LoL 8.23 meta şampiyonlar listesi

thresh nasıl oynanır

8.23 yamasına göre en iyi şampiyonların kimler olduğunu merak ediyor musun? Verilere dayalı olarak oluşturulmuş bu listeyi inceleyebilirsin.

Bu liste tamamen 8.23 yamasına ve tekli dereceli maçlara (solo queue) göre oluşturulmuştur. Burada yer alan şampiyonları kullanarak lig tırmanma işini kolaylaştırmış olursun. Tam listeye göz atmadan önce mutlaka diğer meta şampiyonları incelemeni öneririm.

8.23 yaması en iyi üst koridor şampiyonları

8.23 yamasına göre en güçlü ve en iyi üst koridor şampiyonları kazanma oranları ve seçilme oranlarına göre diğer şampiyonlara göre çok daha iyi durumdadırlar. Seçim tercihlerini bu şampiyonlardan yana kullanırsan maçlarda çok daha rahat edebilirsin.

5. Sion

Sion kitle kontrol etkisi ve mücadele başlatma yeteneği olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımını fiziksel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Sion doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun erken ve orta evresinde etkilidir.

Sion eşleşme açısından Gragas, Singed ve Riven karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Ryze, Nasus ve Gnar karşısında son derece güçlüdür. Bu bilgilerin üst koridorda seçilen Sion için geçerli olduğunu unutmamalısın.

4. Urgot

Urgot kitle kontrol etkisi ve mücadele başlatma yeteneği olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımını fiziksel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Urgot doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun orta ve son evresinde etkilidir.

Urgot eşleşme açısından Karthus, Sion ve Viktor karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Gragas, Gnar ve Ryze karşısında son derece güçlüdür. Bu bilgilerin üst koridorda seçilen Urgot için geçerli olduğunu unutmamalısın.

3. Camille

Camille kitle kontrol etkisi yeteneği olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımını fiziksel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Camille doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun erken ve son evresinde etkilidir.

Camille eşleşme açısından Mordekaiser, Heimerdinger ve Pantheon karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Udyr, Karthus ve Gnar karşısında son derece güçlüdür. Bu bilgilerin üst koridorda seçilen Camille için geçerli olduğunu unutmamalısın.

2. Jax

Jax kitle kontrol etkisi yeteneği olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımını fiziksel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Jax doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun orta evresinde etkilidir.

Jax eşleşme açısından Karthus, Vladimir ve Olaf karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Ornn, Ryze ve Udyr karşısında son derece güçlüdür. Bu bilgilerin üst koridorda seçilen Jax için geçerli olduğunu unutmamalısın.

1. Viktor

Viktor kitle kontrol etkisi yeteneği ve hızlı minyon dalgası temizleme becerisi olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımını büyü hasarı ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Viktor doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun orta evresinde etkilidir.

Viktor eşleşme açısından Talon, Zed ve Veigar karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Illaoi, Ornn ve Shen karşısında son derece güçlüdür. Bu bilgilerin üst koridorda seçilen Viktor için geçerli olduğunu unutmamalısın.

8.23 yaması en iyi orman şampiyonları

8.23 yamasına göre en güçlü ve en iyi orman şampiyonları kazanma oranları ve seçilme oranlarına göre diğer şampiyonlara göre çok daha iyi durumdadırlar. Seçim tercihlerini bu şampiyonlardan yana kullanırsan maçlarda çok daha rahat edebilirsin.

6. Shaco

Shaco yetenekleri ile takımına ekstra katkı sağlayan bir şampiyon değildir. Hasar potansiyeli açısından takımını fiziksel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Shaco doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun erken evresinde etkilidir.

Shaco eşleşme açısından Udyr, Jax ve Fiddlesticks karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Zac, Olaf ve Wukong karşısında son derece güçlüdür. Bu bilgilerin orman bölgesinde seçilen Shaco için geçerli olduğunu unutmamalısın.

5. Kayn

Kayn kitle kontrol etkisi yeteneği olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımın fiziksel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Nocturne doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun orta ve son evresinde etkilidir.

Kayn eşleşme açısından Fiddlesticks, Shaco ve Ekko karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Aatrox, Zac ve Olaf karşısında son derece güçlüdür. Bu bilgilerin orman bölgesinde seçilen Kayn için geçerli olduğunu unutmamalısın.

4. Kha’Zix

Kha’Zix yetenekleri ile takımına ekstra katkı sağlayan bir şampiyon değildir. Hasar potansiyeli açısından takımını fiziksel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Kha’Zix doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun erken ve son evresinde etkilidir.

Kha’Zix eşleşme açısından Shaco, Rengar ve Rammus karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Gragas, Zac ve Ekko karşısında son derece güçlüdür. Bu bilgilerin orman bölgesinde seçilen Kha’Zix için geçerli olduğunu unutmamalısın.

3. Evelynn

Evelynn kitle kontrol etkisi yeteneği olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımını fiziksel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Evelynn doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun erken ve son evresinde etkilidir.

Evelynn eşleşme açısından Ivern, Rammus ve Jax karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Olaf, Gragas ve Shyvana karşısında son derece güçlüdür. Bu bilgilerin orman bölgesinde seçilen Evelynn için geçerli olduğunu unutmamalısın.

2. Graves

Graves güçlü kitle kontrol etkisi yeteneğine sahip olmayan ormancı şampiyonlarından biridir. Minyon dalgalarını ve kampları hızlı bir biçimde temizleme bu şampiyonun önemli niteliğidir. Graves özellikle oyunun erken ve orta evresinde maksimum potansiyeline ulaşır.

Graves eşleşme açısından Nidalee, Rengar ve Taliyah karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Gragas, Hecarim ve Olaf karşısında son derece güçlüdür. Bu bilgilerin orman bölgesinde seçilen Graves için geçerli olduğunu unutmamalısın.

1. Jax

Jax kitle kontrol etkisi yeteneği olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımını fiziksel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Jax doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun orta evresinde etkilidir.

Jax eşleşme açısından Pantheon, Taliyah ve Shaco karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Ekko, Rek’Sai ve Aatrox karşısında son derece güçlüdür. Bu bilgilerin orman bölgesinde seçilen Jax için geçerli olduğunu unutmamalısın.

8.23 yaması en iyi orta koridor şampiyonları

8.23 yamasına göre en güçlü ve en iyi orta koridor şampiyonları kazanma oranları ve seçilme oranlarına göre diğer şampiyonlara göre çok daha iyi durumdadırlar. Seçim tercihlerini bu şampiyonlardan yana kullanırsan maçlarda çok daha rahat edebilirsin.

4. Ahri

Ahri kitle kontrol etkisi yeteneği ve hızlı minyon temizleme becerisi olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımını büyü hasarı ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Ahri doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun orta evresinde etkilidir.

Ahri eşleşme açısından Heimerdinger, Pyke ve Fizz karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Ryze, Akali ve Galio karşısında son derece güçlüdür. Bu bilgilerin orta koridorda seçilen Ahri için geçerli olduğunu unutmamalısın.

3. Lissandra

 Lissandra kitle kontrol etkisi yeteneği, mücadele başlatma ve minyon dalgası temizleme becerisi olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımının büyü hasarı ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Lissandra doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun orta evresinde etkilidir.

Lissandra eşleşme açısından Annie, Zilean ve Karthus karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Akali, Azir ve LeBlanc karşısında son derece güçlüdür. Bu bilgilerin orta koridorda seçilen Lissandra için geçerli olduğunu unutmamalısın.

2. Kassadin

Kassadin takıma katkı açısından hasar potansiyeli dışında herhangi bir niteliğine sahip değildir. Hasar potansiyeli açısından takımını büyü hasarı ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Kassadin doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun orta evresinde etkilidir.

Kassadin eşleşme açısından Heimerdinger, Lucian ve Brand karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Akali, Azir ve Corki karşısında son derece güçlüdür. Bu bilgilerin orta koridorda seçilen Kassadin için geçerli olduğunu unutmamalısın.

1. LeBlanc

LeBlanc takıma katkı açısından hasar potansiyeli dışında herhangi bir niteliğe sahip değildir. Hasar potansiyeli açısından takımın büyü hasarı ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak LeBlanc doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun erken ve orta evresinde etkilidir.

LeBlanc eşleşme açısından Malzahar, Lissandra ve Heimerdinger karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Ezreal, Karma ve Azir karşısında son derece güçlüdür. Bu bilgilerin orta koridorda seçilen LeBlanc için geçerli olduğunu unutmamalısın.

8.23 yaması en iyi alt koridor şampiyonları

8.23 yamasına göre en güçlü ve en iyi alt koridor şampiyonları kazanma oranları ve seçilme oranlarına göre diğer şampiyonlara göre çok daha iyi durumdadırlar. Seçim tercihlerini bu şampiyonlardan yana kullanırsan maçlarda çok daha rahat edebilirsin. Şampiyonların yanında yer alan rakamlar sıralama için onlara vermiş olduğum puanlardır.

2. Draven

Draven kitle kontrol etkisi yeteneği olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımın fiziksel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Draven doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun erken ve orta evresinde etkilidir.

Draven eşleşme açısından Miss Fortune, Lucian ve Twitch karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Xayah, Varus ve Kai’Sa karşısında son derece güçlüdür. Bu bilgilerin alt koridorda seçilen Draven için geçerli olduğunu unutmamalısın.

1. Lucian

Lucian hızlı minyon temizleme yeteneği olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımını fiziksel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Lucian doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun orta ve son evresinde etkilidir.

Lucian eşleşme açısından Twitch, Miss Fortune ve Ashe karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Varus, Xayah ve Tristana karşısında son derece güçlüdür. Bu bilgilerin alt koridorda seçilen Lucian için geçerli olduğunu unutmamalısın.

8.23 yaması en iyi destek şampiyonları

8.23 yamasına göre en güçlü ve en iyi destek şampiyonları kazanma oranları ve seçilme oranlarına göre diğer şampiyonlara göre çok daha iyi durumdadırlar. Seçim tercihlerini bu şampiyonlardan yana kullanırsan maçlarda çok daha rahat edebilirsin. Şampiyonların yanında yer alan rakamlar sıralama için onlara vermiş olduğum puanlardır.

6. Zyra

Zyra kitle kontrol etkisi yeteneği, mücadele başlatma ve sürekli rakibi rahatsız etme becerisi olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımın büyü hasarı ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Zyra doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun erken evresinde etkilidir.

Zyra eşleşme açısından Sona, Xerath ve Blitzcrank karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Tahm Kench, Morgana ve Nautilus karşısında son derece güçlüdür. Bu bilgilerin destek rolünde seçilen Zyra için geçerli olduğunu unutmamalısın.

5. Nami

Nami kitle kontrol etkisi yeteneği, mücadele başlatma ve anlık saldırılarda geri çekilme becerisi olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımının işlevsel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Nami doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun erken evresinde etkilidir.

Nami eşleşme açısından Sona, Zyra ve Blitzcrank karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Tahm Kech, Vel’Koz ve Karma karşısında son derece güçlüdür. Bu bilgilerin destek rolünde seçilen Nami için geçerli olduğunu unutmamalısın.

4. Blitzcrank

Blitzcrank kitle kontrol etkisi yeteneği, mücadele başlatma ve tank olabilme becerisi olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımın işlevsel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Blitzcrank doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun erken ve orta evresinde etkilidir.

Blitzcrank eşleşme açısından Nautilus, Taric ve Leona karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Karma, Vel’Koz ve Tahm Kench karşısında son derece güçlüdür. Bu bilgilerin destek rolünde seçilen Blitzcrank için geçerli olduğunu unutmamalısın.

3. Brand

Brand kitle kontrol etkisi yeteneği ve hızlı minyon dalgası temizleme becerisi olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımın büyü hasarı ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Brand doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun erken ve orta evresinde etkilidir.

Brand eşleşme açısından Zyra, Sona ve Blitzcrank karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Tahm Kench, Nautilus ve Braum karşısında son derece güçlüdür. Bu bilgilerin destek rolünde seçilen Brand için geçerli olduğunu unutmamalısın.

2. Alistar

Alistar kitle kontrol etkisi yeteneği, mücadele başlatma ve tank olabilme becerisi olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımın işlevsel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Alistar doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun orta evresinde etkilidir.

Alistar eşleşme açısından Sona, Brand ve Janna karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Tahm Kench, Nautilus ve Blitzcrank karşısında son derece güçlüdür. Bu bilgilerin destek rolünde seçilen Alistar için geçerli olduğunu unutmamalısın.

1. Thresh

Thresh kitle kontrol etkisi yeteneği, mücadele başlatma, anlık saldırılarda geri çekilme ve tank olabilme becerisi olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımını işlevsel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Thresh doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun erken ve son evresinde etkilidir.

Thresh eşleşme açısından Brand, Sona ve Zyra karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Tahm Kench, Shen ve Karma karşısında son derece güçlüdür. Bu bilgilerin destek rolünde seçilen Thresh için geçerli olduğunu unutmamalısın.

8.23 yamasına göre en iyi şampiyonlar için verilere dayalı olarak benim sıralamam bu şekildedir. Senin tercihlerin değişik olabilir. Dilersen yorum yaparak kendi sıralamanı veya yaptığım sıralamaya yönelik önerilerini paylaşabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

You may also like...

Yorum Yap