LeBlanc Counter (CT) rehberi

leblanc counter

LeBlanc counter rehberi sayesinde LeBlanc karşısında seçilebilecek en doğru şampiyonları bulabilirsin. Vur kaç hamlelerinden kaçma zamanı.

LeBlanc karşısında oynamak için onu durdurabilen bir şampiyon seçmen gerekir. Kar topu etkisine bürünmeden önce onun etkinliğini kırmalısın. Suikastçı şampiyonlara karşı alınan tüm şampiyonlar işe yarar. Onun dayanıksız olduğunu ve alan hasarına karşı zayıf kaldığını unutmamalısın.

Not: LeBlanc için güncel build arıyorsan LeBlanc build kısmına göz atabilirsin. Buradaki sadece karşı seçim yani counter için bilgiler vardır.

LeBlanc Counter (Karşı Seçim)

LeBlanc için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) yapmayı düşünüyorsan öncelikle mevcut yamada onun karşısında güçlü bir konuma sahip şampiyonları değerlendirmelisin. Bu şampiyonlar mevcut yamada şu şekildedir:

 • Malzahar
 • Morgana
 • Corki
 • Anivia

İstatistiksel verileri bir kenara bırakıp mekanik durumlara göz atıldığında ise öne çıkan üç farklı şampiyon vardır. Bu şampiyonların her birisinin LeBlanc karşısında çeşitli avantajları vardır. Yukarıda yer alan istatistiksel seçimlere güvenmiyorsan bunlara yönelebilirsin.

Malzahar

LeBlanc karşısında seçilebilecek en doğru şampiyonlardan biridir. Pasif yeteneği karşıdaki şampiyonun yeteneklerinden birini otomatik olarak engeller. Her ne kadar kombinasyon yapman gereken zor olsa bile 6. seviyeden sonrasına odaklanarak avantajı ele geçirmen gerekir.

Malzahar için güncel bir build arıyorsan Malzahar build kısmına göz atabilirsin.

Morgana

LeBlanc karşısında güçlü olmasının sebebi koridoru çok rahat ittirmesi ve rakibi zor durumda bırakmasıdır. Siyah kalkanı sayesinde korumada olacağın için daha rahat hareket edersin. Özel yeteneğin onun pasif yeteneğini etkilediği için ekstra avantaj kazanabilirsin.

Morgana için güncel bir build arıyorsan Morgana build kısmına göz atabilirsin.

Xerath

LeBlanc karşısında son derece etkilidir ama oyunun erken evresine dikkat etmek gerekir. Seviye arttıkça koridordaki etkinliği artan bu şampiyonu etkili alan hasarı sebebiyle tercih etmelisin. Rahatsız edici hasarlarla rakibi bunaltarak onun güçlenmesine engel olmalısın.

Xerath için güncel bir build arıyorsan Xerath build kısmına göz atabilirsin.

LeBlanc Karşısında Ufak İpuçları

LeBlanc karşısında iyi bir oyun çıkarmak istiyorsan onun yeteneklerini iyi bir biçimde kullanmasına engel olman gerekir. Yukarıdaki şampiyonlar bunu başarman için sana yardımcı olacaktır. Ancak buna ek olarak aşağıdaki ipuçlarını kullanabilirsin.

 • LeBlanc karşısında oynarken mesafesi uzun olan hamlelere karşı dikkatli olmalısın.
 • LeBlanc oldukça hareketli bir şampiyon olduğundan gerekli becerilere sahip değilsen onu kandırmaya çalışmamalısın.
 • Bire bir mücadelelerin pek çoğunda kazanan taraf olmayı başarabilecek bir şampiyondur. Oyunun erken evresinde bire bir mücadeleden kaçınmalısın.
 • Her zaman pasif yeteneğini hesaba katmalısın. Yoksa tüm mücadeleleri kaybedersin.
 • Saniyeler içerisinde canını eritebilecek olduğundan hamle yaparken ekstra dikkatli olman gerekir.
 • Haritada gezinme konusunda kusursuz değil ama güçlüdür. Baskınlara karşı takım arkadaşlarını uyarmalısın.
 • Oyunun erken evresinde minyon temizleme konusunda sıkıntı çeker. Bunu avantaja çevirmenin yollarını bulmalısın.
 • W yeteneği en önemli silahıdır. Çeşitli yeteneklerle onu bozmaya çalışırsan iyi bir çıkartmış olursun.
 • Oyunun erken evresinde yeteneklerinin bekleme süresi çok yüksektir. Ardı ardına hamle yapamayacak olduğundan baskınları değerlendirmelisin.
 • Oyunun erken evresinde onu kule altına hapsetmeye çalışabilirsin.
 • Alan hasarı ve kitle kontrol etkisi olan şampiyonlar seçmeye çalışmalısın.
 • Hiçbir şey yapamayacak durumdaysan minyon birliklerinin arkasında durmaya çalışmalısın.
 • İlk eşyasını aldıktan sonra onunla bire bir mücadeleye girmekten olabildiğince kaçınmalısın.

Bu LeBlanc counter rehberi sayesinde LeBlanc karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. LeBlanc için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

You may also like...

Yorum Yap