League of Legends 7.16 yama özeti ve 5 önemli detay

League of Legends yama notlarını okumak gerçekten sıkıcı olabilmektedir. Her şeyin uzun uzun anlatıldığı ama sonunda bir şekilde “güçlendirme” veya “güçsüzleştirme” kısımlarının konuşulduğu bir dizi değişiklik sonrasında oyunun hangi yöne doğru kayacağını tahmin etmek de kolay değildir. Biraz işinizi kolaylaştıralım ve 7.16 yaması hakkında bilinmesi gereken önemli detaylara yer verelim istedik.

7.16 yaması hakkında bilinmesi gereken önemli detaylar

Oyun henüz istenilen meta seviyesine gelebilmiş değil. Dünya Şampiyonası gibi önemli bir organizasyon yakında başlayacak. Geliştiriciler ellerinden geldiği kadar bu şampiyonanın istedikleri keyif seviyesinde geçmesi için türlü değişiklikler yapmaktalar. Mesela tamamen şampiyonları güçsüzleştirmeye odaklanmış bir yamanın çıkıp gelmesi bunun en iyi göstergesi denilebilir. Aşağıdaki detayları inceleyerek bu yama sonrasında dikkat etmen gereken unsurlar konusunda bilgi sahibi olabilirsin.

5. Pamuk eller cebe

İlk olarak bu konuya değinelim. Belki fark etmiş olabilirsin ama gözünden kaçtıysa hatırlatalım istedim. Jeton Düşmanı serisine ait yeni kostümler oyuna eklenecek ve en önemlisi Pentakill Kayle gibi herkesin merakla beklediği bir kostüm yayınlanacak. Bunun anlamı belli… Yüksek kaliteye sahip kostümlere erişmek istiyorsan elini cebine atmalısın.

4. Destek ve orman şampiyonlarına eşya ambargosu

Belki hatırlarsın geçtiğimiz yamalarda özellikle destek ve orman şampiyonlarının işine yarayan birkaç eşya güçlendirilmişti. Geliştiriciler bu güçlendirme meselesinden çok hoşlanmamış olmalılar çünkü bu eşyaları tekrar güçsüzleştirme yolunu seçtiler. “Eski Para Serisi”  ve “Efsun: Yanardöner” eşyaları biraz güçsüz hale getirilerek özlenen dengeyi geri getirmek istemişler.

3. Merhaba görüş sinyali

Uzun yıllar geliştiricilere iletilen isteklerden birisi nihayet oyuna eklendi. Görüş sinyali adını taşıyan bu yeni özellik sayesinde artık oyunda yeni bir sinyal olacak. “Rakip burayı görüyor” sinyali sayesinde artık iletişimin çok daha iyi olacağı bir aşikar. Tabi oyuncular inat edip rakip gördüğü halde yollarını değiştirmezlerse başlarına gelecekten sorumlu olmamak çok daha rahatlatıcı diyebilirim.

2. Büyücülere aman yok

Bu yamanın en büyük özelliği popüler olan büyücü türü şampiyonların hemen hemen hepsinin güçsüzleştirilmesi. Bunun bilerek yapıldığını fark etmemek için gerçekten aşırı iyimser olmak lazım. Büyücüler oyunun kaderine gereğinden fazla etki ettiklerinden bu geliştiricilerin hoşuna giden bir durum değil. Büyücülere artık eskisine nazaran aman yok diyebilirim.

1. Sion’a şefkat eli

Sion çok sık kullanılan bir şampiyon değildi ama artık öyle olacak. Artık çok daha dayanıklı ve dahası daha fazla hasar verebilecek kapasiteye ulaşmış durumda. Sion’a öyle bir şefkat eli dokundu ki tahmin bile edemezsiniz. Favori şampiyonun olmayabilir ama onunla oynamayı öğrenmeye başlasan kesinlikle iyi dersin.

League of Legends 7.16 yaması kapsamında bu detayları gözden kaçırmamalısın. Yamada yer alan diğer ufak ayrıntıları görmezden gelebilirsin ama bunlar çok farklı şeyler. Sihirdar Okulu olarak cebindeki paraya sahip çıkmanı ve en kısa sürede Sion ile Fizz öğrenmeni tavsiye ederiz. Emin ol bunlar fazlasıyla işine yarayacaktır.

You may also like...

Yorum Yap