League of Legends 8.6 yama özeti ve 5 önemli detay

League of Legends 8.6 yaması sezonun ilk çeyreğini geride bırakmamızı sağladı. Oyuna yeni eşyalar ve gözden geçirilmesi gereken yeni rünler eklendi. Bunlara ek olarak şampiyonların bazılarında ciddi değişikliklerin yapıldığını söyleyebilirim.

8.6 yaması getirdikleriyle oyunun yapısını birazcık değiştirecek. Yamanın en önemli etkisi hiç kuşkusuz birçok şampiyonun kullandığı “Draktharr’ın Gece Kılıcı” eşyasında yapılan değişiklikler oldu. Bu yamanın tüm detaylarına elbette resmi sitedeki 8.6 yama notları sayfasından ulaşabilirsin.

8.6 yaması hakkında en önemli 5 detay

Bu kısa yazıda sana 8.6 yamasıyla gelen yenilikleri en açıklayıcı biçimde anlatmaya çalıştım. Bu yamayla oyuna gelen yenilikleri anlamak için upuzun yama notlarını okumak yerine burada yer alan başlıklara göz atman yeterlidir. Daha önce belirttiğim gibi güncelleme notlarının tamamına ulaşmak için 8.6 yama notları kısmına göz atabilirsin.

1. Draktharr’ın Gece Kılıcı değişti

Riot Games uzun bir süredir bunun üzerinde çalışıyordu. Bir bakıma suikastçı tarzı şampiyonların güçlendirilmesinin önündeki en büyük engel bu eşyanın varlığıydı. Suikastçı şampiyonlar doğrudan bu eşyayı alarak onun gücünden faydalanma eğilimindeydi.

Draktharr’ın Gece Kılıcı eşyasının çok ciddi bir biçimde gücü kırıldı. Riot Games bundan sonra Zed, Kayn ve Talon gibi bu eşyadan çok fazla güç alan şampiyonlarda ufak değişiklikler yapmaya başlayacak. Bu değişikliğe ayak uydurmaya çalışmak her oyuncu için şart oldu diyebilirim çünkü gelecekte çok şey değişmiş olacak.

Kısacası, suikastçılar gece kılıcını bir kenara bırakıp görev yerlerine dönmek üzereler.

2. Yine yeniden Quinn değiştirildi

Quinn kısa bir süre önce yenilenen şampiyonlardan birisiydi ama bu yenileme bekleneni veremedi. Quinn‘in en büyük sorunu bir role ayak uydurma becerisini gösterememiş olmasıydı. Bu nedenle çok arada kalan, arada kaldığı için güçsüz olan bir şampiyon görüntüsü veriyordu.

Riot Games bu yamayla birlikte bir şeyleri değiştirmeye çalıştı. Quinn‘in temel nitelikleri güçlendirildi ve özel yeteneği gözden geçirildi. Quinn artık takım savaşlarında daha etkin olabilecek ama aradığı rolü bulup bulamadığı soru işareti olarak kalmaya devam edecek.

Kısacası, Quinn bir gün şans sana da gülecek.

3. Bir yeni eşya gördüm sanki?

Pardon yanılmışım. Shurelya’nın Rüyası geri döndü. Eskisi gibi popüler olup olamayacağını bilmiyorum ama bu potansiyele sahip olduğunu itiraf etmek gerek. Oyuna ilk eklendiği günden bu yana kullanılan bir eşyanın uzun bir aradan sonra oyuna tekrar eklenmesi beni şaşırtmadı.

Shurelya’nın Rüyası eşyanın geri dönmesi diğer pek çok eşyada birkaç ufak değişikliğin yapılmasına neden oldu. Özellikle Cehennem Maskesi, Guinsoo’nun Hiddeti ve Statikk Hançer gibi eşyalarda ciddi değişiklikler yapıldı. Eşya değişikliklerinin hepsi birbiriyle bağlantılı diyebilirim ama bunlarla neler değişecek hep birlikte göreceğiz.

Kısacası, sebebi neydi ki?

4. Yenilmez, kesinlikle

Rünler için getirilen yeni sisteme oyuncuların bir kısmı ateş püskürmeye devam ederken Riot Games bu konuda inatçı olduğunu göstermek istedi. Yenilmez adını taşıyan ve İsabet ağacında yer alan yeni bir anahtar rün oyuna eklendi. Bu rün çarpışmaların daha uzun sürmesini sağlayabilecek.

Biraz detaylı incelemen durumunda bu rünün özellikle tankların işine yarayabilecek. Çarpışmada uzun süre kalmak gerçekleştirilecek saldırıların daha fazla hasar vermesini sağlayacak. Belki bu rünün daha farklı noktalarda kullanılabileceğini görebiliriz ama en sık karşılaşacağımız yer kesinlikle üst koridor olacak.

Kısacası, üst koridor için artık ne kadar ekmek o kadar köfte.


5. Bilgewater vergileri ödedi mi?

Miss Fortune epey güzel bir kostüme kavuştu. Çelik İntikam Miss Fortune bilim kurgusal motifiyle öne çıkan bir kostüm oldu. Temel fiyatı 2775 RP olan kostüm özel paketle birlikte 3500 RP fiyatına satın alınabilecek. Bilgewater‘ın meşhur korsanı denizleri bırakıp galaksilere göz dikmiş durumda.

Yeni yamayla birlikte Alistar da yeni bir kostüme sahip olacak. Tabi bu kostümü satın almaktan ziyade onu işçilikle elde etmen gerekecek. Hextech Alistar güzel bir kostüme benziyor ama bu kostümü elde etmek için uğraşmaya değer olup olmayacağını iyi düşünmen gerek.

Kısacası, her zaman olduğu gibi pamuk eller cebe!

League of Legends 8.6 yaması ile gelen değişiklikler hakkında neler düşünüyorsun? Düşüncelerini yorum yaparak dile getirebilirsin.

You may also like...

Yorum Yap