8.18 meta şampiyonları: En iyi şampiyonlar

8.18 meta şampiyonları dereceli oyunlarda en kullanışlı şampiyonları içerir. Verilerden yola çıkarak seçilmiş şampiyonları incelemek ister misin?

Tekrar hatırlatmam gerekirse, aşağıdaki şampiyonlar, veriler ve analizler yoluyla tespit edilmiştir. Oyunun mevcut koşullarına en iyi uyum sağlayan şampiyonları burada bulabilirsin. Ek olarak, 8.18 yamasının getirdiği tüm yeniliklerin göz önünde bulundurulduğunu unutmamalısın.

21. Leona

Leona güçlü kitle kontrol etkisi yeteneğine sahip destek şampiyonlarından biridir. Tank olma, güçlü saldırılarla mücadele başlatma ve anlık saldırılarda bu şampiyonun önemli nitelikleridir. Leona özellikle oyunun erken ve orta evresinde maksimum potansiyeline ulaşır.

Leona eşleşme açısından Nautilus, Sona ve Alistar karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen eşleşme açısından Xerath, Tahm Kench ve Vel’Koz karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Kindred, Fizz veya LeBlanc alırsa Leona seçebilirsin.

20. Brand

Brand güçlü kitle kontrol etkisi yeteneğine sahip destek şampiyonlarından biridir. Minyon dalgası temizleme bu şampiyonun en önemli niteliğidir. Brand özellikle oyunun erken ve orta evresinde maksimum potansiyeline ulaşır.

Brand eşleşme açısından Soraka, Xerath ve Sona karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Tahm Kench, Thresh ve Lux karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Fizz, Talon veya Evelynn alırsa Brand seçebilirsin.

19. Xin Zhao

Xin Zhao güçlü kitle kontrol etkisi yeteneğine sahip ormancı şampiyonlarından biridir. Anlık saldırılarda geri çekilme bu şampiyonun önemli nitelikleridir. Xin Zhao özellikle oyunun orta evresinde ve son evresinde maksimum potansiyeline ulaşır.

Xin Zhao eşleşme açısından Olaf, Udyr ve Kha’Zix karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Trundle, Jarvan IV ve Gragas karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Nami, Soraka veya LeBlanc alırsa Xin Zhao seçebilirsin.

18. Sion

Sion güçlü kitle kontrol etkisi yeteneğine sahip üst koridor şampiyonlarından biridir. Tank olma ve güçlü saldırılarla mücadele başlatma bu şampiyonun önemli nitelikleridir. Sion özellikle oyunun erken ve orta evresinde maksimum potansiyeline ulaşır.

Sion eşleşme açısından Rengar, Maokai ve Riven karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Gnar, Ornn ve Kennen karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Blitzcrank, Talon veya Fizz alırsa Sion seçebilirsin.

17. Darius

Darius güçlü kitle kontrol etkisi yeteneğine sahip üst koridor şampiyonlarından biridir. Tank olma bu şampiyonun en önemli niteliğidir. Darius özellikle oyunun erken ve son evresinde maksimum potansiyeline ulaşır.

Darius eşleşme açısından Vayne, Tahm Kench ve Malphite karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Nasus, Kayle ve Gnar karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Jax, Ahri veya Malzahar alırsa Sion seçebilirsin.

16. Blitzcrank

Blitzcrank güçlü kitle kontrol etkisi yeteneğine sahip destek şampiyonlarından biridir. Tank olma ve güçlü saldırılarla mücadele başlatma bu şampiyonun önemli nitelikleridir. Blitzcrank özellikle oyunun erken ve orta evresinde maksimum potansiyeline ulaşır.

Blitzcrank eşleşme açısından Taric, Xerath ve Sona karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Tahm Kench, Shen ve Nautilus karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Nidalee, Sion veya Evelynn alırsa Blitzcrank seçebilirsin.

15. Ahri

Ahri güçlü kitle kontrol etkisi yeteneğine sahip orta koridor şampiyonlarından biridir. Minyon dalgası temizleme bu şampiyonun en önemli niteliğidir. Ahri özellikle oyunun orta evresinde maksimum potansiyeline ulaşır.

Ahri eşleşme açısından Swain, Karthus ve Katarina karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Galio, Morgana ve Yasuo karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Sona, Nami veya Malphite alırsa Ahri seçebilirsin.

14. Camille

Camille güçlü kitle kontrol etkisi yeteneğine sahip üst koridor şampiyonlarından biridir. Tank olma ve güçlü saldırılarla mücadele başlatma bu şampiyonun önemli nitelikleridir. Camille özellikle oyunun erken ve orta evresinde maksimum potansiyeline ulaşır.

Camille eşleşme açısından Teemo, Ryze ve Vladimir karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Yasuo, Gragas ve Quinn karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Nidalee, Bard veya Taliyah alırsa Camille seçebilirsin.

13. Miss Fortune

Miss Fortune güçlü kitle kontrol etkisi yeteneğine sahip olmayan alt koridor şampiyonlarından biridir. Takıma katkı açısından hasar potansiyeli dışında önemli bir niteliği yoktur. Miss Fortune özellikle oyunun erken ve orta evresinde maksimum potansiyeline ulaşır.

Miss Fortune eşleşme açısından Sivir, Jhin ve Lucian karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Kalista, Ashe ve Varus karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Sona, Nidalee veya Twisted Fate alırsa Miss Fortune seçebilirsin.

12. Fizz

Fizz güçlü kitle kontrol etkisi yeteneğine sahip orta koridor şampiyonlarından biridir. Takıma katkı açısından hasar potansiyeli dışında önemli bir niteliği yoktur. Fizz özellikle oyunun erken ve son evresinde maksimum potansiyeline ulaşır.

Fizz eşleşme açısından Cassiopeia, LeBlanc ve Zilean karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Xerath, Ryze ve Heimerdinger karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Brand, Sion veya Leona alırsa Fizz seçebilirsin.

11. Jhin

Jhin güçlü kitle kontrol etkisi yeteneğine sahip olmayan alt koridor şampiyonlarından biridir. Takıma katkı açısından hasar potansiyeli dışında önemli bir niteliği yoktur. Jhin özellikle oyunun erken ve orta evresinde maksimum potansiyeline ulaşır.

Jhin eşleşme açısından Yasuo, Sivir ve Ashe karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Varus, Kog’Maw ve Ezreal karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Kha’Zix, Sion veya Janna alırsa Jhin seçebilirsin.

10. Garen

Garen güçlü kitle kontrol etkisi yeteneğine sahip üst koridor şampiyonlarından biridir. Tank olma bu şampiyonun önemli nitelikleridir. Garen özellikle oyunun orta evresinde maksimum potansiyeline ulaşır.

Garen eşleşme açısından Yorick, Kayle ve Camille karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Dr. Mundo, Mordekaiser ve Ornn karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Nami, Ekko veya Sona alırsa Garen seçebilirsin.

9. LeBlanc

LeBlanc güçlü kitle kontrol etkisi yeteneğine sahip orta koridor şampiyonlarından biridir. Takıma katkı açısından hasar potansiyeli dışında önemli bir niteliği yoktur. LeBlanc özellikle oyunun erken ve orta evresinde maksimum potansiyeline ulaşır.

LeBlanc eşleşme açısından Diana, Veigar ve Karthus karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Corki, Azir ve Yasuo karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Xin Zhao, Leona veya Draven alırsa LeBlanc seçebilirsin.

8. Kassadin

Kassadin güçlü kitle kontrol etkisi yeteneğine sahip olmayan orta koridor şampiyonlarından biridir. Takıma katkı açısından hasar potansiyeli dışında önemli bir niteliği yoktur. Kassadin özellikle oyunun son evresinde maksimum potansiyeline ulaşır.

Kassadin eşleşme açısından Ziggs, Zilean ve Talon karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Azir, Brand ve Swain karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Sivir, Draven veya Nami alırsa Kassadin seçebilirsin.

7. Lucian

Lucian güçlü kitle kontrol etkisi yeteneğine sahip olmayan alt koridor şampiyonlarından biridir. Minyon dalgalarını hızlı biçimde temizleme bu şampiyonun en önemli niteliğidir. Lucian özellikle oyunun orta ve son evresinde maksimum potansiyeline ulaşır.

Lucian eşleşme açısından Draven, Jinx ve Miss Fortune karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Kog’Maw, Yasuo ve Kalista karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Sion, Lux veya Xin Zhao alırsa Lucian seçebilirsin.

6. Alistar

Alistar güçlü kitle kontrol etkisi yeteneğine sahip destek şampiyonlarından biridir. Tank olma ve güçlü saldırılarla mücadele başlatma bu şampiyonun önemli nitelikleridir. Alistar özellikle oyunun erken ve orta evresinde maksimum potansiyeline ulaşır.

Alistar eşleşme açısından Taric, Zilean ve Nami karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Nautilus, Braum ve Vel’Koz karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Talon, Taliyah veya Malphite alırsa Alistar seçebilirsin.

5. Graves

Graves güçlü kitle kontrol etkisi yeteneğine sahip olmayan ormancı şampiyonlarından biridir. Minyon dalgalarını ve kampları hızlı bir biçimde temizleme bu şampiyonun önemli niteliğidir. Graves özellikle oyunun erken ve orta evresinde maksimum potansiyeline ulaşır.

Graves eşleşme açısından Nidalee, Elise ve Taliyah karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Nunu, Fiddlesticks ve Kayn karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Malzahar, Sona veya Draven alırsa Graves seçebilirsin.

4. Jax

Jax güçlü kitle kontrol etkisi yeteneğine sahip üst koridor şampiyonlarından biridir. Tank olma bu şampiyonun en önemli niteliğidir. Jax özellikle oyunun orta evresinde maksimum potansiyeline ulaşır.

Jax eşleşme açısından Poppy, Sion ve Illaoi karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Fiora, Yasuo ve Irelia karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Draven, Ahri veya Darius alırsa Jax seçebilirsin.

3. Nami

Nami güçlü kitle kontrol etkisi yeteneğine sahip destek şampiyonlarından biridir. Anlık saldırılarda geri çekilme ve güçlü saldırılarla mücadele başlatma bu şampiyonun önemli nitelikleridir. Nami özellikle oyunun erken evresinde maksimum potansiyeline ulaşır.

Nami eşleşme açısından Blitzcrank, Sona ve Bards karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Gragas, Karma ve Nautilus karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Draven, Garen veya Ahri alırsa Nami seçebilirsin.

2. Draven

Draven güçlü kitle kontrol etkisi yeteneğine sahip alt koridor şampiyonlarından biridir. Takıma katkı açısından hasar potansiyeli dışında önemli bir niteliği yoktur. Draven özellikle oyunun erken ve orta evresinde maksimum potansiyeline ulaşır.

Draven eşleşme açısından Kog’Maw, Miss Fortune ve Yasuo karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Varus, Xayah ve Ezreal karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Lux, Nami veya Poppy alırsa Draven seçebilirsin.

1. Evelynn

Evelynn güçlü kitle kontrol etkisi yeteneğine sahip ormancı şampiyonlarından biridir. Takıma katkı açısından hasar potansiyeli dışında önemli bir niteliği yoktur. Evelynn özellikle oyunun erken ve son evresinde maksimum potansiyeline ulaşır.

Evelynn eşleşme açısından Warwick, Rek’Sai ve Vi karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Fiddlesticks, Poppy ve Skarner karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Blitzcrank, Ekko veya Sion alırsa Evelynn seçebilirsin.

League of Legends 8.18 yaması ile gelen değişiklikler hakkında neler düşünüyorsun? Düşüncelerini yorum yaparak dile getirebilirsin. Güncellemeye yönelik hazırlanan bu özet hoşuna gittiyse bana destek olmak için bunu arkadaşlarınla paylaşabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap