Lissandra Counter (CT) rehberi

Lissandra counter rehberi sayesinde Lissandra karşısında seçilebilecek en doğru şampiyonları bulabilirsin. Buzlardan kaçma zamanı.

Lissandra karşısında oynamak tam anlamıyla zulüm diyebilirim. Onu durdurabilecek çok fazla silaha sahip değilsin. En doğru silahı seçmiş olsan bile kurtulma şansının olduğunu bilmelisin. Baskın gelmediği sürece ona karşı üstünlük kurman söz konusu değildir.

Not: Lissandra için güncel build arıyorsan Lissandra build kısmına göz atabilirsin. Buradaki sadece karşı seçim yani counter için bilgiler vardır.

Lissandra Counter (Karşı Seçim)

Lissandra için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) yapmayı düşünüyorsan öncelikle mevcut yamada onun karşısında güçlü bir konuma sahip şampiyonları değerlendirmelisin. Bu şampiyonlar mevcut yamada şu şekildedir:

 • Anivia
 • Orianna
 • Vladimir
 • Vel’Koz

İstatistiksel verileri bir kenara bırakıp mekanik durumlara göz atıldığında ise öne çıkan üç farklı şampiyon vardır. Bu şampiyonların her birisinin Lissandra karşısında çeşitli avantajları vardır. Yukarıda yer alan istatistiksel seçimlere güvenmiyorsan bunlara yönelebilirsin.

Sylas

Lissandra karşısında seçilebilecek en doğru şampiyonlardan biridir. Rakibin yeteneklerini kopyalamak oldukça önemli bir kazanımdır. Ayrıca sahip olduğu pasif yetenek sayesinde düellolardan galip çıkan taraf olabilirsin. Hızlı koridor ittirme becerisini de yabana atmamalısın.

Sylas için güncel bir build arıyorsan Sylas nasıl oynanır kısmına göz atabilirsin.

Morgana

Lissandra karşısında güçlü bir şampiyon olmasının sebebi kitle kontrol yeteneklerini engellemesidir. Lissandra daha çok kitle kontrol becerileriyle ön plana çıkar. Morgana ile koridor aşamasında ona karşı durmak oldukça kolaydır. Tek yapman gereken büyü kalkanını doğru zamanda kullanmaktır.

Morgana için güncel bir build arıyorsan Morgana nasıl oynanır kısmına göz atabilirsin.

Anivia

Lissandra karşısında garanti seçim konumunda değildir. Koridor aşamasını çok sakin geçirmen gerekir. Takım savaşlarında ise farkını ortaya koyarak Lissandra’ya oyunu dar edebilirsin. Tek dikkat etmen gereken nokta rakibinin hamlesine doğru şekilde karşılık vermektir.

Anivia için güncel bir build arıyorsan Anivia nasıl oynanır kısmına göz atabilirsin.

Lissandra Karşısında Ufak İpuçları

Lissandra karşısında iyi bir oyun çıkarmak istiyorsan onun yeteneklerini iyi bir biçimde kullanmasına engel olman gerekir. Yukarıdaki şampiyonlar bunu başarman için sana yardımcı olacaktır. Ancak buna ek olarak aşağıdaki ipuçlarını kullanabilirsin.

 • Lissandra’nın en güçlü yanı kitle kontrol becerisidir. Kitle kontrol yeteneklerinden uzak durduğun sürece problem yaşamazsın.
 • Koridor aşamasında çok ciddi bir dürtme potansiyeli vardır. Bunu küçümsemeden oynamalısın.
 • Mücadele başlatma konusunda en iyi yeteneklerden birine sahiptir. Engelleme şansın yoksa önüne çıkmamalısın.
 • Özellikle koridor aşamasında hayatta kalma şansı oldukça yüksektir. Hamle yaparken acele etmemelisin.
 • Lissandra’nın saldırı menzili oldukça düşüktür. Dolayısıyla menzil avantajı elde etmeye çalışabilirsin.
 • Her ne kadar mücadele başlatma becerisi yüksek olsa bile oldukça yavaştır. Bunu avantaja çevirebilirsin.
 • Onu ortadan kaldırmak istiyorsan özel yeteneğini kullanmadan önce anlık hasar ile işini bitirmelisin.
 • Uzak mesafeden saldırmaya özen göstermeli ve gerektiğinde mücadele girişimlerinden geri kaçmaya çalışmalısın.
 • Sürekliliği olan hasarına karşı hayatta kalmayı başarmalısın. Bir başka ifadeyle her yeteneğe kafa atmamalısın.
 • Baskın planı yaparken Lissandra’nın kaçış yeteneğini daha önceden kullanmış olduğuna dikkat etmelisin.

Bu Lissandra counter rehberi sayesinde Lissandra karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Lissandra için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

You may also like...

Yorum Yap