League of Legends’tan kaldırılan eşyalar nelerdir?

League of Legends’ta kaldırılan eşyaların neler olduğunu biliyor musun? League of Legends uzun süredir varlığını sürdüren bir oyun. Neredeyse her yıl yeni eşyalar gelir ve mevcut eşyalar kaldırılır. Bazısının arkasından gözyaşı döküldüğü dahi olmuştur.

League of Legends’ta bazı eşyalar tamamen kaldırılırken bazıları farklı bir eşya olarak karşımıza çıkmıştır. Özellikle eşyanın kaldırılması değil de farklı bir isme sahip olması çok daha sık gerçekleşen bir durum diyebilirim. Tüm bu eşyaların neler olduğunu merak ediyor musun?

League of Legends’ta kaldırılan eşyalar nelerdir?

League of Legends‘ta geçmişten bugüne yolculuk ederek kaldırılan eşyaların neler olduğunu aslında basit bir biçimde öğrenebilirsin. Bazı eşyaları diğerlerinden ayıran en önemli özellik kaldırılırken belirli bir şampiyonun hakimiyetini de ortadan kaldırmasıdır. Çok nadir bile olsa bu tür bir durumla karşılaşılır.

Aşağıda seni League of Legends‘ın mazisine doğru iyi bir yolculuk beklemekte. League of Legends‘ın Türkiye sunucusu açılmadan önce kaldırılan eşyaların orijinal isimleriyle bıraktığımı en başından söylemeliyim. İngilizce isimler gördüğünde bu nedenle çok şaşırmamalısın. Yaklaşık 10 yıldır olan bir oyun için listenin pek uzun olduğunu söylemem elbette mümkün değil.

A – 5 Eşya

Alacrity – Aslında bir geliştirme eşyasıydı. Ayakkabılara ekstra hareket hızı kazandırırdı. 6.9 yamasıyla birlikte kaldırılan eşyalardan birisi oldu.

Ancient Pocket Watch – Pasif haliyle hareket hızı kazandıran, aktif haliyle bir şampiyonun bir yerden bir yere ışınlanmasını sağlayan bir eşyaydı. Işınlanma adını taşıyan büyü geliştirilince bu eşya müzeye kaldırıldı.

Arcane Sweeper – Her ne kadar çok sık kullanılan bir eşya olmasa bile görünmez unsurları ortaya çıkarabilme özelliğine sahipti. Bir anda ortadan kayboldu. Ben bile ne olduğunu anlamadım.

Atma’s Impaler – Zırh, kritik şansı, maksimum cana göre saldırı gücü derken bu eşya bazı şampiyonların vazgeçilmezi durumundaydı. 4.20 yamasıyla belirli haritalarda kullanılabilir hale getirildi ama 4.21 yamasıyla tamamen kaldırıldı.

Avarice Blade – Kritik şansı ve altın kazandırma özelliğiyle kullanışlı bir eşyaydı. 5.22 yamasıyla oyundan kaldırılsa bile yerine Cull adındaki eşya getirildi.

B – 5 Eşya

Bag of Tea – Belirli bir şampiyonu ardı ardına öldürdükten sonra elde edilen ve kullanıldığında can ve mana kazandıran bir tüketilebilir eşyaydı. Sadece betada aktif olarak kullanıldı. Ardından oyundan kaldırıldı.

Blackfire Torch – Yetenek gücü, bekleme süresi azaltma ve hedef şampiyonun maksimum can miktarına göre hasar verebilme özelliklerine sahipti. 5.2 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Blue Pill – Belki de en ilginç eşyalardan birisiydi. Şampiyonun ana bölgeye dönebilmesi için kullanılan tüketilebilir bir eşyaydı. Geri dönüş büyüsü geliştirilince oyundan kaldırıldı.

Bonetooth Necklace – Rengar’ın özel eşyasıydı. Rengar’ı sakinleştirmek için çaba gösteren Riot Games sonunda bu eşyayı ortadan kaldırarak Rengar’ın pasif yeteneğine ekledi.

Breathstealer – Yetenek gücü, zırh ve bekleme süresi gibi özellikleriyle garip bir eşyaydı. Aktif özelliği tıpkı Exhaust büyüsüne benziyordu. Oyuna fazla görüldü ve kaldırıldı.

C – 3 Eşya

Captain – Bir geliştirme eşyasıydı. Kullanan şampiyonun etrafında yer alan şampiyonlara ekstra hareket hızı kazandırırdı. 6.9 yamasıyla birlikte kaldırılan eşyalardan birisi oldu.

Cloak and Dagger – Saldırı hızı, sıvışma ve kritik şansı kazandıran bir eşyaydı. Hatta oyunun en pahalı sıvışma kazandıran eşyasıydı. İlk sezondaki bir yamada oyundan kaldırıldı.

Crystalline Flask – Can ve mana kazandıran tüketilebilir eşyalardan birisiydi. 5.22 yamasıyla oyundan kaldırılarak yerini Corrupting Potion eşyasına bıraktı.

D – 4 Eşya

Deathfire Grasp – Yetenek gücü ve bekleme süresi düşürme kazandıran, özellikle bir dönemin en popüler eşyalarından birisiydi. 5.2 yamasıyla oyuna veda eden eşyalardan birisi oldu. Yerine ise Luden’s Echo eşyası getirildi.

Dervish Blade – Saldırı hızı, bekleme süresi azaltma ve büyü direnci kazandıran bir eşyaydı. 2016 yılında çıkarılan 6.14 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Devourer – Vuruş anında büyü hasarı veren ve saldırı hızı kazandıran bir eşyaydı. 6.9 yamasıyla oyundan kaldırıldı. Yerine ise Bloodrazor eşyası getirildi.

Distortion – Bir geliştirme eşyasıydı. Büyülere ekstra nitelikler kazandırmaktaydı. 6.9 yamasıyla birlikte kaldırılan eşyalardan birisi oldu.

E – 7 Eşya

Eleisa’s Miracle – Sağlık ve mana yenileme kazandıran bir eşyaydı. Aynı zamanda belirli büyüleri güçlendiren bir yapıya sahipti. Oyundaki varlığı çok uzun sürmedi ve 3.14 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Elixir of Agility – Kullanan şampiyona saldırı hızı ve kritik vuruş kazandıran tüketilebilir bir eşyaydı. Sezon 2’de oyun sonlarında sık sık kullanılmaktaydı. Diğer tüm iksir türü eşyalar gibi üçüncü sezon öncesinde doğru oyundan kaldırıldı.

Elixir of Brilliance – Kullanan şampiyona yetenek gücü kazandıran tüketilebilir bir eşyaydı. Sezon 2’de oyun sonlarında değerlendirilen eşyalardan birisiydi. Diğer tüm iksir türü eşyalar gibi üçüncü sezon öncesinde doğru oyundan kaldırıldı.

Elixir of Fortitude – Kullanan şampiyona saldırı gücü ve can kazandıran tüketilebilir bir eşyaydı. Sezon 2’de sık sık kullanılmaktaydı. Diğer tüm iksir türü eşyalar gibi üçüncü sezon öncesinde doğru oyundan kaldırıldı.

Elixir of Ruin – Can kazandıran ve aynı zamanda kulelere ekstra hasar verilmesi için güçlendirici görevi gören bir eşyaydı. Minyon birliklerini güçlendirebilmesi bir diğer avantajlı yanıydı. Elixir of Iron eşyasıyla birleştirildi ve tamamen oyundan kaldırıldı.

Emblem of Valor – Alan şampiyona zırh veren ve onun etrafında yer alan şampiyonlara can yenileme kazandıran bir eşyaydı. 3.14 yamasıyla oyundan kaldırıldı. Yerine ise Relic Shield eşyası getirildi.

Explorer’s Ward – Tüketilebilir bir eşyaydı. Belirli bir alanda yer alan görünmez unsurları ortaya çıkartan bir totemdi. İlk sezon oyuna eklenmesine rağmen harita kontrolü sistemi değişince oyundan kaldırıldı.

F – 5 Eşya

Farsight Orb – Belirli bir alanı görünür kılmaktaydı. Aynı zamanda bir totem kullanılmasına izin vermekteydi. 5.22 yamasıyla oyundan kaldırıldı. Yerine ise Farsight Alteration eşyası getirildi.

Feral Flare – Saldırı gücü ve saldırı hızı kazandırırdı. Oyundaki en gelişmiş özelliklere sahip eşyalardan birisiydi. 4.20 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Flesheater – Saldırı gücü ve can çalma kazandıran bir eşyaydı. Özellikleri sayesinde rakiplere gerçek hasar verilmesini dahi sağlamaktaydı. Ancak bu eşya sadece Black Market Brawlers etkinliği sırasında kullanılabilir bir eşyaydı.

Force of Nature – Can yenileme, büyü direnci ve hareket hızı kazandıran bir eşyaydı. Bir eşyada çok fazla büyü direnci olmamalı fikri nedeniyle 2. sezonun sonlarına doğru oyundan kaldırıldı.

Furor – Bir geliştirme eşyasıydı. Kullanan şampiyona isabetli saldırı gerçekleştirmesi durumunda ekstra hareket hızı kazandırırdı. 6.9 yamasıyla birlikte kaldırılan eşyalardan birisi oldu.

G – 8 Eşya

Globe of Trust – Mana yenileme ve bekleme süresi azaltma kazandıran bir eşyaydı. Aktif özelliği ise bir şampiyona hasar engelleyen bir kalkan kazandırmaktaydı. Ancak bu eşya sadece Black Market Brawlers etkinliği sırasında kullanılabilir bir eşyaydı.

Golden Transcendence – Belirli bir savaş platformuna ışınlanma olanağı sunmaktaydı. Ancak bu eşya sadece Ascension etkinliği sırasında kullanılabilir bir eşyaydı.

Greater Lens – Görünmez tuzakları ve totemleri ortaya çıkartan bir eşyaydı. Harita görünürlüğü düzenlemeleri kapsamında kaldırılan eşyalardan birisi oldu. 4.3 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Greater Orb – Belirli bir alanı görünür kılmaktaydı. Harita görünürlüğü düzenlemeleri kapsamında kaldırılan eşyalardan birisi oldu 4.33 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Greater Stealth Totem – Belirli bir yere totem bırakılmasını sağlayan bir eşyaydı. Harita görünürlüğü düzenlemeleri kapsamında kaldırılan eşyalardan birisi oldu. 5.22 amasıyla oyundan kaldırıldı.

Greater Totem – Belirli bir yere totem bırakılmasını sağlayan bir eşyaydı. Harita görünürlüğü düzenlemeleri kapsamında kaldırılan eşyalardan birisi oldu. 4.3 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Greater Vision Totem – Belirli bir alana süre bakımından kalıcı olacak bir biçimde totem bırakan bir eşyaydı. 5.22 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Grez’s Spectral Lantern – Saldırı gücü ve saldırı hızı kazandıran bir eşyaydı. Aynı zamanda canavarlara karşı işe yarayan ekstra hasar ve can kazanma özelliği bulunmaktaydı. Twisted Treeline haritasında kullanılabilen bir eşyaydı ve 5.11 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

H – 1 Eşya

Heart of Gold – Can ve pasif olarak altın kazandıran bir eşyaydı. Bir dönem oldukça popülerdir. 3. sezon öncesi ilk yamada oyundan kaldırıldı.

I – 4 Eşya

Ichor of Illumination – Tüketilebilir eşyalardan birisiydi. Kullanan şampiyona yetenek gücü, bekleme süresi azaltma, mana ve enerji yenileme hızlandırma kazandırmaktaydı. 2014 yılında çıkarılan 4.20 yamasıyla oyuna veda etti.

Ichor of Rage – Tüketilebilir eşyalardan birisiydi. Kullanan şampiyona saldırı gücü, saldırı hızı ve kulelere ekstra hasar verme imkanı kazandırmaktaydı. 2014 yılında çıkarılan 4.20 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Innervanting Locket – Can, mana, bekleme süresi azaltma kazandırmaktaydı. Haresi sayesinde yakındaki dostlara sağlık yenileme ve mana yenileme kazandıran bir eşyaydı. 2010 yılında çıkarılan 1.0.0.107 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Ionic Spark – Can, saldırı hızı kazandıran bir eşyaydı. Eşsiz özelliği sayesinde zincirleme yıldırım saldırısı gerçekleştirirdi. Yerini Statikk Shiv‘e bırakarak 2010 yılında çıkarılan 1.0.0.152 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

J – 1 Eşya

Juggernaut – Can, bekleme süresi azaltma kazandırmaktaydı. Eşsiz özelliği şampiyonun sıvışma niteliğini yükseltirdi. Yerini Cinderhulk eşyasına bırakarak 2015 yılında çıkarılan 5.5 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

K – 2 Eşya

Kage’s Lucky Pick – Yetenek gücü kazandıran bir eşyaydı. Eşsiz özelliği zaman içerisinde altın kazandırmaktaydı. Yerini Frostfang eşyasına bırakarak 2013 yılında çıkarılan 3.14 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Kitae’s Bllodrazor – Saldırı gücü, saldırı hızı veren bir eşyaydı. Eşsiz özelliği normal saldırıların rakibin maksimum canına göre hasar vermesine imkan tanımaktaydı. Çok güçlü olduğu gerekçesiyle oyundan kaldırıldı.

L – 1 Eşya

Leviathan – Can veren bir eşyaydı. Eşsiz özelliği elde edilen her dolum için ekstra can kazandırmaktaydı. 2012 yılında çıkarılan 1.0.0.152 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

M – 11 Eşya

Madred’s Bloodrazor – Saldırı gücü, zırh, saldırı hızı veren bir eşyaydı. Eşsiz özelliği normal saldırıların rakibin maksimum canına göre hasar vermesine imkan tanımaktaydı. 2012 yılında çıkarılan 1.0.0.152 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Madred’s Razor – Saldırı hızı veren bir eşyaydı. Eşsiz özelliği orman canavarlarına ekstra hasar verilmesini ve can kazanmayı sağlamaktaydı. 2015 yılında çıkarılan 5.11 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Magus – Yetenek gücü, bekleme süresi azaltma kazandıran bir geliştirme eşyasıydı. Yerini Runeglaive eşyasına bırakarak 2015 yılında çıkarılan 5.12 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Malady – Yetenek gücü, saldırı hızı kazandıran bir eşyaydı. Eşsiz özelliği normal saldırıların ekstra büyü hasarı vermesini ve ardı ardına gerçekleştirilen saldırılar hedefin büyü direncini düşürmesini sağlamaktaydı. 2013 yılında çıkarılan 3.8 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Mana Manipulator – Eşsiz özelliği sayesinde kullanan şampiyonun etrafında yer alan şampiyonlara mana yenileme kazandırmaktaydı. 2013 yılında çıkarılan 3.14 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Mana Potion – Tüketilebilir bir eşyaydı ve zaman içerisinde mana yenilerdi. Pek çok tüketilebilir eşya ile kaderi neredeyse aynı oldu. 2015 yılında çıkarılan 5.22 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Marksman’s Rifle – Saldırı gücü, kritik şansı kazandırmaktaydı. Pasif özelliği saldırılardan kaçınmayı engellerdi. Beta sürecinden çıkmayı başaramadı.

Martyr’s Gambit – Can, can yenileme, bekleme süresi azaltma kazandırırdı. Eşsiz özelliği hedef şampiyondan alınan hasarı azaltırdı. Sadece Black Market Brawlers etkinliği zamanında kullanılabilir bir eşyaydı.

Meki Pendant – Mana yenileme kazandırırdı. Oyundaki en standart eşyalardan birisiydi. 2012 yılında çıkarılan 1.0.0.152 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Mirage Blade – Saldırı gücü, kritik şansı, can çalma kazandırırdı. İki farklı eşsiz özelliği vardı. İlk özellik belirli bir hedeften daha uzağa sıçrama imkanı tanırdı. İkinci özellik ise hedeflenen şampiyonun belirli bir süreliğine ortaya çıkmasını sağlardı. Sadece Black Market Brawlers etkinliği zamanında kullanılabilir bir eşyaydı.

Murksphere – Mana yenileme, bekleme süresi azaltma kazandıran bir eşyaydı. Eşsiz özelliği bir dost şampiyona kalkan kazandırır ve bu kalkan sayesinde altın kazanmaya imkan tanırdı. Sadece Black Market Brawlers etkinliği zamanında kullanılabilir bir eşyaydı.

N – 1 Eşya

Netherside Grimoire – Yetenek gücü, mana yenileme, bekleme süresi azaltma kazandıran bir eşyaydı. Eşsiz özelliği yetenek hasarı verdiği zaman şampiyona ekstra hareket hızı kazandırırdı. Sadece Black Market Brawlers etkinliği zamanında kullanılabilir bir eşyaydı.

O – 6 Eşya

Odny’s Veil – Büyü direnci, can, mana kazandırırdı. Eşsiz aktif özelliği yakındaki düşmanlara büyü hasarı verirdi. Eşsiz pasif özelliği ise alınan büyü hasarını azaltırdı. 2016 yılında çıkarılan 6.3 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Oponn’s Razor – Saldırı hızı, can çalma kazandırırdı. Eşsiz yeteneği basit saldırılarda ekstra büyü hasarı verilmesini sağlardı. Yerini Malady‘e bırakarak 0.9.22.7 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Oracle’s Elixir – Belirli bir süreliğine veya ölene kadar görünmez birlikleri görme imkanı sunardı. 2013 yılında çıkarılan 3.14 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Oracle’s Hood – Mana, kritik şansı kazandırırdı. Eşsiz yeteneği kritik şansını yükseltir ve gerçek hasar verilmesini sağlardı. Bu eşya oyuna eklenmeden kaldırılan eşyalardan birisi oldu.

Oracle’s Lens – Hedef bölgede yer alan görünmez tuzakları ve totemleri belirli bir süreliğine etkisiz hale getirirdi. 2015 yılında çıkarılan 5.22 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Overlord’s Bloodmail – Can, can yenileme kazandırırdı. Eşsiz pasif özelliği skor katkısı durumunda şampiyonun canını iyileştirirdi. 2016 yılında çıkarılan 6.14 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

P – 8 Eşya

Pendant of Zephiris – Yakındaki dost birliklere zırh ve büyü direnci kazandıran bir eşyaydı. 2019 yılında çıkarılan 10 Temmuz kodlu yama ile oyundan kaldırıldı.

Philosopher’s Stone – Can yenileme, mana yenileme kazandıran bir eşyaydı. Eşsiz pasif özelliği zaman içerisinde altın kazandırmaktaydı. 2013 yılında çıkarılan 3.14 yamasıyla adı Nomad’s Medallion olarak değiştirildi.

Poacher’s Knife – Ormanda yer alan büyük canavarları öldürünce ekstra altın kazandırırdı. Eşsiz pasif özelliği şampiyonların kullanabildiği Smite büyüsünü Scavenging Smite büyüsüne yükseltirdi. 2015 yılında çıkarılan 5.22 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Pox Arcana – Yetenek gücü, mana yenilmeme, bekleme süresi azaltma kazandırmaktaydı. Eşsiz aktif özelliği eşyanın sahip olduğu doluma göre ekstra büyü hasarı vermekteydi. Eşsiz pasif özelliği ise yetenek gücü uygulandığında dolum kazandırmaktaydı. Sadece Black Market Brawlers etkinliği zamanında kullanılabilir bir eşyaydı.

Priscilla’s Blessing – Can yenileme kazandıran bir eşyaydı. Eşsiz aktif özelliği hareket hızı kazandırmaktaydı. Eşsiz pasif özelliği ise ekstra yakalama oranı sunmaktaydı. 2011 yılında çıkarılan 1.0.0.129 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Prospector’s Blade – Saldırı gücü, saldırı kızı kazandıran bir eşyaydı. Eşsiz pasif özelliği can kazandırmaktaydı. 2016 yılında çıkarılan 6.3 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Prospector’s Ring – Yetenek gücü kazandıran bir eşyaydı. Eşsiz özelliği can kazandırırken pasif özelliği mana yenileme kazandırırdı. 2016 yılında çıkarılan 6.3 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Puppeteer – Büyü direnci, can, can yenileme, bekleme süresi azaltma kazandırırdı. Eşsiz aktif özelliği bir şampiyonu kullanan kişiye doğru çekmekteydi. Eşsiz pasif özelliği ise mana yenileme sunmaktaydı. Bir diğer eşsiz pasif özelliği ise bir şampiyon ile bir bağ kurmaktaydı. Sadece Black Market Brawlers etkinliği zamanında kullanılabilir bir eşyaydı.

Q – 1 Eşya

Quill Coat – Zırh kazandırırdı. Eşsiz aktif özelliği belirli bir noktayı açığa çıkaran totem sunmaktaydı. Eşsiz pasif özelliği ise can yenileme ve mana yenileme sunmaktaydı. Ayrıca kullanan kişiye saldıran orman canavarlarına kanama etkisi uygulamaktaydı. 2014 yılında çıkarılan 4.20 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

R – 8 Eşya

Ranger’s Trailblazer – Ormanda yer alan büyük canavarları öldürünce ekstra altın kazandırırdı. Eşsiz pasif özelliği şampiyonların kullanabildiği Smite büyüsünü Blasting Smite büyüsüne yükseltirdi. Bir diğer eşsiz pasif özelliği ise canavarlara belirli bir miktar büyü hasarı vermekteydi. 2015 yılında çıkarılan 5.22 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Regrowth Pendant – Can yenilme kazandırırdı. Oyundaki en standart eşyalardan birisiydi. 2012 yılında çıkarılan 1.0.0.152 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Rejuvenation Potion – Tüketilebilir bir eşyaydı. Can ve mana kazandırırdı. Diğer pek çok tüketilebilir eşya ile sonu neredeyse aynı oldu. Sessiz sedasız bir biçimde oyundan kaldırıldı.

Renewal Tunic – Can yenileme, zırh kazandırırdı. Eşsiz pasif özelliği hasar alındığında can yenilerdi. 2009 yılında oyundan kaldırıldı. Daha sonra Spectre’s Cowl eşyasına dönüştürüldü.

Rite of Ruin – Yetenek gücü, mana yenileme, bekleme süresi azaltma kazandırmaktaydı. Eşsiz pasif özelliği hareket ettikçe ve düşman şampiyon öldürdükçe dolum yapmaktaydı. Dolumla rakibe gerçek hasar vermek için kullanılırdı. Sadece Black Market Brawlers etkinliği zamanında kullanılabilir bir eşyaydı.

Runeglaive – Yetenek gücü, mana, bekleme süresi azaltma kazandırmaktaydı. Eşsiz pasif özelliği bir yetenek kullandıktan sonra bir sonraki normal saldırının ekstra büyü hasarı vermesini sağlamaktaydı. Normal pasif özelliği ise canavarlara karşı işe yarardı ve mana kazandırır, ilk canavara ekstra hasar verirdi. 2016 yılında çıkarılan 6.1 yamasıyla oyundan kaldırıldı ve yerine Runic Echoes eşyası getirildi.

Runegorger – Saldırı gücü, büyü direnci, can çalma kazandırırdı. Eşsiz pasif özelliği büyü hasarı alınması durumunda saldırı gücü ve büyü direnci verirdi. Sessiz sedasız oyundan kaldırılan eşyalardan birisi oldu.

Runic Bulwark – Zırh, büyü direnci, can kazandıran bir eşyaydı. Özel eşsiz özelliği etrafta yer alan dost birliklere zırh, büyü direnci ve can yenileme kazandırdı. 2013 yılında çıkarılan 3.10 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

S – 20 Eşya

Sage’s Ring – Mana kazandırırdı. Oyundaki en standart eşyalardan birisiydi. 2010 yılında çıkarılan 1.0.0.82 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Sanguine Blade – Saldırı gücü, can çalma kazandıran bir eşyaydı. Eşsiz pasif özelliği dolum yaparak saldırı gücü ve can çalma verirdi. 2016 yılında çıkarılan 6.14 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Sated Devourer – Saldırı durumunda büyü hasarı verirdi. Buna ek olarak saldırı hızı kazandırırdı. Eşsiz pasif özelliği basit saldırıların isabet etkilerini harekete geçirirdi. 2016 yılında çıkarılan 6.9 yamasıyla oyundan kaldırıldı ve erine Bloodrazor eşyası eklendi.

Scroll of Teleportation – Belirli bir binaya ışınlanma imkanı verirdi. Beta sürecinden çıkmayı başaramayan eşyalardan birisi oldu.

Scrying Orb – Aktif özelliği belirli bir noktayı görünür kılmaktaydı. 2015 yılında çıkarılan 5.22 yamasıyla oyundan kaldırıldı. Yerine Farsight Alteration eşyası eklendi.

Shard of Truce Ice – Yetenek gücü kazandırırdı. Eşsiz özelliği yakındaki şampiyonlara mana yenileme kazandırırdı. Eşsiz aktif özelliği ise etraftaki şampiyonların hareket hızını yavaşlatırdı. Buna ek olarak bir diğer eşsiz pasif özelliği zaman içerisinde altın kazandırırdı. 2013 yılında çıkarılan 3.14 yamasıyla oyundan kaldırıldı. Yerine Frost Queen’s Claim eşyası getirildi.

Shurelya’s Reveire – Yetenek gücü, can, bekleme süresi azaltma kazandırırdı. Eşsiz aktif özelliği dost birliklere ekstra hareket hızı verirdi. 2013 yılında çıkarılan 3.14 yamasıyla oyundan kaldırıldı ve yerine Talisman of Ascension eşyası getirildi.

Soul Anchor – Aktif özelliği hızlı bir biçimde yeniden doğmanı ve ekstra hareket hızına sahip olmanı sağlamaktaydı. Sessiz sedasız oyundan kaldırıldı.

Soul Shroud – Can kazandıran bir eşyaydı. Eşsiz özelliği yakındaki şampiyonlara bekleme süresi azaltma ve mana yenileme kazandırırdı. 2012 yılında çıkarılan 1.0.0.152 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Soul Sickle – Saldırı gücü, can çalma kazandırırdı. Eşsiz pasif özelliği basit saldırıların mana yenilemesini sağlardı. Sessiz sedasız oyundan kaldırıldı.

Spellbreaker – Saldırı gücü, büyü direnci, kritik şansı kazandıran bir eşyaydı. Eşsiz pasif özelliği öldürücü büyü hasarı alınması durumunda büyü hasarı emen bir kalkan kazandırırdı. Bir diğer eşsiz pasif özelliği ise sıvışma niteliği verirdi. Beta evresinde yitip giden eşyalardan birisi oldu.

Spirit of the Ancient Golem – Bir ormancı eşyası olarak zırh, can, bekleme süresi azaltma kazandırırdı. Bunun yanında bir dizi farklı özelliği de bulunmaktaydı. 2014 yılında çıkarılan 4.20 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Spirit of the Elder Lizard – Bir ormancı eşyası olarak saldırı gücü, bekleme süresi azaltma kazandırırdı. Bunun yanında bir dizi farklı özelliği de bulunmaktaydı. 2014 yılında çıkarılan 4.20 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Spirit of the Spectral Wraith – Bir ormancı eşyası olarak yetenek gücü, bekleme süresi azaltma kazandırırdı. Bunun yanında bir dizi farklı özelliği de bulunmaktaydı. 2014 yılında çıkarılan 4.20 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Spirit Stone – Eşsiz pasif özelliği sayesinde orman canavarlarına ekstra hasar verir ve aynı zamanda şampiyona can ve mana kazandırırdı. 2014 yılında yayınlanan 4.20 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Staff of Flowing Water – Yetenek gücü, büyü direnci, mana yenileme kazandırırdı. Eşsiz özel özelliği kaybedilen mana miktarına göre mana yenilerdi. Pasif özelliği suda olunduğunda ekstra hareket hızı ve mana yenileme kazandırırdı. Sessiz sedasız oyundan kaldırılan eşyalardan birisi oldu.

Stealth Ward – Bir bölgeye görünmez totem bırakırdı. Harita görünürlüğü düzenlemeleri kapsamında kaldırılan eşyalardan birisi oldu. 2015 yılında çıkarılan 5.22 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Swlindler’s Orb – Mana yenileme, bekleme süresi azaltma kazandırırdı. Aktif özelliği bir şampiyona bir miktar hasar engelleyen kalkan eklerdi. Engellenen hasar miktarına göre altın kazandırırdı. Sadece Black Market Brawlers etkinliği zamanında kullanılabilir bir eşyaydı.

Sword of the Divine – Saldırı hızı kazandırırdı. Eşsiz aktif özelliği elde edilen saldırı hızını epey yüksek derecelere çıkarır ve aynı zamanda kritik vuruş şansı kazandırırdı. Pasif özelliği sayesinde yetenek bekleme süresindeyken saldırı hızı etkisi ortadan kalkardı. 2014 yılında çıkarılan 4.21 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Sword of the Occult – Saldırı gücü kazandırırdı. Eşsiz özel yeteneği saldırı gücü birikmesini sağlar ve maksimum dolumda ekstra saldırı hızı verirdi. 2015 yılında çıkarılan 5.22 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

T – 7 Eşya

Teleport – Bir şampiyonun hedef bir dost şampiyona ışınlanmasını sağlardı. Sadece Black Market Brawlers etkinliği zamanında kullanılabilir bir eşyaydı.

The Brutalizer – Saldırı gücü kazandıran bir eşyaydı. Eşsiz pasif özelliği bekleme süresi azaltma kazandırırdı. Bir diğer eşsiz pasif özelliği ise zırh delme verirdi. 2015 yılında çıkarılan 5.22 yamasıyla oyundan kaldırıldı. Yerine Serrated Dirk ve Caulfield’s Warhammer eşyaları getirildi.

The Lightbringer – Saldırı gücü, kritik şansı kazandıran bir eşyaydı. Eşsiz aktif özelliği görünmez birimleri ortaya çıkarma imkanı sunardı. Eşsiz pasif özelliği ise kritik vuruşların ekstra hasar vermesini sağlardı. Bir diğer eşsiz pasif özelliği ise görünmez tuzakları ortaya çıkarırdı. 2016 yılında çıkarılan 6.12 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

The Rose’s Pride – Yetenek gücü, zırh kazandıran bir eşyaydı. Eşsiz aktif özelliği şampiyona büyü hasarına yönelik kalkan kazandırırdı. Sessiz sedasız oyundan kaldırılan eşyalardan birisi oldu.

Trickster’s Glass – Yetenek gücü, can kazandırırdı. Eşsiz aktif özelliği bir dost şampiyonun yanına ışınlanıp onun yerini alma imkanı tanırdı. Eşsiz pasif özelliği ise büyü delme kazandırırdı. Sadece Black Market Brawlers etkinliği zamanında kullanılabilir bir eşyaydı.

Twin Shadows – Yetenek gücü, hareket hızı, bekleme süresi kazandırırdı. Eşsiz aktif özelliği iki hayalet çıkartarak en yakındaki şampiyonları bularak onları görünür yapardı. 2015 yılında çıkarılan 5.22 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Typhoon Claws – Saldırı gücü, saldırı hızı, hareket hızı kazandıran bir eşyaydı. Eşsiz pasif özelliği her saldırıda dolum yapmaktaydı. Bu dolumlar maksimum saldırı hızında saldırı gerçekleştirme imkanı tanırdı. Sadece Black Market Brawlers etkinliği zamanında kullanılabilir bir eşyaydı.

V – 1 Eşya

Vision Ward – Tüketilebilir bir eşyaydı. Bir yere görünür bir totem bırakırdı. 2016 yılında çıkarılan 6.22 yamasıyla oyundan kaldırıldı. Yerine Control Ward eşyası getirildi.

W – 4 Eşya

Wicked Hatchet – Saldırı gücü, kritik şansı kazandırırdı. Eşsiz pasif özelliği kritik vuruşlarda rakibe kanama etkisi uygulardı. 2016 yılında çıkarılan 6.14 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Will of the Ancients – Yetenek gücü, bekleme süresi kazandıran bir eşyaydı. Eşsiz pasif özelliği yeteneklerin can yenilemesini sağlardı. 2016 yılında yayınlanan 6.9 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Wizard’s Regalia – Yetenek gücü, zırh kazandıran bir eşyaydı. Eşsiz pasif özelliği yetenek gücü kazandırırdı. Bir diğer eşsiz pasif özelliği ise zırh verirdi. Bir başka eşsiz pasif özelliği ise hasar alınması durumunda bekleme süresi azaltır ve mana kazandırırdı. Sessiz sedasız oyundan kaldırılan eşyalardan birisi oldu.

Wriggle’s Lantern – Saldırı gücü, saldırı hızı kazandırırdı. Eşsiz aktif özelliği bir noktaya totem konmasını sağlardı. Eşsiz pasif özelliği ise basit saldırıların ekstra büyü hasarı vermesini sağlardı. Bir diğer eşsiz pasif özelliği ise orman canavarlarından ekstra altın elde edilmesini sağlardı. Bir başka eşsiz pasif özelliği ise pasif olarak altın kazandırırdı. 2014 yılında çıkarılan 4.20 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Y – 1 Eşya

Yordle Stompers – Eşsiz aktif özelliği bir noktaya ışınlanma sağlardı. Eşsiz pasif özelliği ise ekstra hareket hızı kazandırırdı. Beta aşamasından çıkmayı başaramayan eşyalardan birisi oldu.

Z – 3 Eşya

Zeke’s Herald – Can, bekleme süresi azaltma kazandıran bir eşyaydı. Eşsiz özelliği yakındaki şampiyonlara saldırı gücü ve can çalma kazandırırdı. 2015 yılında çıkarılan 5.14 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Zephyr – Saldırı gücü, saldırı hızı, hareket hızı, bekleme süresi azaltma kazandıran bir eşyaydı. Eşsiz pasif özelliği sıvışma kazandırırdı. 2015 yılında çıkarılan 5.22 yamasıyla oyundan kaldırıldı.

Zhonya’s Ring – Yetenek gücü kazandıran bir eşyaydı. Eşsiz aktif özelliği bir şampiyonu hareketsiz kılıp onu hedeflenemez ve hasar alamaz hale getirirdi. Eşsiz pasif özelliği ise yetenek gücü kazandırırdı. 2011 yılında yayınlanan 1.0.0.108 yamasıyla Zhonya’s Hourglass ve Rabadon’s Deathcap olarak iki eşyaya ayrıldı.

League of Legends’ta kaldırılmasa iyi olurdu dediğin eşyalar var mı? Düşüncelerini yorum yaparak paylaşabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap