League of Legends 8.7 yama özeti ve 5 önemli detay

League of Legends 8.7 yaması birçok şampiyonun güçlendirildiği bir yama oldu. Sezon ortasına geçiş yapacakken gelen bu yama bir anlamda sezon ortası değişikliklerin öncüsü anlamına gelir. Yapılan değişiklikler çok ufak olsa bile her birisinin oyuna bir ölçüde etki edeceği neredeyse kesin gibi.

8.7 yaması getirdikleriyle oyunun yapısını birazcık değiştirecek. Yamanın en önemli yanı hiç kuşkusuz Swain’e dokunularak onun orta koridor hakimiyetine son verilmiş olması. Bu yamanın tüm detaylarına elbette resmi sitedeki 8.7 yama notları sayfasından ulaşabilirsin.

8.7 yaması hakkında en önemli 5 detay

Bu kısa yazıda sana 8.7 yamasıyla gelen yenilikleri en açıklayıcı biçimde anlatmaya çalıştım. Bu yamayla oyuna gelen yenilikleri anlamak için upuzun yama notlarını okumak yerine burada yer alan başlıklara göz atman yeterlidir. Daha önce belirttiğim gibi güncelleme notlarının tamamına ulaşmak için 8.7 yama notları kısmına göz atabilirsin.

1. Merhaba yeni Irelia

Riot Games sonunda Irelia‘ya el atarak gerekli değişiklikleri yaptı. Yapılan değişiklikler çok büyük olduğunu söylemek pek mümkün değil. Sadece bunların önemli ölçüde şampiyonun mevcut oyuna tutunmasını sağlayacak nitelikte olduğunu söyleyebilirim.

Irelia bir önceki yetenek kitinden sadece bir tanesini yeni yetenek kitine taşıdı. Diğer her şey yepyeni diyebilirim. Yapılan değişikliklerle Irelia oyuna epey bir etki edecek. Hatta ilk başlarda bol bol yasaklanacağını söylemek yanlış olmaz. Ona alışmadan önce bu dezavantajı iyi düşünmeni öneririm.

Kısacası, uzun süreli bekleyişin ardından Irelia yenilendi.

2. Pek çok şampiyon güçlendirildi

Gelen yamalarda şampiyonların daha güçsüz hale getirildiğini defalarca gördüm ama bu biraz farklı olmuştur. Riot Games gemileri yakarak pek çok şampiyonu güçlendirme yoluna gitmiş. Belki notlara baktığında dengeleme yapılmış diye düşünebilirsin ama hepsini analiz edersen gerçeği daha rahat görebilirsin.

Riot Games çok ufak ayarlamalarla çeşitli değişiklikler yapma yoluna gitti. Hepsi oyunun kalitesini muhafaza etmeye yönelik olduğundan şüphem yok ama bu kadarının beklenmediğini samimiyetle söylemeliyim. Bu yamayla birlikte özellikle Karthus ve Malphite gibi şampiyonlara dikkat etmek gerek.

Kısacası, pek şampiyonun yanağına hayat öpücüğü konduruldu.

3. Altın dağılımı değiştirildi

Minyon birliklerinden gelen altın dağılımında yaşanan değişiklikleri birkaç haftalığına aklında tutmanı isterim. Gelecek haftalarda minyon birliklerinde çok daha farklı değişiklikler olacak. Bunlar sadece buz dağının görünen yüzü diyebilirim.

Minyon birliklerinde arka kısımda yer alan büyücü minyon birlikleri artık daha az altın verecek. Bunlardan alınan altın ise topçu minyon birliklerine ve dövüşçü minyon birliklerine aktarıldı. Bir bakıma koridorda dikkat edilmesi gereken minyon birlikleri artık daha farklı hale getirildi.

Kısacası, minyon birlikleri değişikliklerinde yolun yarısında sayılırız.

4. Özellikle iki noktaya dikkat

Oyunun şu an garip bir yapısı var. Eşya seçimlerinde iş önceki sezonlara göre çok daha farklı durumda. Riot Games özellikle her şampiyonda işe yarayan eşyaları gözüne kestirmiş durumda. Bunlarda değişiklik yaparak oyunda çeşitli dengeleme girişimlerine başvurdu.

Aslında resmi yama notlarının üstüne bir şey söylemeye gerek yok. Ninja Tabisi adını taşıyan eşyada yapılan değişiklikler durumu oyundaki hamleleri birazcık değiştirecek. Rünler tarafında benzer değişiklik Mana Akışı Yüzüğü adını taşıyan rün de olacak.

Kısacası, eşya ve rün değişikliklerine ayak uydurma vakti.


5. Yordle’da makineleşme zamanı

Rumble uzun bir aradan sonra yeni bir kostüme kavuştu. Çöl Baronu Rumble için Yordle sakinleri uzun zamandır çalışıyorlardı. Doğasına göre farklı olan bu kostüm 1350 RP fiyatına satın alınabilecek. Yordle‘ın gözü pek savaşçısı çölleri fethetmeye kafayı takmış durumda.

Yeni yamayla birlikte Wukong da yeni bir kostüme sahip olacak. Gerek olup olmadığına karar vermek pek mümkün değil. Wukong‘a yeni gelen Gök Mızrağı Wukong kostümü 1350 RP fiyat etiketiyle satışta olacak.

Kısacası, her zaman olduğu gibi pamuk eller cebe!

League of Legends 8.7 yaması ile gelen değişiklikler hakkında neler düşünüyorsun? Düşüncelerini yorum yaparak dile getirebilirsin.

You may also like...

1 Response

  1. Sinan dedi ki:

    Elinize sağlık bu özetler gerçekten çok yararlı oluyor lise 4üm artık takip edemiyorum metayı ama bu yama özetleri sayesinde saatlerce normal game atmaya gerek kalmadan ranked maç girebiliyorum yeni yamalar için de özetlerinizi bekliyorum…

Yorum Yap