League of Legends 8.22 yama özeti ve 5 önemli detay

League of Legends 8.22 yeni sezona geçiş yapmadan önceki son yama oldu. Bu yamada gelen değişiklikleri en hızlı ve en kısa şekilde öğrenmek ister misin?

8.22 yaması bu sezonun son yaması olacak ve ardından sezon öncesi döneme geçiş yapılacak. Bu yama çok az değişikliği içeren bir yama durumundadır çünkü sezon öncesi dönemin öncesinde genelde değişiklikler yavaş yapılır. Bu yamanın tüm detaylarına elbette resmi sitedeki 8.22 yama notları sayfasından ulaşabilirsin.

5. Pamuk eller cebe

Bu yama iki farklı kostüm ailesine yeni üyelerin katılımına ev sahipliği yaptı. Robotik ailesine Nami ve LeBlanc, Praetorian ailesine ise Fiddlesticks ve Graves katıldı. Bu dört kostümün birbirinden iyi görüntülere sahip olduğunu söylemek mümkün ama içlerinden iyi olanı seçmek çok kolay değil.

Bu yama ile gelen kostümler bunlarla sınırlı olmadı. Özellikle oyuncuların büyük bir merakla beklediği ve sezon sonu ödülleriyle ilişkili olan Şanlı ailesinin yeni üyesi resmileşti. Şanlı Orianna kostümü oyuna eklenerek hak edenin hediyesi olacak. Kostümün iyi olduğunu söyleyebilirim. Tadını çıkarmak gerek.

Kısacası, görsel doyuruculuk için pamuk eller cebe.

4. Sezonun son yaması

Yeni sezon pek çok farklı yeniliği beraberinde getirecek ama öncelikle sezon öncesi döneme geçiş yapacağız. Sezonun son yaması olan bu yama biraz sessiz ve sakin güncellemeleri içeriyor diyebilirim. Bu nedenle pek bir beklentiye girmemek gerektiğini düşünüyorum.

Bununla birlikte Riot Games her zaman olduğu gibi yeni sezona yönelik değişikliklere yönelik en ufak bir ipucu bırakmadı. Bizi neler bekliyor, neler beklemiyor bu konuda şimdilik bir bilgimiz yok. Ancak, önümüzdeki günlerde PBE sunucusuna gelecek olan dizi dizi değişikliklerle yeni sezonda bizi nelerin beklendiğini öğreneceğimizi düşünüyorum.

Kısacası, 8. sezona elveda.

3. Pyke kendine geldi

Pyke oynaması keyifli şampiyonlardan birisi olmasına rağmen oyuncuların bu konuya çok sıcak bakmadığını biliyorum. Bunun en büyük sebebi en ufak bir güçlendirmede tüm oyunlarda olması, en ufak güçsüzleştirme yapılması durumunda hiç kullanılmamasıdır. Artık Pyke kendine geldi diyebilirim.

Riot Games bu şampiyonun yetenek değerleriyle epey bir oynayarak onun çok daha kullanılabilir olmasını sağladı. Gelecekte Pyke ile ilgili böyle kapsamlı dengeleme değişiklikleri görmek mümkün olur mu? Emin değilim ama Pyke’ın bu hali herkesi memnun edebilecek seviyede olabilir.

Kısacası, Pyke nihayet kendine geldi.

2. Zaman Büken Karışım’da dengeleme

Uzun süredir orta koridor ve özellikle üst koridor oyuncularını alakadar eden bu rünün çok güçlü olduğu bilinen bir gerçekti. Riot Games nihayet buralara el atmayı düşündü. Verdiği ekstra hareket hızı ve ekstra can yenileme özellikleri tek başına koridorda kalmaya çalışanlar için son derece kullanışlıydı.

Riot Games sezonun sonuna doğru bu rahatsızlıktan iyice rahatsız olmaya başlamış olmalı ki bu ründe değişiklik yaptı. En azından tamamen ortadan kaldırmadığına şükretmek gerektiğini düşünüyorum. Rün sayesinde elde edilen ekstra iksir etkisi artık sadece başlangıçta geçerli olacak.

Kısacası, duyduğuma göre Zaman Büken Karışım güçlüymüş.

1. Dereceli sezonun bitişi

En önemli gelişmeyi elbette en sona sakladım. 8. sezonun son dereceli maçları bu yama kapsamında oynanmış olacak. Sezon önümüzdeki hafta sona erecek. Herkes sezon sonu ödüllerini almaya hak kazanacak değil ama şimdiden ödülleri almaya hak kazansanız çok iyi olacak diyebilirim.

Sezon sonuna doğru son maçlar epey dengesiz olacak çünkü herkes ödülün peşinde koşacak. Bu kargaşanın içerisinde bir o yana bir bu yana savrulmak istemiyorsan mutlaka ödülleri almaya hak kazandığından emin olmalısın. Yoksa bu son hafta pek çekilir cinsten olmayacak.

Kısacası, dereceli sezon bitti bitecek.

League of Legends 8.22 yaması ile gelen değişiklikler hakkında neler düşünüyorsun? Düşüncelerini yorum yaparak dile getirebilirsin. Güncellemeye yönelik hazırlanan bu özet hoşuna gittiyse bana destek olmak için bunu arkadaşlarınla paylaşabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap