League of Legends 8.20 yama özeti ve 5 önemli detay

League of Legends 8.20 yeni Ezreal’in görücüye çıkmasını sağladı. Bu yamada gelen değişiklikleri en hızlı ve en kısa şekilde öğrenmek ister misin?

8.20 yaması birkaç dengeleme değişikliğini ve bununla birlikte Ezreal‘in yenilenmiş halini içeren bir yama oldu. Bu yama özellikle rekabetçi ortamda sıkıntı yaşayan şampiyonları iyileştirmek için çıkarıldı. Bu yamanın tüm detaylarına elbette resmi sitedeki 8.20 yama notları sayfasından ulaşabilirsin.

5. Pamuk eller cebe

Oyunda yer alan tasarım çıkarması zor şampiyonlardan birisi olan Heimerdinger uzun bir aradan sonra yeni kostüme kavuştu. Ejderha Terbiyecisi serisine ait olan kostüm Heimerdinger’ın bambaşka bir duruma bürünmesini sağlayacak. Görünüşe göre, Yordle’ın mucidi için uzun süreli bekleyişe değmiş oldu.

Bu yama ile gelen tek kostüm bu olmadı. Amumu, Zebani Amumu ve Malzahar, Hextech Malzahar kostümlerine sahip oldu. Bunların çok önemli bir gereksinim olduğunu düşünüyor musun? Ben öyle olduğunu hiç düşünmüyorum.

Kısacası, görsel doyuruculuk için pamuk eller cebe.

4. Sezon sonu ödülleri

Sezon sonu ödülleri kapıda sayılır. Hemen hemen pek çok kişi sezon ödüllerini almak için çaba göstermeye devam etmekte. Ancak, bu sezonun sonunda da bazı oyuncular ödül almayı başaramayacaklar. Özellikle hakkında rapor oluşturulup ceza almış olan kişiler ödüllerden biraz uzak kalacaklar.

Riot Games, bu yıl oyuncuların sezon sonu ödüllerini alıp alamayacağını belirleyen bir imkan sundu. Oyuncu profilinde yer alan simgeyi inceleyerek ödül alıp alamayacağını gözden geçirebilirsin. Üstelik neler kazanıp kazanamayacağın bu simgede belirtilmiş olacak.

Kısacası, sezon sonu ödülleri kapıda.

3. Kara Hasat geç yayılır

Yeni sezonun başlangıcından itibaren en sık kullanılan rün parçalarından birisi Kara Hasat oldu. En başında çok zayıf olsa bile sonradan aşırı güçlü hale geldi. Tabi bu güçlenmenin arkasındaki en önemli sebep ise rün, şampiyon ve eşya sinerjisinin değişiklik göstermesiydi.

Uzun süre aşırı güçlü bırakılan Kara Hasat artık biraz daha güçsüz olacak. Oyunun erken evrelerine etki eden taban hasarı azaltılırken bu etki geç evre şampiyonlarında pek görülmeyecek. Biraz oyunun başındaki hasar potansiyelini düşürmek hedef olmuş diyebilirim.

Kısacası, Kara Hasat artık zamanla güçlenen şampiyonların silahı olacak.

2. Denge, denge, denge…

Birkaç dengeleme değişikliği yeniden bizimle. Çok fazla değişiklik olduğunu söylemek mümkün değil. Ancak, meşhur Ezreal değişikliğini bir kenara bırakırsan 6 şampiyonda dengeleme değişikliği yapıldığını bilmen gerek. Bunlardan en dikkat çekenleri ise Ahri ve Evelynn‘de oldu.

Bu değişiklikler için en büyük sebebin bu iki şampiyonun oynanış ve kazanma oranlarının çok yüksek olması diyebilirim. Buna rağmen Riot Games, Ahri‘yi güçlendirirken Evelynn‘in özel yeteneğinde ufak güç azaltması yaptı. Bu değişikliklerle Evelynn biraz geri plana itilmesi ama Ahri’nin ön plana çıkması bekleniyor.

Kısacası, birazcık denge ama garip denge.

1. Yeni Ezreal

Uzun bir süredir Ezreal‘in W yeteneği epey anlamsız bir yetenek gibiydi. Sadece yetenek gücüne yönelik bir eşya yapılandırması yapıldığında işe yarayan bu yetenek sadece saldırı hızı açısından fark yaratmaktaydı. Riot Games bu dengesiz duruma daha fazla tahammül edemedi ve onun bu yeteneğini değiştirdi.

Artık Ezreal W yeteneği ile bir hedefe işaret koyacak ve bu işareti patlatarak ekstra hasar verebilecek. Yeteneğin bu halinin diğer yeteneklerle çok daha uyumlu olduğunu söylemek mümkün. Daha fazlasını ise bize zaman gösterecek.

Kısacası, yeni Ezreal ile tanışın.

League of Legends 8.20 yaması ile gelen değişiklikler hakkında neler düşünüyorsun? Düşüncelerini yorum yaparak dile getirebilirsin. Güncellemeye yönelik hazırlanan bu özet hoşuna gittiyse bana destek olmak için bunu arkadaşlarınla paylaşabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap