Hayranlara ait en kaliteli 6 görsel yenileme çalışması

League of Legends için hayranlar tarafından gerçekleştirilmiş olan en kaliteli görsel tasarımlarla tanışmaya hazır mısın? Zaman zaman iyi tasarımcılar hünerlerini konuşturmayı tercih ederler. En kaliteli olanlardan oluşan birkaçını bir araya getirerek bir derleme oluşturmak istedim.

Bir şeyi tam anlamıyla kabul etmek gerekir. League of Legends yapımcıları ile oyuncular arasındaki etkileşim diğer pek çok oyunda olmadığı kadar iyidir. Bu kendi çalışmalarını göstermek isteyen insanlar için büyük bir fırsattır. Çünkü tasarımlar ortaya çıktıktan sonra gerek topluluk tarafından gerek ise yapımcılar tarafından fark edilme olasılıkları vardır.

En kaliteli 8 görsel tasarım

League of Legends için çeşitli tasarımlar tarafından tasarlanmış olan en kaliteli birkaç tasarımla tanışmanı istiyorum. Bu tasarımlardan bazıları hoşuna gitmeyebilir ama her birisinin yeteri kadar dikkat çekici olduğunu bilmelisin. Bazısını ilerleyen zamanlarda oyunda görürsen hiç şaşırmamalısın.

1. Malphite – Tarik Diaz

Malphite görünüş bakımından bir dağı andırır ama bu dağ olma durumu sadece görünüşüyle sınırlı değildir. Mevcut tasarımı maalesef görsel açıdan bu gerçeği yansıtabilecek düzeyde değildir. Belki bir süre sonra diğer şampiyonlar gibi görsel güncelleme alabilecektir.

Tarik Diaz tarafından tasarlanan Malphite tasarımı onun dağ olma özelliğini her anlamda ön plana çıkarmaktadır. Riot Games‘in tasarım ekibi Malphite‘ı güncellemek istediğinde bu çalışmayı referans almayı dahi düşünebilir. Çalışmanın tüm detaylarına ve görselin daha kaliteli haline ArtStation adresinden ulaşabilirsin.

2. Mordekaiser – Dylan Hall

Mordekaiser‘ın hikayesi aslında her şeyi anlatan bir hikayedir. Hikayesine göre Mordekaiser ölümsüzlüğünü kara büyüye ve karanlık güçlerine borçludur. Nitekim Mordekaiser‘ın şu anki hali hurdalıktan çıkmış bir şampiyon hissi vermektedir.

Dylan Hall tarafından tasarlanan Mordekaiser tasarımı ise onun karanlık tarafını en iyi şekilde yansıtır. Kendi dünyasının kadim varlığı olan Mordekaiser için yapılabilecek potansiyel görsel güncellemede referans kaynağı bu tasarım olabilecektir. Çalışmanın tüm detaylarına ve görselin daha kaliteli haline ArtStation adresinden ulaşabilirsin.

3. Kennen – Danielle Oyales

Kennen, bitmek bilmeyen enerjisiyle ortalarda dolanır. Mevcut tasarımı bunu desteklese bile artık ufak dokunuşlara ihtiyaç duyduğu kesindir. Ona ait olan tasarımın hareketli doğasını yansıtması ve daha modern olması gerekir.

Danielle Oyales tarafından tasarlanan Kennen tasarımı tam olarak istenilen bu hareketliliği ve modernliği yansıtır. Tasarımı detaylı gözden geçirmen durumunda çok ufak dokunuşların yapıldığını kolayca görebilirsin. Çalışmanın tüm detaylarına ve görsel daha kaliteli haline ArtStation adresinden ulaşabilirsin.

4. Baron Çukuru – Peter Burroughs

Baron her ne kadar kısa süre önce yenilenmiş olanlardan biri olsa bile o bölgenin tamamen Hiçlik dokulu olduğunu tahmin etmek çok zor değildir. Bu çukurun aslında Vadi’nin dokusuna uygun olması belki oyuna biraz olsun farklı bir renk katabilecektir.

Peter Burroughs tarafından tasarlanan Baron Çukuru tasarımı diğer pek çok tasarımdan kendini ayırmaktadır. Öncelikle tasarımda çukur zaman içerisinde değişen yani evrimleşen bir yapıya sahiptir. Çalışmanın tüm detaylarına ve görselin daha kaliteli haline ArtStation adresinden ulaşabilirsin.

5. Ashe – Natalia Trykowska

Ashe gerçekten Freljord‘un kraliçesi olmayı sonuna kadar hak etmektedir. Her oyunda hemen hemen pek çok farklı okçu karakter olur ama Ashe hepsinden biraz farklıdır. Öncelikli olarak mevcut tasarımının iyi noktada olduğunu söylemek gerekir.

Natalia Trykowska ise Ashe tasarımını tek bir kostüm veya standart kostüm ile sınırlı tutmamıştır. Hemen hemen tüm kostümleri elden geçirerek hepsini daha gerçekçi bir hale dönüştürmüştür. Çalışmanın tüm detaylarına ve görselin daha kaliteli haline ArtStation adresinden ulaşabilirsin.

6. Amumu – Andres Castaneda

Amumu için söylenecek aslında çok şey olduğu kesin. Tasarım açısından mevcut hali oyuncuların hoşuna giden bir yapıda değildir. İlerleyen zamanlarda görsel anlamda bir güncelleme alıp almayacağı en çok merak edilen şampiyonların başında Amumu gelir.

Andres Castaneda tarafından tasarlanan Amumu tasarımı gerçek anlamda onun mumya yapısını yansıtmaktadır. Bu tasarımın en önemli özelliği Amumu‘nun kökenine ulaşabilmesidir. Çalışmanın tüm detaylarına ve görselin daha kaliteli haline ArtStation adresinden ulaşabilirsin.

League of Legends hayran çalışmalarından hangisi daha çok hoşuna gitti? Hangisinin bir an önce oyuna dahil edilmesini isterdin? Ekleme yapmak ve düşüncelerini paylaşmak için yorum yapabilirsin.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

Yorum Yap