League of Legends 8.5 yama özeti ve 5 önemli detay

League of Legends 8.5 yaması dengeleme değişiklikleri açısından ufak ama eklenen içerik açısından güçlü bir yama oldu. Yeni şampiyon Kai’Sa ve açık parti özelliği oyuna eklendi. Bununla birlikte uzun zamandır beklenen Illaoi kostümü oyundaki yerini aldı.

8.5 yaması oyunun dengesini pek fazla değiştirecek bir yapıda değil. Yamanın en önemli etkisi “Komuta Sancağı” ile gerçekleştirilen taktikleri biraz zayıflatması diyebilirim. Bu yamanın tüm detaylarına elbette resmi sitedeki 8.5 yama notları sayfasından ulaşabilirsin.

8.5 yaması hakkında en önemli 5 detay

Bu kısa yazıda sana 8.5 yamasıyla gelen yenilikleri en açıklayıcı biçimde anlatmaya çalıştım. Upuzun yama notlarını okumak yerine burada yer alan başlıklara göz atmanız yeterlidir. Daha önce belirttiğim gibi güncelleme notlarının tamamına ulaşmak için 8.5 yama notları kısmına göz atabilirsin.

1. Merhaba Kai’Sa, ben dost sayılırım

Bu yılın ilk şampiyonu Kai’Sa oldu. Hiçlik‘ten çıkıp gelen bu kızın en büyük amacı dışarıda olup biteni düzeltmek diyebilirim. Onu Hiçlik‘e bağlı diğer şampiyonlardan ayıran en önemli özellik hiç kuşkusuz bu dünyaya tamamen yabancı olmaması.

Kai’Sa SGT rolünü üstlenecek bir şampiyon. Saldırı potansiyeli açısından çok güçlü olduğunu söylemek mümkün değil. Çünkü Kai’Sa asıl gücünü ardı ardına gerçekleştirebildiği saldırı hızına dayalı saldırılardan alır. Bu nedenle hedefe odaklanıp ona bağlı kalabilmek epey önemlidir.

Kısacası, alt koridor biraz renklenecek ama ne kadar o şimdilik büyük bir muamma.

2. Swain ve Rengar, bir bitmediniz çocuklar

Ben bu ikisinde sürekli değişiklik olmasından bıktım ama Riot Games değişiklik yapmaktan bıkmadı. Swain ve Rengar yeni değişiklikler aldılar. Yapılan değişikliklerin iki şampiyon için de güçlendirici nitelikte olduğunu söyleyebilirim. Bakalım, yapılan değişiklikler onların metaya uyum sağlamasına yardımcı olacak mı?

Kısacası, lütfen artık bunlar son olsun!

3. Komuta Sancağı, sen bu oyuna fazlasın

Komuta Sancağı çıktığı gibi metaya girdi. Her oyunda kendini gösterdi. Profesyonel oyunlarda çok daha etkin kullanıldı. Haliyle bu oyuna fazla olduğu çok belliydi. Riot Games eşyayı elbette oyundan tamamen kaldırmadı ama Baron güçlendirmesiyle olan etkileşimini kırdı.

Kısacası, elveda süper güçlü minyon saldırısı.

4. Parti lütfen

Açık gruplar özelliği nihayet aktif hale geldi. Oyun daveti gönder, cevap bekle, reddedilenler yerine tekrar davet gönder, yine bekle… Oyuncular bundan artık çok sıkılmıştı. Riot Games açık grup özelliğini aktif hale getirdi. Artık arkadaşlarının arkadaşları kurmuş olduğun oyunu görebilecek ve dilerse doğrudan katılım gösterebilecek.

Kısacası, ortak arkadaşlarla parti kurmak artık çok daha kolay.


5. Bilgewater sakinleri pamuk eller cebe

Bu yeni kostüm direnişin simgesi olacak. Illaoi’nin Direnişçi kostümü oyuna beklendiği gibi 1350 RP fiyat etiketiyle eklendi. Bilgewater‘dan kopuk gelen prenses nihayet iyi bir kostüme kavuştur. Bilgewater halkı paranızı harcarken çok dikkatli olun çünkü muazzam bir kostüm daha yolda.

Kısacası, her zaman olduğu gibi pamuk eller cebe!

League of Legends 8.5 yaması ile gelen değişiklikler hakkında neler düşünüyorsun? Düşüncelerini yorum yaparak dile getirebilirsin.

You may also like...

Yorum Yap