League of Legends 9.2 yama özeti ve 5 önemli detay

Havai Fişek Vayne

League of Legends 9.2 yaması Sylas ile tanışmamızı sağladı. LoL 9.2 yama özetini inceleyerek tüm değişiklikleri hızlı bir şekilde öğrenebilirsin.

9.2 yaması yeni şampiyonun Lig’e girişini resmileştirdi. Bu yama ile birlikte dereceli sisteme onum dereceleri dahil edildi. Bu yamanın tüm detaylarına elbette resmi sitedeki 9.2 yama notları sayfasından ulaşabilirsin.

League of Legends 9.2 yama özeti

League of Legends 9.2 yaması ile birlikte yeni sezon başlamış oldu. Meta şampiyonların bir çoğunda dengeleme değişikliği yapıldı. Buna ek olarak Sylas savaş vadisine merhaba diyen şampiyonlardan birisi oldu.

9.2 Yaması – Güçlendirildi

9.2 yaması ile birlikte aşağıdaki şampiyonlar biraz daha güçlü hale getirildi. Buna ek olarak Günateşi Pelerini eşyasının fiyatı düşürüldü. Aynı zamanda Zırh ve Büyü Direnci niteliklerinde güçlendirme yapıldı.

9.2 Yaması – Dengelendi

9.2 yaması ile birlikte aşağıdaki şampiyonlar daha dengeli hale getirildi. Buna ek olarak Şifa Taşkını, Efsane: Kan ve Biç Devir rünlerinde kalite güncellemesi yapıldı. Ayrıca Tutuştur büyüsü daha dengeli hale getirildi.

9.2 Yaması – Zayıflatıldı

9.2 yaması ile birlikte aşağıdaki şampiyonlar güç kaybetti. Buna ek olarak Bilinmezlik Küresi ve Morellonomikon eşyalarının güçleri azaltıldı. Aynı zamanda Mutlak Odak rünü, Hasar niteliği ve Cüretli Çarp büyüsü elden geçirildi.

9.2 Yaması – Yenilikler

9.2 yaması ile birlikte yeni şampiyon Sylas oyuna eklendi. Bu şampiyonun çıkışına ek olarak Ay İfriti Sylas kostümü getirildi. Ek olarak bu yama kapsamında Havai Fişek Vayne, Havai Fişek Sejuani, Hazinedar Tahm Kench, Kalp Kıran Vi ve Gönül Avcısı Fiora kostümleri satışa sunulacak.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Hiç uzun uzun yama notlarıyla kendini yormana gerek yok. Yukarıdaki maddelerle League of Legends 9.2 yaması ile yapılan değişikliklerin neler olduğunu hemen öğrenebilirsin. Oyuna etki edebilecek en büyük değişikliklerle ilgili detayları ise aşağıdan öğrenebilirsin.

5. Konum dereceleri

Bu yama ile birlikte 9. sezonun dereceli maçları çok daha önemli hale gelecek. Bunu resmi olarak yeni sezonun başlangıcı şeklinde düşünebilirsin. Bir önceki sezonun aksine bu sezonda ise oyuncuları çok büyük bir değişiklik karşılayacak.

Bu değişiklik konum dereceleri olacak. Artık orta koridorda Gümüş kümede yer alırken, alt koridorda Altın kümede yer alabileceksin. Böylece hangi koridorda oynuyorsan eşleştirme sisteminde becerilerine uygun rakipler gelecek. En azından aktarılan bilgiler bu şekilde.

Kısacası, konum derecelerini önemsersen iyi edersin.

4. Hasarlara dikkat

Hemen hemen her maçta oyuncular hasar kontrolü yapmak için ekstra çaba gösterirler. Bunun için çeşitli eşyalar alırlar ve yollarına devam etmeye çalışırlar. Bu tür oyuncular için haberler son derece üzücü çünkü Bilinmezlik Küresi epey zayıflatıldı.

Bu değişikliğe ek olarak büyü hasarı veren orta koridor şampiyonlarının favorisi Morellonomikon eşyasının gücü azaldı. Tank şampiyonları için cazip gelen Günateşi Pelerini eşyasının ise fiyatı düşürüldü.

Kısacası, artık hasar kontrolü çok daha önemli.

3. Çeşitli rün değişiklikleri

Sezon öncesi dönemi sıkı sıkı takip ettiysen bu değişiklikler seni şaşırtmayacaktır. Hemen hemen pek çok şampiyonda tercih edilen Mutlak Odak rünü zayıflatıldı. Şifa Taşkını, Efsane: Kan ve Biç Devir rünlerinde ise ufak tefek değişilikler oldu.

Tüm bunlardan söz ederken rün niteliklerine değinmemek olmaz. Bu niteliklerden Büyü Direnci ve Zırh niteliklerinde güçlendirme yapıldı. Hasar niteliği ise zayıflatıldı. Özellikle hasar kontrolü konusunda şampiyonlara daha fazla imkan tanıyacak.

Kısacası, rün değişikliklerine tam gaz devam.

2. Merhaba Sylas

Lig’in yeni şampiyonu karşında. Henüz kendisiyle karşı karşıya gelme fırsatın olmadıysa şanslısın demektir. Bu şampiyonun en önemli özelliği özel yeteneği sayesinde hedef şampiyonun özel yeteneğini aşırması diyebilirim.

Sylas çok şeyi değiştirebilir ama rekabetçi oyunlarda kullanılması için biraz sabırlı olmak gerekecek. Belki uzun süre onu rekabetçi oyunlarda görmek mümkün olmayabilir. Ancak, normal oyunlarda özel yeteneğinin bol bol çalınmasına hazır olmalısın.

Kısacası, hoş geldin Sylas.

1. Yepyeni kostümler

Bir başka pamuk eller cebe başlığından herkese merhaba. Riot Games yine cebimize göz dikti. Havai Fişek kostüm serisine Sejuani ve Vayne dahil edildi. Tahm Kench ise Hazinedar serisine ait bir kostüm elde etti.

Hepsine ek olarak Sevgililer Günü kostüm serisi Fiora ve Vi olmak üzere iki yeni üye kazandı. Kostümlerin hepsinin iyi olduğunu söylemek mümkün. Prestij olarak ise sadece Havai Fişek Vayne için bir seçenek sunulduğunu hatırlatmak isterim.

Kısacası, pamuk eller cebe.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

League of Legends 9.2 yaması ile gelen değişiklikler hakkında neler düşünüyorsun? Düşüncelerini yorum yaparak dile getirebilirsin. Güncellemeye yönelik hazırlanan bu özet hoşuna gittiyse bana destek olmak için bunu arkadaşlarınla paylaşabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap