League of Legends: Clash rehberi

Clash, League of Legends’ta yer alan geniş kapsamlı bir turnuva modudur. Diğer birçok oyunda yer alan turnuva moduna benzer bir şekilde işleyiş gösterir. Takım olarak ilerledikçe daha fazla ödül kazanmanı sağlar. Aynı zamanda ödüller beceriniz ve yetenekleriniz ile doğru orantılıdır.

Clash oyun moduna giriş için Clash Bileti adını taşıyan eşyaya ihtiyacınız olacaktır. Bu nedenle takım olarak girdikten sonra ustalaşmak ve mümkün olduğunca daha fazla kazanç elde etmek istersiniz. Clash oyun moduna giriş yapmadan önce bu rehberi inceleyerek tüm detayları öğrenebilirsin.

Clash nedir?

Clash, senin ve takımının, benzer yetenek seviyesindeki diğer takımlara karşı yarışmasını sağlayan iki haftada bir düzenlenen bir turnuvadır. Turnuvaya katılmak için Riot Games’in mağazasından Mavi Öz kullanarak satın alınabilecek bir Clash Bileti’ne ihtiyacınız vardır.

Oyuncuların ayrıca kazanılan ödül miktarını yükseltebilmek için Riot Points karşılığında bilet satın alabilmeleri mümkündür. Bu biraz takımın üzerindeki bahsi yükseltmek anlamına gelir. Turnuvada bolca galibiyet alacağına inanıyorsan premium bilet alma yoluna gidebilirsin.

Takımını Pazartesi günü oluşturmaya başlayabilirsin. Ancak maçlar Cumartesi veya Pazar günleri gerçekleşir. Ekibin iki günden birinde (veya her ikisinde) 8 takımlık bir gruba katılım gösterebilir. Takım olarak karşılaşacağınız 3 oyunu da kazanırsanız bazı ödüllere ek olarak özel bir kupa kazanmış olursunuz.

Ne kadar çok oyun kazanırsanız ödülleriniz o kadar iyi olur. İlk turda kaybettiğinizi düşünelim. Bu durumda ödül havuzunu geliştirmek için hala bazı teselli maçlarına katılım gerçekleştirebilirsiniz. Bu nedenle oyun modundan maksimum kazanç elde etmeden bir yere ayrılmamalısınız.

Takımınız her gün yalnızca bir Clash grubuna katılabilir. Katıldıktan sonra bu ekip için tüm grup kilitlenmiş olur. Ancak, Cumartesi günü işler iyi gitmezse, ertesi gün yine gelip aynı ekiple veya tamamen yeni bir ekiple tekrar deneyebilirsin. Maksimum ödül için buna ihtiyacın olacaktır.

league of legends clash prizes

Clash oyun modunda nasıl takım oluşturulur?

Clash oyun modunda takım oluşturmak istiyorsan belirli kriterleri yerine getirmiş olman gerekir. Öncelikle 30. seviye bir hesabın olmalıdır. Bununla birlikte dereceli oyunlarda yerleştirme maçlarını tamamlamış olmalısın. Sonra olarak Riot Games hesabının SMS ile onaylı olması gerekir.

Her takımın takım oyuncularını yönetecek bir kaptana ihtiyacı vardır. Takım oluşturmak için League of Legends’ta Clash sekmesine gelmeli ve “Takım Oluştur” butonuna basmalısın. Daha sonra karşına çıkacak yönergeleri takip ederek bir takım oluşturmayı başarabilirsin.

Her takım aşamalara ayrılmış beceri seviyesine sahiptir. Tier 1 olarak adlandırılan aşama en güçlü aşama, Tier IV ise en düşük aşamadır. Aşamalar takımda yer alan oyuncuların sıralamalarına göre belirlenir ama genel olarak takımdaki en iyi oyuncuya ağırlık verilir.

Clash grup formatı nedir?

Bir Clash turnuvasına girdiğin zaman 8 takımdan oluşan tek elemeli bir gruba dahil olmuş olursun. Bu grup takımının aşamasıyla benzer aşamaya sahip takımlardan oluşur. İlk turda oluşan grupta kazanamazsan bir sonraki gün oluşacak ikinci grupta şansını tekrardan deneyebilirsin.

Grup aşamasında erkenden mağlubiyet alırsan diğer mağlubiyet almış takımlarla telafi maçlarına çıkarsın. Telafi maçlarında amaç ise birazcık ödül kazanabilmektir. Clash maçlarına katılım esnektir. Takım olarak Cumartesi günü katılmayı başaramazsanız Pazar günü katılarak ödül toplayabilirsiniz.

Bir maça girdiğin zaman ne olur?

Bir maç başlamadan önce keşif aşamasına geçiş yaparsın. Keşif aşamasında rakiplerinin istatistiklerini ve aynı zamanda şampiyon yasaklama veya seçme stratejisiyle ilgili çeşitli veriler görürsün. Burada kazanma oranları, en çok oynanan şampiyonlar, en iyi şampiyonlar ve önceki Clash verileri yer alacaktır.

Şampiyon seçim ekranında klasik format geçerlidir. Takım kaptanı kimse tüm yasaklama kararlarını o alır. Bu yüzden kaptanla iletişim halinde olman önemlidir. Clash oyun modunda tüm şampiyonlar açıktır. Şampiyon seçiminde tüm stratejilere açık olmalısın.

league of legends clash tickets

Clash oyun modunda biletler nasıl çalışır?

Clash oyun moduna erişebilmek için takımında yer alan tüm oyuncuların bir Clash biletine sahip olması gerekir. İki farklı bile türü bulunmaktadır. Bunlardan ilki temel seviyedeki bilettir. Bunu Mavi Öz karşılığında mağazadan satın alabilirsin. İkincisi ise premium bilettir. Bunu Riot Points karşılığında mağazadan satın alabilirsin.

Ayrıca görevlerden bilet kazanabilirsin. Her iki turnuvada Clash görevlerini bitirirsen bilet kazanabilirsin. Takım arkadaşların sana bilet hediye edebilirler. Tavsiyem, takım olarak iyi bir performans ortaya koyacağınıza inanıyorsanız ve her iki günde de maçlara katılacaksanız premium bilet almayı düşünmelisiniz.

Clash oyun modunda ne tür ödüller kazanılır?

Clash oyun modunda kazanılan ödüller üç farklı şekilde olur. Kupalar, zafer puanları ve kapsüller şeklinde üç farklı ödül kazanabilirsin. Bir gruptan galip ayrılman durumunda ilgili turnuva temasına göre kupa kazanmış olursun. Kazandığın kupa iki hafta boyunca Sihirdar Vadisi haritasında sana eşlik eder.

Clash oyun modunda kazanman durumunda 200 zafer puanı elde edersin. Bu zafer puanlarını çeşitli sancakları açmak için kullanabilirsin. Bu sancaklar hem Sihirdar Vadisi haritasında hem de profilinde gösterilirler. Daha sonra elde edeceğin zafer puanları ile sancakları yükseltmeyi başarabilirsin.

Umarım bu rehber Clash oyun modunu anlama konusunda sana yardımcı olmuştur. Clash oyun modunda daha fazla galibiyet almak istiyorsan paylaştığım diğer önerilere ve rehberlere göz atabilirsin. Clash oyun modu hakkında sen ne düşünüyorsun? Yorum yapabilir misin?

Yorum Yap