Lissandra CT S9 » Lissandra Counter rehberi

lissandra counter

Lissandra CT rehberi sayesinde seçilebilecek en doğru şampiyonları ve eşleşmede kazanan olmak için gerekli taktikleri öğrenebilirsin.

Lissandra karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak orta koridorda seçilen bu şampiyonu durdurmak için Lissandra CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Not: Lissandra için güncel build arıyorsan Lissandra build kısmına göz atabilirsin. Burada sadece karşı seçim yani counter için bilgiler vardır.

Lissandra CT (Lissandra Counter)

Lissandra Counter / Lissandra CT
Ahri
Xerath Diana LeBlanc Zoe Ahri

Lissandra minyon temizleme konusunda Q yeteneğine bağımlıdır. Buna ek olarak E yeteneğini güvende kalmak için kullanacaktır. E yeteneğini kullandığını gördüğün an minyon dalgasını olabildiğince ittirmeye çalışmalısın. Kule altında kalmak sana bir şey kazandırmayacaktır.

Lissandra’nın E yeteneğine ait bekleme süresi çok yüksektir. Bu yeteneği kullandığı zaman sana hasar takası ve baskın konusunda bir kapı aralamış olur. Ormancı takım arkadaşın doğru konumdaysa bu avantajdan yararlanmayı düşünmelisin.

Lissandra karşısında koridorda durmak gerçekten zordur. Özellikle 6. seviye olduktan sonra sana uygulayacağı kitle kontrol etkisi becerisi son derece güçlüdür. Hamlelerinden kaçmayı başarabilirsen ve buna uygun büyüler seçebilirsen çok iyi bir iş başarmış olursun.

Strateji

Lissandra’nın pasif yeteneği çok fazla hasar verir ve takım savaşlarında kitle kontrol etkisi avantajı sağlar. Onu harekete geçirebilmek için birinin ölmesi gerekir. Eğer takım arkadaşlarından birinin canı çok azsa geri çekilmek çok daha doğru olacaktır.

Lissandra genellikle koridorun arka kısımlarına dalış yapmayı seven bir şampiyondur. R yeteneği ve beraberinde Zhonya’nın Kumsaati ile birlikte bunu sık sık yapmayı deneyecektir. Lissandra E yeteneğini kullanarak hamle yaptığında ondan uzaklaşmaya çalışmalısın.

Lissandra’nın çok güçlü bir koridor ittirici olduğunu unutmaman gerekir. Ayrık ittirme konusunda sana göz açtırmayacaktır. Ancak bu şampiyon tank şampiyonlara karşı pek bir şey yapamaz. Onu ayrık ittirme yaparken görürsen karşısına tank göndermek yeterli olacaktır.

Potansiyel

Lissandra 6. seviye olur olmaz dayanıksız hedefleri ortadan kaldırma ve onlara anlık hasar uygulama konusunda son derece istekli olacaktır. Çünkü bu yetenek baskın düzenleme konusunda çok önemli bir avantajı beraberinde getiren bir yetenektir.

Bununla birlikte 6. seviye olduktan sonra özellikle orman bölgesinde doğru totem kullanmaya çalışmak gerekir. Özellikle bir veya iki eşyasını tamamladıktan sonra minyon temizleme konusunda hiçbir sıkıntısı kalmaz. Ancak onun en büyük potansiyeli takım savaşlarındaki katkılarıdır.

Bu Lissandra counter rehberi sayesinde Lissandra karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Lissandra için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Yorum Yap