Kled Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Kled nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Kled rün ve build rehberi. Yeni başlayanlardan deneyimli oyunculara kadar en özel Kled ipuçları.

Bu yazı Kled nasıl oynanır sorusuna, Kled build, Kled rün ve Kled counter arayışlarına cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Burada yer alan tüm bilgiler son yamayla birlikte güncellenmiş durumdadır.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Kled Sezon 9 Build

Kled‘ın üst koridorda maç kazanma oranı %52 seviyesinde, seçilme oranı %4 seviyesinde ve yasaklanma oranı %2 seviyesindedir. Onunla başarılı olmak istiyorsan aşağıdaki önerilerime dikkat etmelisin. Bu şampiyonun bir üst koridor şampiyonu olduğunu unutmamalısın.

Kled için eşya seçimleri konusunda koşulsuz hasar imkanı tanıyan eşyalara yönelmek gerekir. Oynaması orta zorlukta olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Kled – Benzer Şampiyonlar
Lee Sin Wukong Rengar Renekton Warwick

Kled Rün (Rune)

Kled için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Kled için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak İsabet ve ikinci rün yolu olarak Azim şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Yenilmez seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (İsabet) Rün (Azim) Nitelik

Kled Eşyalar (Item)

Kled eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya

Kled Yetenekler

Bu kısımda en iyi Kled sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra W yeteneğini ve E yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 2 > 8 > 10 > 12 > 13

(E) 3 > 14 > 15 > 17 > 18
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih zaman içerisinde rakibe hasar veren ve onun iyileştirme niteliklerini azaltan Tutuştur büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Tutuştur

Kled nasıl oynanır?

Kled ile oynamak istiyorsan favori koridorunun üst koridor olması gerekir. Bu şampiyon kitle kontrol yeteneği ve mücadele başlatma becerisi olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu fiziksel hasar gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Kled özellikle oyunun orta evresinde etkilidir. Oyunun uzaması durumunda bu şampiyon etkinliğini korur. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen bu şampiyonla daha iyi maçlar çıkarabilirsin.

Pasif – Ödlek Kertenkele, Skaarl

Canın düşük olduğunda bu yetenek sayesinde rakiplerini kandırmayı başarabilirsin. Bu biraz riskli olsa bile bu oyun stili bu şampiyonun işine gelmektedir. Hareket hızı düşük olsa bile rakipleri yine bu kandırma yöntemiyle tuzağa düşürebilirsin.

Skaarl olmadığı zaman bu yeteneği aşırı dikkatli davranarak kullanmalısın.

Q – Ayı Oltası

Bu yeteneği rakibe rahatsız edici hasar vermek veya minyon öldürmek için kullanabilirsin. Mana kullanım bedeli biraz yüksek olduğundan ötürü bu yeteneği değerlendirirken dikkatli olmalısın. Bu yeteneğin ikinci kısmını tamamlamak zorunda olmadığını unutmamalısın.

Yeteneğin ikinci kısmını kullanıp rakibe isabet ettirmen durumunda Skaarl’ı geri kazanabilecek olduğundan her fırsatını bulduğunda bunu gerçekleştirmelisin.

W – Vahşet Sevdası

Maksimum sağlığa göre hasar veren bir yetenektir. Yeteneğin sahip olduğu ekstra hasar miktarı kulelere uygulanabilmektedir. Ancak bu yetenek olmadığı zaman hasar potansiyelinin büyük bir kısmından yoksun olursun. Dolayısıyla kullanırken aşırı dikkatli davranmalısın.

E – Yardır

Bu yeteneği Q yeteneğin ile birlikte kullanarak gerçekleştirebileceğin en güçlü kombinasyonu uygulayabilirsin. Bazı baskın denemelerinden ve kaybedilecek mücadele girişimlerinden bu yetenek sayesinde kaçabilirsin.

İkinci kez kullandığın zaman duvarlardan geçerek hedef şampiyona ulaşabilirsin. Ancak Skaarl olmadığı zaman bunu gerçekleştirmen mümkün değildir.

R – Hücuuuuuuuum!!!!!

Maksimum mesafe göz önünde bulundurularak kullanıldığı zaman fazlasıyla etkilidir. Maksimum sağlığa göre verdiği hasar olağanüstü derecede fazla olabilir.

Doğru bir biçimde kullanıldığı zaman mücadeleleri başlatmanın en etkili yollarından birisidir. Ancak yakın mesafedeyken kullanılmaması gerektiğini bilmelisin çünkü yakın mesafede kullanıldığında pek hasar vermemektedir.

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Kled rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

You may also like...

Yorum Yap