League of Legends’ta en uzun maç hangisidir?

League of Legends’ta en uzun süren maçın hangisi olduğunu biliyor musun? Uzun bir süredir League of Legends oynuyorsan bu sorunun cevabını biliyor olabilirsin. 40 dakikalık maçlar 2. ve 3. sezonda alışkın olduğumuz maçlardı. En uzun oyunun bu dönemlerde olduğunu düşünüyorsan yanıldığını söylemeliyim.

League of Legends’ın en uzun maçı iki farklı kategoride ele alınmalıdır. Birincisi elbette rekabetçi oyunlar yani oynanan turnuva maçları, ikincisi ise standart dereceli oyunlardır. Sence hangisinde maç çok daha uzun sürmüştür? Cevabını bir yere not edersen çok iyi olur.

League of Legends’ta en uzun maç hangisi?

League of Legends‘ta oynanan en uzun maçları incelemek için öncelikle oyun ayrımını yapmak gerekir. Standart oyunlar ile rekabetçi oyuncuları birbirinden ayırarak bir değerlendirme yapmak çok daha doğru olur. Bunun sebebi standart maçlarla rekabetçi maçların doğasının birbirinden farklı olmasıdır.

İlk olarak e-spor alanına gideceğiz. Burada oynanan en uzun üç maça ait bilgileri paylaştıktan sonra standart maçlardaki en uzun maçın ne olduğunu söyleyeceğim. Özellikle e-spor alanındaki maçlara ait veriler çok daha dikkat çekicidir. Bunları inceledikten sonra ikinci kısma geçmeni öneririm.

E-spor maçlarında en uzun maç hangisi?

Bu sezondan önce en uzun maç rekoru 2013 yılında elde edilmişti. ahq ve Hong Kong Attitude arasında oynanan müsabaka 91 dakika 21 saniye sürmüştü. İlk kan yaklaşık 8 dakikada alınmıştı. Her şey normal bir oyundaki gibi ilerledi ama ne olduysa 30. dakikadan sonra oldu.

İki takım sürekli güçlenerek oyunlarına devam ederken bir türlü birbirine üstünlük sağlayamadılar. Bir takım skor aldığında diğer takım ona hemen karşılık verdi. Maç böyle devam ederken 60 dakika sınırı aşıldığında Hong Kong Attitude açık ara öndeydi ama ahq çok iyi savunma yaparak karşılık verdi. Oyun sona erdiğinde 91 dakika 21 saniye geride bırakılırken Hong Kong Attitude takımı skor açısından epey önde olmasına rağmen ahq maçtan galibiyetle ayrılan taraf oldu.

Tarihler 20 Ocak 2018‘i gösterdiğinde ise rekor tazelendi. LCK 2018 Bahar Mevsimi lig maçında karşı karşıya gelen Jin Air Green Wings ve SK Telecom T1 arasındaki müsabakada üçüncü maç 94 dakika 40 saniye sürdü. Jin Air Green Wings ekibi 3 Baron ve 3 Ejderha alırken, SK Telecom T1 takımı 6 Baron ve 7 Ejderha aldılar.

Her ne kadar bu istatistikler SK Telecom T1‘dan yana olsa bile bu üstünlük maçı kazanmak için yeterli olmadı ve Jin Air Green Wings sahadan galibiyetle ayrıldı. Maç sona erdiğinde Jin Air Green Wings‘in SGT oyuncusu Teddy 1465 minyon skoruna sahipti.

League of Legends tarihinin en uzun üçüncü maçı ise 2016 yılında oynandı. Çin‘in en büyük ikinci profesyonel liginde 2144 Gaming ile Revenger takımları arasında oynanan mücadele 89 dakika 1 saniye sürdü. Maçın sonunda sahadan galibiyetle ayrılan taraf ise Revenger ekibi oldu.

Dereceli oyunlarda en uzun maç hangisi?

League of Legends dereceli oyunlarında oynanan maçların e-spor alanında oynanan maçlardan çok daha kısa sürebileceğini düşünüyorsan yanılıyorsun. Oceania sunucusunda oynanan bir maç tam tamına 2 saat 42 dakika sürdü. Bu müsabaka Riot Games tarafından tescilli olmak kaydıyla oyun tarihinin en uzun maçı olarak kayıtlara geçti.

Bu maçta iki takım arasında altın farkı yaklaşık 10.000 civarındaydı. Veigar yaklaşık 3000 YG niteliğine sahipti. Maç sona erdiğinde ise oyuncular bir rekorun altına imza attıklarının farkında bile değillerdi.

League of Legends’ta en uzun maç rekoru ileride el değiştirir mi? Düşüncelerini yorum yaparak paylaşabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap