League of Legends 8.17 yama özeti ve 5 önemli detay

League of Legends 8.17 yaması biraz ufak bir yama oldu. Bu yamada gelen değişiklikleri en hızlı ve en kısa şekilde öğrenmek ister misin?

8.17 yaması belirli şampiyonları hedefleyen bir yama görünümüne sahiptir. Bu yama ile oyuncular artık yeni şampiyon deneme konusunda biraz daha rahat hareket edebilecekler. Bu yamanın tüm detaylarına elbette resmi sitedeki 8.17 yama notları sayfasından ulaşabilirsin.

5. Pamuk eller cebe

Şaşırtıcı mı? Bence değil. Bu yama ile birlikte 3 tanesi Vahşi Batılı serisine ait olmak üzere 5 yeni kostüm satışa çıkarılacak. En dikkat çekici kostümün hangisi olduğunu soruyorsan elbette son zamanların yıldızı olan Irelia‘ya ait olan Yüce Kılıç Irelia kostümü diyebilirim.

Kostümlere para harcamak cebini çok fazla sarsmıyorsa bu kostümlerden en sevdiğini alabilirsin. Vahşi Batılı Urgot, Vahşi Batılı Thresh, Vahşi Batılı Lucian, Yüce Kılıç Irelia ve Sabırlı Kılıç Talon kostümlerden birisini seçebilirsin. Peki bu şart mı? Bence değil.

Kısacası, görsel doyuruculuk için pamuk eller cebe.

2. Garen’in kılıcı zayıfladı

Geçtiğimiz yama için hazırlamış olduğum en iyi üst koridor şampiyonları kısmından anlaşılacağı üzere Garen uzun zamandır üst koridorda en iyi şampiyon konumundaydı. Riot Games bundan rahatsız olmuş olacak ki Garen’in kılıcını zayıflattı. En azından hasar potansiyelini azaltmış oldu.

Oyuncuları rahatsız eden kısım Garen’in yüksek kazanma oranına değil yüksek kullanılma oranına sahip olmasıydı. Garen herhangi bir beceri atışı gerektirmeyen düz şampiyon olduğu için hemen hemen her oyunda karşılaşılan bir şampiyondu. Bu değişiklik ile artık onu daha az görebileceğiz.

Kısacası, Garen’in hasar potansiyeli azaltıldı.

3. Ufak tefek güçlendirmeler

8.17 yaması ufak bir yama olsa dahi kullanışlılık açısından bir takım değişikliklere sahip diyebilirim. Yaklaşık 12 şampiyon ufak tefek güçlendirmeler elde etti. Bir başka ifadeyle rakamlarında bir takım yükseltmeler yapıldı.

Bu 12 şampiyon arasından en dikkat çekeni ise Irelia oldu. Önceki yamalarda yapılan hasar değişiklikleri onun oyun kalitesini etkilemişti. Q yeteneğine getirilen az miktarda hasar yükseltmesi onun daha fazla ve daha iyi kullanılmasına yardımcı olabilecek gibi görünüyor.

Kısacası, belirli şampiyonda ufak tefek güçlendirmeler yapıldı.

4. Nunu ve Willump geri döndü

Nunu ve Willump nihayet normal sunuculara eklendi. Nunu artık yeni bir yetenek kitine sahip. Bu yeteneklerin onu tam anlamıyla güçlendirdiğinden emin olabilirsin. Özellikle seni ham ham yaptığı zaman değişikliğin ne olduğunu daha kolay fark edebilirsin.

Nunu oynanacak maçlarda nasıl bir performans gösterecek şimdilik merak konusu. Riot Games onun bu haliyle çok daha iyi olduğunu düşünüyor olabilir. Ancak, Nunu’nun oyuncuların elinde nasıl bir canavara dönüşeceğini bekleyip görmek gerek.

Kısacası, tekrar hoş geldin Nunu.

5. Gece Kılıcı ve Fırtınabiçen demirciye emanet

Çok şaşırtıcı olduğunu söylemek doğru olmaz. Gece Kılıcı ve Fırtınabiçen eşyaları bir takım değişiklikler aldı. Bu değişiklikler eşyaların tercih edilme ve kullanılma durumunu nasıl değiştirecek hep birlikte görmüş olacağız ama beklentinin çok yüksek olmaması gerek.

Gece Kılıcı eşyasının tetiklenme hasarı azaltılırken, zırh deşme miktarı yükseltildi. Fırtınabiçen eşyasının ise kritik vuruş ihtimali ve saldırı gücü azaltılırken, saldırı hızı miktarı yükseltildi. Bu değişiklikler normalde daha farklı seçenek olmasını sağlayacak gibi görünüyor.

Kısacası, demircinin elden geçirdiği eşyalar görücüye çıktı.

League of Legends 8.17 yaması ile gelen değişiklikler hakkında neler düşünüyorsun? Düşüncelerini yorum yaparak dile getirebilirsin. Güncellemeye yönelik hazırlanan bu özet hoşuna gittiyse bana destek olmak için bunu arkadaşlarınla paylaşabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap