League of Legends 8.23 yama özeti ve 5 önemli detay

League of Legends 8.23 sezon öncesi dönemin ilk yaması oldu. Bu yamada gelen değişiklikleri en hızlı ve en kısa şekilde öğrenmek ister misin?

8.23 yaması yeni sezonun hazırlıkları anlamına gelen sezon öncesi döneme geçişin temsilidir. Bu yama biraz sürprizlerle dolu oldu diyebilirim. Bu yamanın tüm detaylarına elbette resmi sitedeki 8.23 yama notları sayfasından ulaşabilirsin.

5. Pamuk eller cebe

Bu yama altı farklı kostümün çıkarıldığı bir yama oldu. Cadılar Meclisi ailesine Camille ve Lissandra katıldı. Leona için Kara Ay ve Kara Güneş olmak üzere iki farklı kostüm çıkarıldı. Pijamalı Muhafız ailesi ise Soraka, Miss Fortune, Ezreal, Lulu ve Lux ile merhaba dedi.

Bu altı kostümün birbirinden iyi görüntülere sahip olduğunu söylemek mümkün ama içlerinden iyi olanı seçmek çok kolay değil. Özellikle Cadılar Meclisi serisine gelen iki kostümün çok iyi olduğunu söylemem gerek. Tadını çıkarmak gerek.

Kısacası, görsel doyuruculuk için pamuk eller cebe.

4. Birkaç eşyada ufak tefek değişiklik

Ufak tefek dediğime bakmayın Doran’ın Kalkanı eşyası oynanışta değişikliklere sebebiyet verecek. Uzun süredir üst koridor şampiyonlarının başlangıç eşyası durumunda olan bu eşya artık daha az tercih edilebilir. Bunun sebebi can yenileme özelliğinin toplam can yerine kaybedilen cana göre işleyecek olmasıdır.

Guinsoo’nun Hiddeti eşyası değişen bir başka eşya oldu. Oyunun çıkış tarihinden bu yana bir türlü kendisine yer bulamayan bu eşya baştan aşağı gözden geçirildi. Yeni sezonda kendisinden beklenti büyük ama yine de çok büyük beklentilere girmemek gerek.

Kısacası, iki eşyadaki değişiklik yeni oynanış stillerine kapı araladı.

3. Rün değişiklikleri

Dürüst olmak gerek, bunun geleceği dünden belliydi. Yeni bir rün sınıfı doğrudan şampiyon niteliklerine etki edecek şekilde oyuna eklendi. Bu niteliklerde kesin bir seçim yapma söz konusu olmadığı için oyuncular bağımsız seçimler yapabilecekler.

Yol ilaveleri yerine rün niteliklerinin eklenmesi bu sistemde yapılan ufak bir değişiklik oldu diyebilirim. Çünkü hemen hemen pek çok rün parçasında dengeleme değişikliği yapıldı. Bu dengeleme değişikliklerini anlamadan yeni rün dizilimleri yapmanı pek tavsiye etmem.

Kısacası, rünler yavaş yavaş değişmeye başladı.

2. Görüş mücadelesi değişmeye başladı

League of Legends’ın en önemli parçalarından birisi olan görüş mücadelesi yani harita kontrolü yeni sezonda biraz daha farklı olacak. Oyuncular harita kontrolü sağlamaları durumunda mücadele açısından epey avantaj kazanırlar ama Riot Games gerçekten akıllıca bir hamle yaparak bireyselliği devre dışı bırakma yoluna gitti diyebilirim.

Öncelikle, ilk değişiklik kontrol totemleri üzerinde oldu. Artık üzerinde sadece iki adet kontrol totemi taşıma şansına sahip olacaksın. En önemli değişiklik ise ziynet eşyalarında oldu. Artık ziynet eşyalarından elde edilen etki süresi artışı ziynete sahip olan şampiyonun seviyesine göre değil takımın ortalama seviyesine göre belli olacak.

Kısacası, bireyselliğe hayır, takım oyununa evet.

1. Işınlan artık her koşulda geçerli

Oyunun en kritik büyülerinden birisi olan Işınlan önemli bir değişiklik aldı. Bildiğin üzere Işınlan kullanmış olan bir oyuncuya kitle kontrol etkisi uyguladığın zaman onun ışınlanmasını bozabilme şansına sahiptin. Ancak artık bu şansa sahip olamayacaksın çünkü ışınlanma her koşulda gerçekleşmiş olacak.

Özellikle üst koridor ve tercihe bağlı olarak orta koridor oyuncuları tarafından alınan bu büyünün geleceği biraz tartışma yaratacak diyebilirim. Bu değişikliğin özellikle rekabetçi oyunlara epey etki edeceğini düşünüyorum. Bir süre bekleyip neler olacağını görmek gerek.

Kısacası, güzel değişiklik ama tepki gelebilir.

League of Legends 8.23 yaması ile gelen değişiklikler hakkında neler düşünüyorsun? Düşüncelerini yorum yaparak dile getirebilirsin. Güncellemeye yönelik hazırlanan bu özet hoşuna gittiyse bana destek olmak için bunu arkadaşlarınla paylaşabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap