LoL 8.18 meta şampiyonlar listesi

leona rehberi

8.18 meta şampiyonları dereceli oyunlarda en kullanışlı şampiyonları içerir. Verilerden yola çıkarak seçilmiş şampiyonları incelemek ister misin?

Bu liste tamamen 8.18 yamasına ve tekli dereceli maçlara (solo queue) göre oluşturulmuştur. Burada yer alan şampiyonları kullanarak lig tırmanma işini kolaylaştırmış olursun. Tam listeye göz atmadan önce mutlaka diğer meta şampiyonları incelemeni öneririm.

10. Leona

Leona güçlü kitle kontrol etkisi yeteneğine sahip destek şampiyonlarından biridir. Tank olma, güçlü saldırılarla mücadele başlatma ve anlık saldırılarda bu şampiyonun önemli nitelikleridir. Leona özellikle oyunun erken ve orta evresinde maksimum potansiyeline ulaşır.

Leona eşleşme açısından Nautilus, Sona ve Alistar karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen eşleşme açısından Xerath, Tahm Kench ve Vel’Koz karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Kindred, Fizz veya LeBlanc alırsa Leona seçebilirsin.

9. LeBlanc

LeBlanc güçlü kitle kontrol etkisi yeteneğine sahip orta koridor şampiyonlarından biridir. Takıma katkı açısından hasar potansiyeli dışında önemli bir niteliği yoktur. LeBlanc özellikle oyunun erken ve orta evresinde maksimum potansiyeline ulaşır.

LeBlanc eşleşme açısından Diana, Veigar ve Karthus karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Corki, Azir ve Yasuo karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Xin Zhao, Leona veya Draven alırsa LeBlanc seçebilirsin.

8. Kassadin

Kassadin güçlü kitle kontrol etkisi yeteneğine sahip olmayan orta koridor şampiyonlarından biridir. Takıma katkı açısından hasar potansiyeli dışında önemli bir niteliği yoktur. Kassadin özellikle oyunun son evresinde maksimum potansiyeline ulaşır.

Kassadin eşleşme açısından Ziggs, Zilean ve Talon karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Azir, Brand ve Swain karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Sivir, Draven veya Nami alırsa Kassadin seçebilirsin.

7. Lucian

Lucian güçlü kitle kontrol etkisi yeteneğine sahip olmayan alt koridor şampiyonlarından biridir. Minyon dalgalarını hızlı biçimde temizleme bu şampiyonun en önemli niteliğidir. Lucian özellikle oyunun orta ve son evresinde maksimum potansiyeline ulaşır.

Lucian eşleşme açısından Draven, Jinx ve Miss Fortune karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Kog’Maw, Yasuo ve Kalista karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Sion, Lux veya Xin Zhao alırsa Lucian seçebilirsin.

6. Alistar

Alistar güçlü kitle kontrol etkisi yeteneğine sahip destek şampiyonlarından biridir. Tank olma ve güçlü saldırılarla mücadele başlatma bu şampiyonun önemli nitelikleridir. Alistar özellikle oyunun erken ve orta evresinde maksimum potansiyeline ulaşır.

Alistar eşleşme açısından Taric, Zilean ve Nami karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Nautilus, Braum ve Vel’Koz karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Talon, Taliyah veya Malphite alırsa Alistar seçebilirsin.

5. Graves

Graves güçlü kitle kontrol etkisi yeteneğine sahip olmayan ormancı şampiyonlarından biridir. Minyon dalgalarını ve kampları hızlı bir biçimde temizleme bu şampiyonun önemli niteliğidir. Graves özellikle oyunun erken ve orta evresinde maksimum potansiyeline ulaşır.

Graves eşleşme açısından Nidalee, Elise ve Taliyah karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Nunu, Fiddlesticks ve Kayn karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Malzahar, Sona veya Draven alırsa Graves seçebilirsin.

4. Jax

Jax güçlü kitle kontrol etkisi yeteneğine sahip üst koridor şampiyonlarından biridir. Tank olma bu şampiyonun en önemli niteliğidir. Jax özellikle oyunun orta evresinde maksimum potansiyeline ulaşır.

Jax eşleşme açısından Poppy, Sion ve Illaoi karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Fiora, Yasuo ve Irelia karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Draven, Ahri veya Darius alırsa Jax seçebilirsin.

3. Nami

Nami güçlü kitle kontrol etkisi yeteneğine sahip destek şampiyonlarından biridir. Anlık saldırılarda geri çekilme ve güçlü saldırılarla mücadele başlatma bu şampiyonun önemli nitelikleridir. Nami özellikle oyunun erken evresinde maksimum potansiyeline ulaşır.

Nami eşleşme açısından Blitzcrank, Sona ve Bards karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Gragas, Karma ve Nautilus karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Draven, Garen veya Ahri alırsa Nami seçebilirsin.

2. Draven

Draven güçlü kitle kontrol etkisi yeteneğine sahip alt koridor şampiyonlarından biridir. Takıma katkı açısından hasar potansiyeli dışında önemli bir niteliği yoktur. Draven özellikle oyunun erken ve orta evresinde maksimum potansiyeline ulaşır.

Draven eşleşme açısından Kog’Maw, Miss Fortune ve Yasuo karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Varus, Xayah ve Ezreal karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Lux, Nami veya Poppy alırsa Draven seçebilirsin.

1. Evelynn

Evelynn güçlü kitle kontrol etkisi yeteneğine sahip ormancı şampiyonlarından biridir. Takıma katkı açısından hasar potansiyeli dışında önemli bir niteliği yoktur. Evelynn özellikle oyunun erken ve son evresinde maksimum potansiyeline ulaşır.

Evelynn eşleşme açısından Warwick, Rek’Sai ve Vi karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Fiddlesticks, Poppy ve Skarner karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Blitzcrank, Ekko veya Sion alırsa Evelynn seçebilirsin.

League of Legends 8.18 yaması ile gelen değişiklikler hakkında neler düşünüyorsun? Düşüncelerini yorum yaparak dile getirebilirsin. 8.18 güncellemesine yönelik hazırlanan bu özet hoşuna gittiyse bana destek olmak için bunu arkadaşlarınla paylaşabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

You may also like...

Yorum Yap