Lee Sin Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Lee Sin nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Lee Sin rün ve build rehberi. Yeni başlayanlardan deneyimli oyunculara kadar en özel Lee Sin ipuçları.

Bu yazı Lee Sin nasıl oynanır sorusuna, Lee Sin build, Lee Sin rün ve Lee Sin counter arayışlarına cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Burada yer alan tüm bilgiler son yamayla birlikte güncellenmiş durumdadır.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Lee Sin Sezon 9 Build

Lee Sin‘in orman bölgesinde maç kazanma oranı %49 seviyesinde, seçilme oranı %21 seviyesinde ve yasaklanma oranı %13 seviyesindedir. Onunla başarılı olmak istiyorsan aşağıdaki önerilerime dikkat etmelisin. Bu şampiyonun bir orman şampiyonu olduğunu unutmamalısın.

Lee Sin için eşya seçimleri konusunda koşulsuz hasar imkanı tanıyan eşyalara yönelmek gerekir. Oynaması zor olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Lee Sin – Benzer Şampiyonlar
Kled Rengar Wukong Renekton Warwick

Lee Sin Rün (Rune)

Lee Sin için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Lee Sin için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Hakimiyet ve ikinci rün yolu olarak İsabet şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Elektrik Ver seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Hakimiyet) Rün (İsabet) Nitelik

Lee Sin Eşyalar (Item)

Lee Sin eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya

Lee Sin Yetenekler

Bu kısımda en iyi Lee Sin sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra W yeteneğini ve E yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 2 > 8 > 10 > 12 > 13

(E) 3 > 14 > 15 > 17 > 18
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih orman bölgesindeki canavarları hızlı bir şekilde ortadan kaldırmanı sağlayan Çarp büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Çarp

Lee Sin nasıl oynanır?

Lee Sin ile oynamak istiyorsan favori koridorunun orman bölgesi olması gerekir. Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneği, anlık hamlelerden geri kaçma ve tank olabilme becerisi olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, tank olabilme özelliği vardır.

Lee Sin özellikle oyunun erken evresinde etkilidir. Oyunun uzaması durumunda bu şampiyon etkinliğini korur. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen bu şampiyonla daha iyi maçlar çıkarabilirsin.

Pasif – Artçı Rüzgar

Pasif yeteneğin en önemli özelliği bu şampiyonun sahip olduğu saniye başına hasar miktarını önemli ölçüde yükseltmesidir. Bu nedenle genel olarak iyi oyuncular maksimum verim almaya çalışırlar. Tabi bunun için el becerilerinin oldukça iyi olması gerekir.

Q – Ses Dalgası / Titreşim Darbesi

Bu yetenek bu şampiyonun en önemli yeteneklerinden birisidir. Bir beceri atışı olduğu için bu yeteneği doğru şekilde nişanlamak gerekir. Bu yeteneği denk getirmeyi başaramıyorsan maalesef iyi bir oyuncu değilsin demektir.

Bu yeteneği tutturduktan sonra tekrar aynı yeteneği kullanmak rakibe doğru hamle yapıp onun kayıp sağlığına göre hasar vermeni sağlar. Böylece canı az azalmış olan rakiplere fazladan hasar verebilirsin.

W – Koruma Güdüsü / Demir İrade

Bu yetenek bu şampiyonun orman alanında sürdürülebilir bir şampiyon olmasını sağlar. Ana bölgeye çok fazla gitmeye gerek kalmadan bu yetenek sayesinde orman bölgesinde kalabilirsin. Aynı zamanda bu yeteneği bir kaçış mekanizması olarak kullanabilmen mümkündür.

Sadece bir kaçış mekanizması olmayan bu yeteneği aynı zamanda rakiple aranda olan mesafeyi kapatabilmek için kullanabilirsin. Bir şekilde rakibi kovalaman gerektiği zaman bu yetenekten yararlanmayı denemelisin. Ancak çoğu koşulda kaçış mekanizması olarak kullanması daha doğrudur.

E – Fırtına / Sakatla

Az bile olsa bu şampiyonun minyon dalgası temizleme becerisini yükseltir. Bununla birlikte baskın potansiyeline katkı sağlayan bir yetenektir. Rakibin elinden kaçmasını istemiyorsan mutlaka bu yeteneğin getirdiği yavaşlatma etkisini kullanmayı düşünmelisin.

R – Ejderhanın Gazabı

Bu şampiyonun imza yeteneğidir. Bu yetenek sayesinde bu şampiyon pek çok oyunu çevirebilir ve muhteşem hamleler yapabilme şansına sahip olur. Aynı zamanda rakibe anlık olarak hasar verme konusunda sana yardımcı olabilir.

Ancak çoğu zaman rakip takımın taşıyıcısını kendi takımına doğru fırlatma seçeneği olarak kullanılır. Böylece rakip takımın taşıyıcısını etkisiz hale getirdiğin için takımın mükemmel bir avantajı eline geçirmiş olursun.

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Lee Sin rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

You may also like...

Yorum Yap