Kindred Rün ve Eşya Dizilimi » Jungle Build

Bu rehber Kindred rün, eşya dizilimi ve yetenek sırası için en doğru tercihleri içerir. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Build olarak adlandırılan bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dolayısıyla yenilikler için sık sık ziyaret etmeyi düşünebilirsin.

Dilersen Kindred hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin. Burada mevcut yamaya göre Kindred için en doğru rün ve eşya seçimlerini ve ayrıca ipuçları ile taktikleri bulabileceksin. Unutma, bu rehber her yama sonrasında gözden geçirilir.

Kindred Build S10

Kindred ile oynarken maça başlar başlamaz mutlaka rakip ormancıyı işaretlemeye çalışmalısın. İlk kamp çıktıktan sonra mutlaka birini işaretlemeye hazır olmuş olursun. Bu genelde baskın düzenleyecek olduğun ilk koridor olacaktır. Bu nedenle doğru zamanda doğru hamleyi yapmanın önemini iyi kavraman gerekir. Bu olmazsa olmaz durumlardan biridir.

Ormanda gezinirken daima duvarlara yakın olman gerekir. Bu şampiyon oldukça dayanıksız bir şampiyondur. Dolayısıyla kötü bir konumda yakalaman durumunda Q yeteneğini kullanarak kaçmayı başarabilirsin. Ayrıca bu şampiyonla oynarken işaretlerin çok önemli olduğunu unutmamalısın. Rakibin işaretlerini takip edebileceğini unutmamalı ve kendini zor duruma sokmamalısın.

Kindred Build Başlangıç
Başlangıç
Temel Eşyalar  
Sihirdar Büyüleri

Kindred için tam eşya dizilimini öğrenmek istiyorsan aşağıdaki tabloya göz atabilirsin. Standart şartlarda şampiyonun maksimum potansiyeline ulaşmasına sağlayacak olan dizilim budur. Ancak oyunun mevcut yapısına göre temel eşyalardan sonrasını kendin belirleme yoluna gidebilirsin.

Kindred Tam Build

Birincil yetenek ağacı için İsabet, ikincisi için Hakimiyet seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Saldırıya Devam olmalıdır. W yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-W-E sırasına göre yükseltmelisin. Ayrıca tüm bu seçimlerini en doğru yardımcı rün seçimleriyle desteklemelisin.

Kindred Rün

Kindred nasıl oynanır?

Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Kindred ile oynarken hasar potansiyelini maksimum düzeye çıkaran seçimler yapmalısın. Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde maksimum hasar eşyalarına yönelmen gerekir. Kindred oynaması zor olan şampiyonlar arasında yer alır.

Özellikle oyunun geç evresinde çok daha güçlüdür. Bu nedenle söz konusu evrede avantaj elde edecek şekilde bir build tercih etmelisin. Ancak her şeyden önce Kindred’ın yeteneklerinin ne işe yaradığını öğrenmelisin. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Avcının Damgası

Bu şampiyonun çok daha güçlü hale gelmesini sağlayan iyi bir yetenektir. Ancak bazı oyuncular bu yeteneğin sunduğu işaretleri toplamak için gereksiz maceralara kalkışırlar. İşaretleri toplayabilecek durumdaysan toplamalısın ama toplamak riskliyse es geçmelisin. Rakip bu işaretleri toplamana engel olmaya çalışırsa karşı orman taktiğini uygulayıp daha fazla altın kazanmayı başarabilirsin.

Q – Okların Dansı

Bu şampiyona hareketlilik kazandıran yetenektir. Bu yetenek sayesinde rakibe doğru hamle yapabilirsin ama pek çok koşulda bu gerekli değildir. Rakip seni öldürebilecek konumdaysa ona karşı bu yeteneği kullanıp yakınına gitmen çok doğru olmayacaktır. Gereksiz maceralara atılıp hareketlilik kabiliyetini kaybetmemelisin.

W – Kurdun Hiddeti

Pasif yeteneğinden gelen işaretlere oldukça bağımlı bir yetenektir. Bu yeteneğin asıl önemi orman kamplarını temizlerken karşına çıkmaktadır. Bu yetenek sayesinde orman kamplarının saldırı hızını azaltabilirsin. Bu sayede onları temizlemek çok daha kolay olur. Ayrıca mücadeleler sırasında saniye başına hasar potansiyelini yükseltmek için bu yetenekten destek alabilirsin.

E – Karabasan

Az bile olsa kalabalık kontrol etkisi kazandıran yeteneğindir. Bu yeteneği kullanarak canı azalmış olan rakipleri ölümle buluşturmayı başarabilirsin. Ancak kalabalık kontrol etkisi sunan tek yeteneğin olduğu için bu yeteneği mücadelenin başlangıcında kullanmayı da düşünebilirsin. Koşullara göre kullanım biçimi değişen bu yeteneği kullanım tarzını oyunun gidişatına göre kendin belirlemelisin.

R – Kuzunun Şefkati

Bu yeteneği kullanabilmek için kesinlikle bol bol pratik yapmalısın. Pratik olmadan bu yeteneği verimli bir biçimde kullanman mümkün değildir. Pek çok koşulda takımını ölümden kurtarabilirsin ama yine pek çok koşulda rakip takımı da ölümden kurtarabilirsin. Bu nedenle bol bol pratik yapmalı ve bu yeteneğin kullanımını en iyi şekilde öğrenmeye çalışmalısın.

Temel Yetenek Kombinasyonları

  • Q + W + E + AA + Q + AA: Q yeteneğini kullanarak aradaki mesafeyi kapatmalı ve E yeteneğini kullandıktan sonra kombinasyonu tamamlamalısın.

Burada yer alan Kindred rün ve eşya seçimleri hakkında ne düşünüyorsun? Kindred hakkında genel düşüncen nedir? Daha iyi tercihlerin bulunduğuna inanıyorsan yorum yapıp onları bana ulaştırır mısın?

Yorum Yap