Kog’Maw rehberi

kog'maw rehberi

Sezon 9 için en iyi Kog’Maw rehberi. Ölümün salyalarını bulaştır, rakibi yapıştır ve biyolojik salvolarla rakibinin işini bitir.

Bu rehber Kog’Maw nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Kog’Maw hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Kog’Maw nasıl oynanır?

Öncelikle Kog’Maw için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Kog’Maw ile oynarken hasar potansiyelini maksimum seviyeye çıkaran seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde maksimum hasar eşyalarına yönelmen gerekir. Kog’Maw’ın oynaması orta zorlukta bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Icathia Sürprizi

Bu yetenek hakkında taktiksel olarak pek fazla bir şey söylemeye gerek yok. Öldüğün zaman belirli bir süre hayaletini kontrol etme şansı bulursun ve bu hayalet patlayarak etrafındaki herkese belirli bir miktar gerçek hasar verir. Bu şampiyon dahilinde belki de en verimsiz yeteneklerden birisidir.

Q – Ölümün Salyaları

Kullanırken bir şekilde aşırı dikkatli olmak gerekir. Başlangıçta çok fazla işe yaramıyor gibi gözükebilir ama bir tankı saniyeler içerisinde öldürebilmek için bu yeteneğin yardımına ihtiyaç duyabilirsin.

Bu yeteneği kullanamayacak durumda olduğun zaman kendinde bir eksiklik hissedebilirsin. Saldırı hızı kazandırması ve isabet ettirildiğinde ciddi miktarda karşı tarafın savunma direncini kırmasıyla takım savaşlarında fazlasıyla işe yarar.

W – Biyo-Büyü Salvosu

İster inan ister inanma ama bu şampiyonun en önemli yeteneği konumundadır. Bu yetenek sayesinde saniye başına hasar miktarını olağanüstü seviyelere çıkartabilirsin.

Aynı zamanda sana ekstra saldırı menzili kazandıran bir yetenek olduğundan takım savaşlarına girmeden önce bu yeteneğin kullanılabilir olduğundan emin olmalısın. Aksi taktirde saldırı gücünün büyük bir kısmını heba etmiş olursun.

E – Hiçlikten Sızan

Bu yeteneğin kullanım amacı bellidir. Ondan çok fazla şey beklemek doğru değildir. Rakipleri yavaşlatmak ve taktiksel olarak kendine yeni pozisyon kazandırmak için muhakkak ama muhakkak bu yetenekten faydalanmayı denemelisin.

Rakibin konum değiştirmesine neden olabilecek bu yetenek ile kendine yeni kaçış planları oluşturabilir veya rakibe yaklaşmak için yeni fırsatlar elde edebilirsin.

R – Canlı Havan

Ardı ardına kullanılabilecek uzun menzilli saldırı yeteneğidir. Ancak bu ardı ardına kullanma durumunu çok fazla abartmak mantıklı olmayabilir çünkü kısa sürede mana yetersizliğinden hiçbir şey kullanamaz hale gelebilirsin.

Sahip olduğun eşyaların pasif niteliklerini harekete geçirmek için bu yetenekten faydalanabilirsin. Aynı zamanda az canla senden kaçmayı başarmış olan hedefleri iyi nişanlama ile etkisiz hale getirebilirsin.

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Kog’Maw rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

You may also like...

Yorum Yap