LeBlanc CT S9 » LeBlanc Counter rehberi

leblanc counter

LeBlanc CT rehberi sayesinde seçilebilecek en doğru şampiyonları ve eşleşmede kazanan olmak için gerekli taktikleri öğrenebilirsin.

LeBlanc karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak orta koridorda seçilen bu şampiyonu durdurmak için LeBlanc CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Not: LeBlanc için güncel build arıyorsan LeBlanc build kısmına göz atabilirsin. Buradaki sadece karşı seçim yani counter için bilgiler vardır.

LeBlanc CT (LeBlanc Counter)

LeBlanc Counter / LeBlanc CT
Swain Veigar Katarina
Swain Xerath Veigar Neeko Katarina

LeBlanc koridor aşamasının erken evresini en güçlü şekilde geçiren şampiyonlardan biridir. W yeteneği ile rünleri harekete geçirebildiği için çok avantajlıdır. Onun karşısında durmaya çalışıyorsan bunları hesaba katmalısın.

LeBlanc’ın hasar potansiyeli daha çok W yeteneğinden gelir. Bu yetenek sayesinde aynı zamanda koridor temizlemeyi başarır. Yeteneğin en önemli yanı aynı zamanda uzun bekleme süresidir. LeBlanc ile hasar takasına gireceksen bu yeteneğin bekleme süresinde olduğu anı bulmalısın.

Ormanda görüşün yoksa koridoru çok fazla ittirmeye çalışmamalısın. Baskın potansiyeli açısından LeBlanc hemen hemen tüm ormancılara ayak uyduran bir şampiyondur. Hata yaparsan hatanın bedelini ödemiş olursun. Bundan olabildiğince uzak kalman önemlidir.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. LeBlanc suikastçı bir şampiyondur. Oyunun erken evresinde öne geçmeye ve oyunda hakimiyet kurmaya çalışacaktır. Koridorda çok açılmamaya ve gereksiz agresiflik yapmamaya çalışman çok önemlidir.

LeBlanc oyunun erken evresinde koridoru ittirme gibi bir seçim yapabilecektir. Bunun amacı koridoru ittirip rakip ormancıya baskı uygulamaktır. Bu nedenle haritayı iyi şekilde kontrol etmeli ve gerekiyorsa ormancı arkadaşına yardımcı olmaya çalışmalısınız.

LeBlanc daha çok beceri atışı kullanan bir şampiyondur. Yeteneklerinden birini kaçırdığı zaman etkinliği azalır ve en önemlisi saldırılara karşı açık hale gelir. Bu tür durumlarda agresif oynamaya çalışmalı ve onu hataya zorlamayı denemelisin.

Potansiyel

LeBlanc 2. seviyeye ulaştıktan sonra problem çıkartmaya başlar. Bundan önce W yeteneğini ve basit saldırılarını kullanarak hasar takası gerçekleştirecektir. Bu nedenle uygun koşullarda ona karşılık vermeye çalışman oldukça önemlidir.

LeBlanc 3. seviye olduktan sonra hasar takası sürelerini uzatmaya başlayacaktır. E yeteneğini tutturduğu zaman hasar takasına girmekten çekinmeyecektir. Bunun için aradaki mesafeyi korumaya çalışmalı ve minyon birliklerinin arkasında durmaya çalışmalısın.

LeBlanc, Luden’in Feryadı eşyasını aldıktan sonra önüne çıkan her türlü hedefle hasar takasına girebilecek seviyeye gelir. Koridoru çok fazla ittirip ona avantaj vermemelisin. Bunu yaparsan koridorda üstünlüğünü kaybedersin ve ona öne geçme fırsatı tanırsın.

Bu LeBlanc counter rehberi sayesinde LeBlanc karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. LeBlanc için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap