League of Legends oyun bilgine zirve yaptırmak ister misin?

League of Legends oynarken üst liglere çıkmak için her koridor eşleşmesine ayrı ayrı uyum sağlamak gerekir. Bu uyum sağlama çalışmalarını ise karşına gelebilecek rakip şampiyonları en iyi şekilde tanıyarak başarabilirsin. İşte bunun için League of Legends oyun bilgine zirve yaptırmayı denemelisin.

League of Legends oyun bilgime nasıl zirve yaptırırım?

League of Legends oyun bilgine zirve yaptırmak istiyorsan üç farklı şeye ihtiyacın olacaktır. Bu üç envanteri veya aracı bir araya getirmeyi başarırsan zaman içerisinde koridor aşamasında karşına çıkacak tüm potansiyel rakipler hakkında bilgi sahibi olabilirsin. Bunun için aşırı çaba göstermene gerek olduğunu düşünüyorsan yanılıyorsun çünkü bunu birkaç basit adımda başarabilirsin.

  • Şampiyonlar hakkında yetenek bilgilerinin yer aldığı temiz arayüze sahip bir site
  • Not defteri
  • Kalem

Bu üç araca sahip olduğun zaman oyun hakkında sahip olduğun bilgilere kısa süre içerisinde zirve yaptırabilirsin. Bunun için oyun başında karşında yer alan rakip şampiyon hakkında en önemli bilgileri not etmelisin. Her şey aslında bu kadar basit ama ezberlemeye çalışmamalısın, sadece not etmelisin.

Örnek vermek gerekirse, bir orta koridor oyuncusu olarak oyuna girdin ve karşına Syndra geldiğini gördün. Hemen bilgi alacağın bir adresi ziyaret etmelisin ve onun yetenekleri hakkında en önemli bilgileri not etmelisin. Mesela aşağıdaki gibi bir taslak kullanabilirsin.

  • Q – büyü hasarı, 4 saniye bekleme
  • W – büyü hasarı, 12 saniye bekleme, yavaşlatma
  • E – büyü hasarı, 16 saniye bekleme, sersemletme
  • R – büyü hasarı, 120 saniye bekleme

Syndra ile bir başka maçta tekrar karşı karşıya geldiğinde bu bilgilerden bazılarını hatırlarsın ama emin olamadığın kısımlar varsa hemen notlarına bakmalısın. İlk bakıştan itibaren bu bilgilerin hafızanda yeniden işlenmesi sonrasında söz konusu bilgileri hem pekiştirmiş hem canlı tutmuş olursun. Böylece hepsini ezberlemeye çalışarak gereksiz yere enerji tüketmek yerine bilgileri kendine hatırlatacak iyi bir yol bulmuş olursun.

Zaman içerisinde kendi koridorunda karşına çıkabilecek tüm potansiyel şampiyonlar hakkında kaydedilmiş bilgilere sahip olursun. Bu bilgilere tekrar tekrar göz atmak ise onların yavaş yavaş zihnine kazınmasını sağlar. Böylece ihtiyacın olan bilgileri daha kolay hatırlayabilirsin. Burada kilit unsur ise tüm bilgilerin “yazılarak” kayıt altına alınmasıdır. Bunu bilgisayarda kayıt altına almaya çalışırsan onları kolayca unutabilirsin ama yazarak kayıt altına aldığın için onları daha kolay hatırlayabilirsin.

Bekleme ekranında rakip oyuncuyu incelemeyi denemelisin

Ayrıca oyunun bekleme ekranında geçireceğin vakti daha olumlu bir biçimde değerlendirmelisin. Oyuncunun geçmiş maçlarına ve söz konusu şampiyonla oynadığı oyunlara bakarak kabiliyet ve diğer envanter seçimlerini kontrol edebilirsin. Böylece bekleme süresi, eşya seçimi ve diğer konularda bilgi sahibi olabilirsin. Tabi bu bilgileri not almana gerek yoktur.

League of Legends’ta oyun bilgine zirve yaptırtmak istiyorsan bu yöntemden faydalanabilirsin. Belki bu oyunu çok ciddiye almıyor olabilirsin ama yükselmek istiyorsan bu tür seni destekleyecek bilgilere ihtiyacın var demektir. Oyun bilgini yükselten daha farklı yöntemler biliyorsan bunları paylaşmak için yorum yapabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap