League of Legends 8.4 meta şampiyonlar

League of Legends meta şampiyonlar listesi mevcut metaya en uygun şampiyonları bulup kullanmana yardımcı olacak bir listedir. Liste her yeni yamada gözden geçirilip düzenlenmektedir. Mevcut liste 8.4 yamasına göre oluşturuldu. Burada yer alan şampiyonları muhteşem, güçlü ve iyi olarak üç ana grupta bulabilirsin. İster tekli dereceli ister normal oyunlarda olsun tercihin her zaman muhteşem şampiyonlar grubundan şampiyonları seçebilmek olmalıdır.

Bu listeyi incelerken sana yardımcı olacak basit bir öneride bulunacağım. Bu liste takımla birlikte girilecek dereceli oyunlar için geçerli değildir. Yalnızca tekli seçim mücadelelerinde kullanılabilecek bir listedir. İyi takım kompozisyonları arıyorsan takım analizleri kısmında profesyonel mücadelelerde oluşturulmuş olan takım kompozisyonlarını inceleyebilirsin.

Meta şampiyonlar – 8.4 yaması

Tekrar hatırlatmam gerekirse bu liste 8.4 yamasına göre oluşturulmuştur. Listede üç farklı ana grup bulunur ve liste en iyiden en kötüye doğru sıralanmıştır. Yapman gereken her zaman muhteşem şampiyonları seçmeye çalışmak veya en kötü ihtimalle iyi olanları tercih etmektir.

Muhteşem şampiyonlar

League of Legends’taki en iyi şampiyonlar bu grupta yer alır. Bu şampiyonlar açıkça oldukça güçlüdür ve oyunlarda tercih edilmesi önemlidir. Bu muhteşem şampiyonlardan birini seçip her oyunu onunla oynamayı denemek doğru değildir. Çünkü bu en iyi şampiyonlar çoğunlukla yasaklanan şampiyonlar arasında yer alırlar. Bu şampiyonlar bir sonraki yamada dengeleme değişikliklerinden nasiplerini alabilirler.

Üst Koridor

Orman

Orta Koridor

Alt Koridor

Destek

Güçlü şampiyonlar

League of Legends’taki güçlü şampiyonlar muhteşem olmaya yakın şampiyonlardır. Bu şampiyonlar oyunlarda tercih edilebilecek en ideal şampiyonlardır çünkü muhteşem şampiyonlar kadar iyi olmalarının yanında yasaklanma oranları oldukça düşüktür. Bu şampiyonlardan birisini seçip her oyunu onunla oynama şansına sahip olabileceğini unutmamalısın.

Üst Koridor

  Jayce Gangplank

Darius Teemo

Orman

Orta Koridor

Alt Koridor

Destek

İyi şampiyonlar

League of Legends’taki iyi şampiyonlar bu aşamanın içerisinde yer alır. Bu şampiyonları seçmek için bunlardan birisini ilgili rolde iyi bir biçimde kullanabilmen gerekmektedir. Ancak mevcut metada bu şampiyonlardan çok daha iyisi olduğu için bu şampiyonlar genellikle önerilmemektedir.

Üst Koridor

Orman

Orta Koridor

  

Alt Koridor

Destek

League of Legends 8.4 yaması için meta şampiyonlar hakkında ne düşünüyorsun? Görüşlerini yorum yaparak dile getirebilirsin.

You may also like...

Yorum Yap