Lissandra Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Lissandra nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Lissandra rün ve build rehberi. Yeni başlayanlardan deneyimli oyunculara kadar en özel Lissandra ipuçları.

Bu yazı Lissandra nasıl oynanır sorusuna, Lissandra build, Lissandra rün ve Lissandra counter arayışlarına cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Burada yer alan tüm bilgiler son yamayla birlikte güncellenmiş durumdadır.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Lissandra Sezon 9 Build

Lissandra‘nın orta koridorda maç kazanma oranı %49 seviyesinde, seçilme oranı %7 seviyesinde ve yasaklanma oranı %12 seviyesindedir. Onunla başarılı olmak istiyorsan aşağıdaki önerilerime dikkat etmelisin. Bu şampiyonun bir orta koridor şampiyonu olduğunu unutmamalısın.

Lissandra için eşya seçimleri konusunda maksimum anlık hasar imkanı tanıyan eşyalara yönelmek gerekir. Oynaması orta zorlukta olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Lissandra – Benzer Şampiyonlar
Ahri Zoe Orianna LeBlanc Lux

Lissandra Rün (Rune)

Lissandra için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Lissandra için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Azim ve ikinci rün yolu olarak Büyücülük şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Artçı Şok seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Azim) Rün (Büyücülük) Nitelik

Lissandra Eşyalar (Item)

Lissandra eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya

Lissandra Yetenekler

Bu kısımda en iyi Lissandra sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra W yeteneğini ve E yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 2 > 8 > 10 > 12 > 13

(E) 3 > 14 > 15 > 17 > 18
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih hedef bölgeye hızlı bir şekilde geçiş yapıp hamle yapmanı sağlayacak Işınlan büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Işınlan

Lissandra nasıl oynanır?

Lissandra ile oynamak istiyorsan favori koridorunun orta koridor olması gerekir. Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneği, mücadele başlatma ve hızlı minyon temizleme becerisi olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Lissandra özellikle oyunun orta evresinde etkilidir. Oyunun uzaması durumunda bu şampiyon etkinliğini korur. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen bu şampiyonla daha iyi maçlar çıkarabilirsin.

Pasif – Buzdoğan

Bu pasif yeteneği bazı oyuncular faydasız bulmalarına rağmen pek çok koşulda işe yarayan bir yetenektir. Bu yeteneği kullanarak herhangi bir bedel ödemeden bir yetenek kullanabilirsin. Mana açısından sıkıntı yaşayan bir şampiyonda son derece kullanışlı olabilmektedir.

Q – Keskin Buz

Bu yetenek senin temel hasar yeteneğindir. Bekleme süresi epey düşük olan bir yetenek olduğundan sürekli kullanma fırsatına sahipsindir. Bu yetenek sayesinde koridor aşamasında rakibe rahatsız edici hasarlar verebilirsin. Aynı zamanda bu yeteneği rahat bir biçimde minyon öldürmek için kullanabilirsin.

W – Kırağı Çemberi

Oyundaki en nefret edilen yeteneklerden birisidir. Bu yeteneği kullandığın zaman anında rakibini dondurup E yeteneğini kullanarak olay yerinden uzaklaşabilirsin. Koridor aşamasında karşına yakın mesafeli dövüş şampiyonları gelmişse Q-W-Q kombinasyonu ile güvenli bir biçimde rakibe hasar verebilirsin.

E – Buzul Pençe

Bu yetenek senin için en önemli yeteneklerden birisidir. Baskınlardan kaçış ve baskınlara katılış yeteneklerinden birisidir. Aynı zamanda yoğun miktarda hasar vermesini avantajlı bir biçimde kullanabilmen gerekir. Bu sayede rakiplerini şaşırtmayı başarabilir ve onlara beklemedikleri anda yoğun hasar verebilirsin.

R – Donmuş Mezar

Bu şampiyonun imza yeteneğidir. Bu yetenek seni belirli süreliğine hedeflenemez, hasar alamaz ve hiçbir şeyden etkilenemez hale getirir. Aynı zamanda rakipleri bir anda sersemletme konusunda avantajlı bir silahtır. Hangi türde kullanım yapman gerektiğine maç esnasındaki koşullara göre kendin karar vermelisin.

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Lissandra rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

You may also like...

Yorum Yap