Leona Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

leona rehberi

Sezon 9 için en iyi Leona rehberi. Ufuk kılıcıyla yakala, şafak kalkanıyla sersemlet ve güneş patlaması ile rakibin canına oku.

Bu rehber Leona nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Leona hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Leona nasıl oynanır?

Öncelikle Leona için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Leona ile oynarken takım arkadaşlarını ayakta tutabileceğin seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde tank eşyalarına yönelmen gerekir. Leona’nın oynaması kolay bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Güneş Işığı

Bu şampiyonun güçlü olmasını sağlayan temel yetenektir. Leona bir yeteneğini rakibe isabet ettirdiğinde onu işaretler ve takım arkadaşlarından herhangi birisi bu işareti patlatarak ekstra hasar vermeyi başarır.

Bu yetenekten maksimum verim almak için ilk olarak takım arkadaşının söz konusu işareti patlatmasını beklemeli ve ardından tekrardan rakibe bir işaret koymaya çalışmalısın.

Q – Şafak Kalkanı

Aktif hale getirdiğin zaman bir sonraki basit saldırında rakibe sersemletme etkisi uygularsın. Güçlü bir yetenek olduğunu söylemeye gerek yoktur ama doğru kombinasyonları gerçekleştirmen durumunda bu yetenek fazlasıyla işe yaramaktadır.

Rakibin bir totem yerleştirdiği zaman Basit Saldırı-Q-Basit Saldırı kombinasyonu ile hızlı bir biçimde totemi ortadan kaldırmayı başarabilirsin.

W – Tutulma

Bu yetenek bu şampiyonun dayanıklılığına dayanıklılık katan bir yetenektir. Basit bir biçimde yeteneği aktif hale getirdiğinde ekstra zırh ve büyü direnci elde etmiş olursun.

Kazandığın kalkan patladığında ise etrafında birliklere büyü hasarı verebilirsin ama sahip olduğun ekstra nitelikler birkaç saniye daha aktif bir biçimde kalırlar. Dolayısıyla bu yeteneği her mücadelede kullanmaya özen göstermelisin.

E – Ufuk Kılıcı

Bu şampiyonun işlevselliğini kat kat yükselten yetenektir. Bu yeteneği kullanarak rakiple arandaki mesafeyi bir çırpıda azaltmayı başarabilirsin. Böylece rakip birlikleri beklenmedik anda sersemletmeyi başarabilirsin.

Özellikle koridor aşamasında hasar takası gerçekleştirmeye çalışırken bu yetenek fazlasıyla işe yaramaktadır. Yeri geldiğinde takım mücadeleleri başlatma veya takımının mücadelelerden kaçmasını sağlama konusunda da etkin olabilmektedir.

R – Güneş Patlaması

Eşsiz bir yetenek olduğunu üzerine basa basa söylemek gerekir. Alan hasarı veren, rakibi yavaşlatan ve aynı zamanda onları sersemleten farklı bir mekanizması vardır. Takım savaşlarını genelde bu yetenekle başlatırsın.

Uygulanan kombinasyonlarla rakip birlikleri bertaraf etmek oldukça kolay olabilmektedir. Aynı zamanda rakiplerden kaçarken onları durdurmak için yine bu yetenekten faydalanabilirsin.

Leona Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Leona için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Leona Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Azim, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Artçı Şok olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini W-E-Q sırasına göre yükseltmelisin.

Leona Rün

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Leona rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap