LeBlanc Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

LeBlanc nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi LeBlanc rün ve build rehberi. Yeni başlayanlardan deneyimli oyunculara kadar en özel LeBlanc ipuçları.

Bu yazı LeBlanc nasıl oynanır sorusuna, LeBlanc build, LeBlanc rün ve LeBlanc counter arayışlarına cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Burada yer alan tüm bilgiler son yamayla birlikte güncellenmiş durumdadır.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

LeBlanc Sezon 9 Build

LeBlanc‘ın orta koridorda maç kazanma oranı %49 seviyesinde, seçilme oranı %9 seviyesinde ve yasaklanma oranı %18 seviyesindedir. Onunla başarılı olmak istiyorsan aşağıdaki önerilerime dikkat etmelisin. Bu şampiyonun bir orta koridor şampiyonu olduğunu unutmamalısın.

LeBlanc için eşya seçimleri konusunda anlık hasar imkanı tanıyan eşyalara yönelmek gerekir. Oynaması zor olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

LeBlanc – Benzer Şampiyonlar
Ahri Zoe Lux Orianna Twisted Fate

LeBlanc Rün (Rune)

LeBlanc için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? LeBlanc için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Hakimiyet ve ikinci rün yolu olarak İlham şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Elektrik Ver seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Hakimiyet) Rün (İlham) Nitelik

LeBlanc Eşyalar (Item)

LeBlanc eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya

Leblanc Yetenekler

Bu kısımda en iyi LeBlanc sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı W yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak W yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra Q yeteneğini ve E yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 2 > 8 > 10 > 12 > 13

(W) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(E) 3 > 14 > 15 > 17 > 18
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih hedefe zaman içerisinde hasar veren ve iyileştirme niteliklerini kısıtlayan Tutuştur büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Tutuştur

LeBlanc nasıl oynanır?

LeBlanc ile oynamak istiyorsan favori koridorunun orta koridor olması gerekir. Bu şampiyon hasar potansiyeli dışında takıma katkısı olmayan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

LeBlanc özellikle oyunun erken ve son evresinde etkilidir. Oyunun uzaması durumunda bu şampiyon etkinliğini korur. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen bu şampiyonla daha iyi maçlar çıkarabilirsin.

Pasif – Şer Mührü

Pasif yetenek bu şampiyonun bir klon oluşturmasına yardımcı olur. Bir bekleme süresi bulunduğundan dikkatli kullanılması gereken yeteneklerden birisidir. Eğer bir hedefi kovalamayı düşünüyorsan mutlaka pasif yeteneğinin kullanılabilir olduğundan emin olmalısın. Aksi taktirde rakibin kıvrak hamlesi sonrasında hazırlıksız yakalanıp ölebilirsin.

Q – Kristal Küre

Bu yetenek tek başına çok iyi değildir ama bu şampiyonun diğer yetenekleriyle bir araya getirildiğinde son derece etkili olabilmektedir. Yeteneğin bekleme süresi çok düşük olduğundan ötürü seri bir biçimde kullanılabilir. Bu rakibe rahatsız edici hasar verme ve koridor aşamasında hakimiyeti ele geçirme konusunda sana avantaj sunabilir.

W – Vurkaç

Bu yetenek bu şampiyonun her şeyidir. Bu yetenek ile rakipten kaçabilir, rakibi yakalayabilir, haritada kolayca dolaşabilir ve hatta rakipleri kandırmayı başarabilirsin. Bu yetenek aynı zamanda koridor aşamasında rakibinle hasar takasına girme konusunda işini kolaylaştıran bir yetenektir.

E – Hayali Zincir

Bu şampiyonun kalabalık kontrol etkisi başarısını gösteren yetenektir. Bu yeteneği kullandığın zaman rakiplere kaçacak çok az alan bırakırsın. Haritada dolaşıp skor arama peşine düşen bu şampiyon için son derece kullanışlıdır. Kullanım mesafesinin fazla olduğu için rakiplerin korkulu rüyası olabilen bir yetenektir.

R – Taklit

Aynı adımı iki kere atan bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin. Bu şampiyonun bu özel yeteneği sayesinde kullanmış olduğun bir önceki yeteneği kopyalayarak rakibe hamle yapman mümkündür. Yeteneğin bekleme süresinin düşük olması büyük bir avantajdır. Bunu değerlendirerek rakipleri yanına yaklaşamaz hale dönüştürebilirsin.

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu LeBlanc rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

You may also like...

Yorum Yap