League of Legends 8.7 meta şampiyonlar

League of Legends meta şampiyonlar listesi mevcut metaya en uygun şampiyonları bulup kullanmana yardımcı olacak bir listedir. Liste her yeni yamada gözden geçirilip düzenlenmektedir. Mevcut liste 8.7 yamasına göre oluşturuldu. Burada yer alan şampiyonları muhteşem, güçlü ve iyi olarak üç ana grupta bulabilirsin. İster tekli dereceli ister normal oyunlarda olsun tercihin her zaman muhteşem şampiyonlar grubundan şampiyonları seçebilmek olmalıdır.

Bu listeyi incelerken sana yardımcı olacak basit bir öneride bulunacağım. Bu liste takımla birlikte girilecek dereceli oyunlar için geçerli değildir. Yalnızca tekli seçim mücadelelerinde kullanılabilecek bir listedir. Listeyi incelerken bu durumu göz önünde bulundurman gerekir.

Meta şampiyonlar – 8.7 yaması

Tekrar hatırlatmam gerekirse bu liste 8.7 yamasına göre oluşturulmuştur. Listede üç farklı ana grup bulunur ve liste en iyiden en kötüye doğru sıralanmıştır. Yapman gereken her zaman muhteşem şampiyonları seçmeye çalışmak veya en kötü ihtimalle iyi olanları tercih etmektir. Her ana grupta geçen yamaya göre yaşanan değişikliklere ait bilgiler yer alır.

8.7 meta şampiyonları için kısa bir özet geçmek gerekirse Kha’Zix, Caitlyn ve Blitzcrank yükselişe geçen şampiyonlardır. İlgili şampiyonlar için son yamanın getirdiği değişiklikler epey faydalı olmuştur. Diğer taraftan Shaco, Kayle, Cassiopeia, Aurelion Sol, Twitch ve Jhin bu yamayla düşüşe geçmiştir. Bu şampiyonlar bir önceki yamaya göre artık ideal seçim değildirler.

Üst koridor şampiyonları

Üst koridorda kullanılan şampiyonlarında manzara genellikle pek fazla değişmez. Bu şampiyonlar takımın hasar potansiyeline doğru katkı sağlamak yerine dolaylı olarak katkı sağlarlar. Takımın ihtiyaç duyduğu kıyıda köşede kalmış gereksinimleri karşılama görevi onlara aittir.

Muhteşem şampiyonlar

    

Güçlü şampiyonlar

Darius

İyi şampiyonlar

Gangplank Teemo

Orman şampiyonları

Orman alanında kullanılan şampiyonlar oyunun gidişatını belirleyebilme yeteneğine sahip olan şampiyonlardır. Bu şampiyonlar takımları adına görev adamı olarak mücadele verirler. Harita kontrolünü sağlama konusunda epey güçlüdürler.

Muhteşem şampiyonlar

Güçlü şampiyonlar

İyi şampiyonlar

Orta koridor şampiyonları

Genel olarak konuşmak gerekirse takımın yetenek gücüne dayalı hasarını büyük ölçüde bu koridor karşılamaktadır. Buradaki şampiyonlar uygulamış oldukları anlık hasarlarla dikkat çekerler. Oyunu taşıma potansiyeline sahip en önemli alanlardan birisi burasıdır.

Muhteşem şampiyonlar

Güçlü şampiyonlar

İyi şampiyonlar

Alt koridor şampiyonları

Alt koridor şampiyonları daha çok saldırı gücü taşıyıcılarını içeren bir gruptur. Destek grubunda yer alan şampiyonlar ayrı bir başlıkta ele alınır. Bu şampiyonların en büyük özelliği takımın hasar potansiyelinin neredeyse yarısından fazlasını karşılamalarıdır.

Muhteşem şampiyonlar

Güçlü şampiyonlar

İyi şampiyonlar

Destek şampiyonları

Destek şampiyonları adından anlaşılabileceği gibi basit bir role sahiptir. En önemli işleri alt koridorda yanında durdukları saldırı gücü taşıyıcılarına destek olabilmektedir. Harita kontrolünü sağlama konusunda bu role büyük bir iş düşmektedir.

Muhteşem şampiyonlar

 

Güçlü şampiyonlar

İyi şampiyonlar

 

League of Legends 8.7 yaması meta şampiyonları hakkında ne düşünüyorsun? Görüşlerini yorum yaparak dile getirebilirsin.

You may also like...

Yorum Yap