Kled Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

kled rehberi

Sezon 9 için en iyi Kled rehberi. Ayı oltasıyla yakala, hiç durmadan yardır ve durdurulması zor bir hücuma kalkışarak işi bitir.

Bu rehber Kled nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Kled hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Kled nasıl oynanır?

Öncelikle Kled için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Kled ile oynarken rakip için ciddi tehdit olmanı sağlayacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde güçlü dalış eşyalarına yönelmen gerekir. Kled’ın oynaması orta zorlukta bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Ödlek Kertenkele, Skaarl

Canın düşük olduğunda bu yetenek sayesinde rakiplerini kandırmayı başarabilirsin. Bu biraz riskli olsa bile bu oyun stili bu şampiyonun işine gelmektedir. Hareket hızı düşük olsa bile rakipleri yine bu kandırma yöntemiyle tuzağa düşürebilirsin.

Skaarl olmadığı zaman bu yeteneği aşırı dikkatli davranarak kullanmalısın.

Q – Ayı Oltası

Bu yeteneği rakibe rahatsız edici hasar vermek veya minyon öldürmek için kullanabilirsin. Mana kullanım bedeli biraz yüksek olduğundan ötürü bu yeteneği değerlendirirken dikkatli olmalısın. Bu yeteneğin ikinci kısmını tamamlamak zorunda olmadığını unutmamalısın.

Yeteneğin ikinci kısmını kullanıp rakibe isabet ettirmen durumunda Skaarl’ı geri kazanabilecek olduğundan her fırsatını bulduğunda bunu gerçekleştirmelisin.

W – Vahşet Sevdası

Maksimum sağlığa göre hasar veren bir yetenektir. Yeteneğin sahip olduğu ekstra hasar miktarı kulelere uygulanabilmektedir. Ancak bu yetenek olmadığı zaman hasar potansiyelinin büyük bir kısmından yoksun olursun. Dolayısıyla kullanırken aşırı dikkatli davranmalısın.

E – Yardır

Bu yeteneği Q yeteneğin ile birlikte kullanarak gerçekleştirebileceğin en güçlü kombinasyonu uygulayabilirsin. Bazı baskın denemelerinden ve kaybedilecek mücadele girişimlerinden bu yetenek sayesinde kaçabilirsin.

İkinci kez kullandığın zaman duvarlardan geçerek hedef şampiyona ulaşabilirsin. Ancak Skaarl olmadığı zaman bunu gerçekleştirmen mümkün değildir.

R – Hücuuuuuuuum!!!!!

Maksimum mesafe göz önünde bulundurularak kullanıldığı zaman fazlasıyla etkilidir. Maksimum sağlığa göre verdiği hasar olağanüstü derecede fazla olabilir.

Doğru bir biçimde kullanıldığı zaman mücadeleleri başlatmanın en etkili yollarından birisidir. Ancak yakın mesafedeyken kullanılmaması gerektiğini bilmelisin çünkü yakın mesafede kullanıldığında pek hasar vermemektedir.

Kled Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Kled için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Kled Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için İsabet, ikincisi için Azim seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Yenilmez olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-W-E sırasına göre yükseltmelisin.

Kled Rün

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Kled rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

Yorum Yap