı adet ekstra programlanabilir tuş ile hemen hemen her oyun için ihtiyaçlarını karşılayacaktır.

Logitech G300s ürününde Avago ADNS-A3055 sensor ve Omron switch kullanılmıştır. Üründe 9 tane programlanabilir tuş vardır. Kablosu plastikten yapılmıştır. CPI/DPI değerleri açısından 2500’e kadar çıkabilir. Daha detaylı bilgi için Logitech G300s videosuna göz atabilirsin.

Bu ürünün fiyatı 180 TL civarındadır.

SteelSeries Rival 110

steelseries-rival-110SteelSeries Rival 110 herkese hitap edebilen seçeneklerden biridir. Birçok oyun ile uyumlu olabilmesi en büyük avantajıdır. Elin doğal konumuna göre ayarlanmış olan yapısı rahat bir kullanım sunar. Böylece oyun performansını artırır.

SteelSeries Rival 110 ürününde TrueMove1 optik sensör ve SteelSeries switch kullanılmıştır. Üründe 6 tane programlanabilir tuş vardır. Parmak izi tutmaz mat yüzeyi vardır. DPI değerleri açısından 7200’e kadar çıkabilir. Daha detaylı bilgi için SteelSeries Rival 110 ana sayfasına göz atabilirsin.

Bu ürünün fiyatı 250 TL civarındadır.

SteelSeries Rival 300S

steelseries-rival-300sSteelSeries Rival 300S performans açısından farklı sensor ve switch seçenekleriyle ön plana çıkar. Aynı zamanda sana pek çok farklı özelleştirme imkanı sunarak oyunlarda daha rekabetçi olmanı sağlayabilecektir.

SteelSeries Rival 300S ürününde TrueMove1 optik sensör ve SteelSeries switch kullanılmıştır. Üründe 6 tane programlanabilir tuş vardır. Kablosu kauçuktan yapılmıştır. CPI/DPI değerleri açısından 7200’e kadar çıkabilir. Daha detaylı bilgi için SteelSeries Rival 300S ana sayfasına göz atabilirsin.

Bu ürünün fiyatı 330 TL civarındadır.

Zowie FK1

zowie fk1Zowie FK1, neredeyse kusursuz bir algılayıcıya sahiptir. Şekil bakımından çoğu insanın rahat edeceği yapıdadır. Bu mouse çok yönlü mouse seçeneklerinden biri olarak ön plana çıkar. FK2 ve FK1 olmak üzere farklı boyutları vardır.

Zowie FK1 ürününde Avago ADNS-3310 sensor ve Blue Huanos switch kullanılmıştır. Üründe 7 tane programlanamayan tuş vardır. Kablosu kauçuktan yapılmıştır. CPI/DPI değerleri açısından 10000’e kadar çıkabilir. Daha detaylı bilgi için Zowie FK1 videosuna göz atabilirsin.

Bu ürünün fiyatı 440 TL civarındadır.

Logitech G502 Proteus Spectrum

logitech g502 proteus spectrumLogitech G502 Proteus Spectrum, özelleştirilebilir ve çok yönlü bir mouse arıyorsan mükemmel bir seçimdir. G502 özelleştirilebilir ağırlıklara ve programlanabilir 11 tuşa sahiptir. Böylece onu istediğin gibi çalıştırmayı başarabilirsin.

Logitech G502 ürününde Pixart PMW 3366DM sensor ve Omron switch kullanılmıştır. Üründe 11 tane programlanabilir tuş vardır. Kablosu örgülüdür. CPI/DPI değerleri açısından 12000’e kadar çıkabilir. Daha detaylı bilgi için Logitech G502 Proteus Spectrum videosuna göz atabilirsin.

Bu ürünün fiyatı 500 TL civarındadır.

Corsair M65 Pro

corsair m65 proCorsair M65 Pro programlanabilir olma konusunda tüm sınırları zorlayan bir seçenektir. Corsair Utility Engine yazılımı sayesinde çeşitli makrolar oluşturabilir ve aynı zamanda üç bölgeli RGB aydınlatmadan yararlanabilirsin.

Corsair M65 Pro ürününde PMW3360 sensor ve Omron switch kullanılmıştır. Üründe 11 tane programlanabilir tuş vardır. Kablosu örgülüdür. CPI/DPI değerleri açısından 12000’e kadar çıkabilir. Daha detaylı bilgi için Corsair M65 Pro videosuna göz atabilirsin.

Bu ürünün fiyatı 550 TL civarındadır.

Zowie EC2-A

zowie ec2-aZowie EC2-A, fantastik bir kalite yapısına sahip son derece konforlu bir mouse olarak bilinir. Çoğu insanın bir şekilde kullanmayacağı özelliklerin hepsinden seni muaf tutar. Böylece gereksiz fiyat yükseltmelerine maruz kalmazsın.

Zowie EC2-A ürününde Avago 3310 sensor ve Huano switch kullanılmıştır. Üründe 5 tane programlanamayan tuş vardır. Kablosu kauçuktan yapılmıştır. CPI/DPI değerleri açısından 3200’e kadar çıkabilir. Daha detaylı bilgi için Zowie EC2-A videosuna göz atabilirsin.

Bu ürünün fiyatı 560 TL civarındadır.

Razer DeathAdder Elite

razer deathadder eliteRazer DeathAdder Elite, çoğu el boyutu için mükemmel bir seçimdir. Ancak ortalama bir mouse seçeneğinden çok daha büyük bir yapıya sahiptir. Oldukça hassas bir algılayıcıya sahiptir. Özelleştirme seçeneklerine izin veren bir üründür.

Razer DeathAdder Elite ürününde PMW3389-T3QU sensor ve Omron switch kullanılmıştır. Üründe 7 tane programlanabilir tuş vardır. Kablosu örgülüdür. CPI/DPI değerleri açısından 10000’e kadar çıkabilir. Daha detaylı bilgi için Razer DeathAdder Elite videosuna göz atabilirsin.

Bu ürünün fiyatı 590 TL civarındadır.

Mionix Castor

mionix castorMionix Castor ile oyuncu bilgisayarına farklı bir renk katmayı başarabilirsin. Özellikle sağ elli oyuncular için tasarlanmış olan bu mouse her zaman hedefe bağlı kalmanı sağlayacaktır. Mouse ayarlanabilir RGB ışığıyla birlikte gelir.

Mionix Castor ürününde PMW3310 sensor ve Omron switch kullanılmıştır. Üründe 6 tane programlanabilir tuş vardır. Kablosu örgülüdür. CPI/DPI değerleri açısından 5000’e kadar çıkabilir. Daha detaylı bilgi için Mionix Castor videosuna göz atabilirsin.

Bu ürünün fiyatı 750 TL civarındadır.

Logitech G900 Chaos Spectrum

logitech g900 chaos spectrumLogitech G900 Chaos Spectrum, kablosuz mouse denildiği zaman sana bildiklerini unutturacak bir seçenektir. Özellikleri bakımından kablolu mouse seçenekleriyle yarışabilir durumdadır. Hatta bazen onların önüne geçmektedir.

Logitech G900 Chaos Spectrum ürününde PMW3366 sensor ve Omron switch kullanılmıştır. Üründe 11 tane programlanabilir tuş vardır. Kablosu örgülüdür. CPI/DPI değerleri açısından 12000’e kadar çıkabilir. Daha detaylı bilgi için Logitech G900 Chaos Spectrum videosuna göz atabilirsin.

Bu ürünün fiyatı 1300 TL civarındadır.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

12 Yorum

 1. HEM LOL HEM CS OYNAMAK İSTESEK HANGİ MOUSE’U SEÇMEMİZİ TAVSİYE EDERSİNİZ.
  GAMEPOWER BANE,GAMEPOWER URSA,RAMPAGE HOWL,RAMPAGE PHONEİX

 2. Merhaba rival 600 ile deathadder essential arasında kaldım daha cok lol oynuyorum hangisini önerirsiniz

  1. Merhaba,

   Bence el yapınıza göre karar vermeye çalışın. DeathAdder gerçekten büyük bir mouse kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Rival 600, FPS oynuyorsanız çok ama çok iyi bir mouse. Birisini seçecek olsam sanırım FPS oyun avantajı ile Rival 600’ü tercih ederdim.

  1. Merhaba,

   Çok kaliteli olmasını beklemeyin ama aşağıdaki ürünlerden birini satın almanızı öneririm.

   – Evereest SM-770
   – İzoly X20 (Mousepad ile birlikte olan)

  1. Merhaba,

   Fiyat performans ürünü olarak düşünülebilecek bir mouse diyebilirim. En azından bu listede yer alanlardan birini satın alacak durumda değilseniz 150 TL civarındaki mouse ürünleri arasında ideal seçimlerden birisi. Sadece yazılım konusunda ufak eksiklikleri var. Mesela renk seçimi yapıyorsunuz renk sabit kalmıyor bazen. Böyle garip ufak tefek hatalar var. Sorun etmeyecekseniz ideal bir mouse diyebilirim.

   Bütçeniz tam olarak nedir? Logitech G300s alabilecek durumdaysanız hiç risk almayın onu tercih edin derim.

  1. Merhaba,

   Düşüncelerin için teşekkürler. Yakın zamanda 2020 için içeriği güncelleyeceğim. A4 Tech Bloody V7 kontrol edeceğim mouse seçeneklerinin arasında olacak.

  2. Hocam a4’ün oyun programında tuş atamaları yaparken sağ sol tık yer değiştirdiğinde , oyun içinde de geçerli oluyor mu ? Yoksa buga girip sağ tuş ile mi yapıyorsun gene tıklamaları ?

   1. Merhaba,

    Bunun için ekstra mouse almanıza gerek yok diye biliyorum. Oyun içerisinden sağ tuş ile sol tuşun yerini değiştirebilirsiniz. Oyun içerisinde “Kısayol Tuşları” başlığında biraz alt kısımlarda sol tık ile sağ tıkın yerini değiştirme seçeneği mevcut diye biliyoruz.

Yorum Yap

Başa dön tuşu
Kapalı