League of Legends 8.2 yama özeti ve 5 önemli detay

8.2 yaması bir bakıma 8. sezon için ilk gerçekçi yama diyebiliriz. Bir hafta önce yayınlanmış olan 8.1 yaması kadar küçük değişiklikler içermemesi onu daha önemli kılmaktadır. Pek çok şampiyonda yapılması beklenen güçsüzleştirme hamleleri bu yamayla gerçekleştirilmiş durumda.

8.2 yaması hakkında bilinmesi gereken detaylar

Bu kısa yazıda size 8.2 yamasıyla gelen yenilikler en açıklayıcı bir biçimde anlatılmıştır. Upuzun yama notlarını okumak yerine burada yer alan başlıklara göz atmanız yeterli olacaktır. Eğer 8.2 yamasına ait olan güncelleme notlarının tamamını okumak istiyorsanız 8.2 yama notları kısmına göz atabilirsiniz.

1. Destek eşyaları güncellendi

Geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklamaları kaçırmışsanız bu bilgiyi ilk defa duyacak olabilirsiniz. Orijinal halinde “Sightstone” olarak bilinen “Keşiftaşı” ve bu aileye ait olan eşyalar oyundan kaldırıldı. Hemen üzülmenizi gerektirecek bir durum yok çünkü bu eşyanın işlevselliği diğer destek eşyalarına dağıtıldı. Artık destek rolünüzü yerine getirebilmek için daha uygun fırsatlara sahip olabileceksiniz.

Kısacası, “Keşiftaşı” eşyasına elveda dedik ve destek eşyalarının büyük bir kısmı güncellendi.

2. Sonunda Vayne’in gücü düşürüldü

Bizi biraz beklettin Riot Games ama sonunda oldu. 8.1 yaması çıktıktan sonra oyunun tek hakimi olan şampiyonlardan en dikkat çekeni Vayne’di. Bu dikkat çekiciliğin bedelini güç düşürme ile ödemek zorundaydı ve ödedi. Vayne’in hasar potansiyeli birazcık düşürüldü ve özel yeteneğinden elde ettiği saldırı hızı biraz azaltıldı.

Kısacası, Vayne eskiye göre biraz daha güçsüz olacak ama bu onun diğer SG taşıyıcılarıyla eşdeğer olmasını sağlayacak.

3. Kleptomani etkisi kırıldı

Kleptomani ilk günden beri oyuncuların en çok tercih ettikleri rün olmuştu. Nitekim bu hakimiyetin sona ermesi gerekiyordu ve Riot Games işe el attı. Kleptomani artık belirli şampiyonlarda çok daha etkili olurken diğer şampiyonlarda pek etkili sonuçlar alınmasını sağlamayacak. Güzel çözüm öyle değil mi Ezreal ve Gangplank?

Kısacası, kleptomani baş ağrısı olmaktan biraz olsun uzaklaşacak.

4. Kuleler daha dayanıklı olacak

Riot Games koridor aşamasından çok hoşnut değilmiş çünkü koridor aşaması onların istediği gibi sonuçların oluşmasını sağlamıyormuş. Neden mi? Çünkü kuleler yeteri kadar dayanıklı değilmiş! Kuleler artık oyunun erken safhalarında çok daha dayanıklı olacaklar. Böylece sezonun en dikkat çekici özelliği olan hızlı metaya uyum sağlama sıkıntısı çeken oyuncular bir nebze olsun rahat nefes alabilmiş olacak.

Kısacası, sahi kim inşa etti bu kağıttan kuleleri?

5. Merhaba eşyalı minyon

En başından belirtmek gerek minyon birimleri ile ilgili değişen hiçbir şey yok. Mekanikleri tamamen aynı ama artık bu mekanikleri açıklayan bir takım eşyalar taşıyacaklar. Bu eşyalar sizin için değil tamamen onlar için. Minyon birlikleri biraz daha akıllı olsalar çok daha iyi olur muydu? Bilinmez ama bu da güzel yenilik öyle değil mi?

Kısacası, yine merhaba eşyalı minyon!

League of Legends 8.2 yaması özellikle destek şampiyonları kapsamında oyuna yeni bir soluk getireceğe benziyor. Siz bu yama hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerini yorum yaparak dile getirebilirsiniz.

You may also like...

Yorum Yap