Kindred Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Kindred nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Kindred rün ve build rehberi. Yeni başlayanlardan deneyimli oyunculara kadar en özel Kindred ipuçları.

Bu yazı Kindred nasıl oynanır sorusuna, Kindred build, Kindred rün ve Kindred counter arayışlarına cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Burada yer alan tüm bilgiler son yamayla birlikte güncellenmiş durumdadır.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Kindred Sezon 9 Build

Kindred‘in orman bölgesinde maç kazanma oranı %50 seviyesinde, seçilme oranı %3 seviyesinde ve yasaklanma oranı %1 seviyesindedir. Onunla başarılı olmak istiyorsan aşağıdaki önerilerime dikkat etmelisin. Bu şampiyonun bir orman şampiyonu olduğunu unutmamalısın.

Kindred için eşya seçimleri konusunda hasar kapasiteni yükselten eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması zor olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Kindred – Benzer Şampiyonlar
Jhin Miss Fortune Jinx Draven Lucian

Kindred Rün (Rune)

Kindred için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Kindred için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak İsabet ve ikinci rün yolu olarak Hakimiyet şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Yenilmez seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (İsabet) Rün (Hakimiyet) Nitelik

Kindred Eşyalar (Item)

Kindred eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

 

Kindred Yetenekler

Bu kısımda en iyi Kindred sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra W yeteneğini ve E yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 2 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 1 > 8 > 10 > 12 > 13

(E) 3 > 14 > 15 > 17 > 18
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih her ormancının sahip olması gereken Çarp büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Çarp

Kindred nasıl oynanır?

Kindred ile oynamak istiyorsan favori koridorunun orman bölgesi olması gerekir. Bu şampiyon takıma katkı açısından hareketlilik dışında herhangi bir becerisi olmayan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu fiziksel hasar gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Kindred özellikle oyunun erken ve orta evresinde etkilidir. Oyunun uzaması durumunda bu şampiyon etkinliğini korur. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen bu şampiyonla daha iyi maçlar çıkarabilirsin.

Pasif – Avcının Damgası

Bu şampiyonun çok daha güçlü hale gelmesini sağlayan iyi bir yetenektir. Ancak bazı oyuncular bu yeteneğin sunduğu işaretleri toplamak için gereksiz maceralara kalkışırlar. İşaretleri toplayabilecek durumdaysan toplamalısın ama toplamak riskliyse es geçmelisin.

Rakip bu işaretleri toplamana engel olmaya çalışırsa karşı orman taktiğini uygulayıp daha fazla altın kazanmayı başarabilirsin.

Q – Okların Dansı

Bu şampiyona hareketlilik kazandıran yetenektir. Bu yetenek sayesinde rakibe doğru hamle yapabilirsin ama pek çok koşulda bu gerekli değildir.

Rakip seni öldürebilecek konumdaysa ona karşı bu yeteneği kullanıp yakınına gitmen çok doğru olmayacaktır. Gereksiz maceralara atılıp hareketlilik kabiliyetini kaybetmemelisin.

W – Kurdun Hiddeti

Pasif yeteneğinden gelen işaretlere oldukça bağımlı bir yetenektir. Bu yeteneğin asıl önemi orman kamplarını temizlerken karşına çıkmaktadır.

Bu yetenek sayesinde orman kamplarının saldırı hızını azaltabilirsin. Bu sayede onları temizlemek çok daha kolay olur. Ayrıca mücadeleler sırasında saniye başına hasar potansiyelini yükseltmek için bu yetenekten destek alabilirsin.

E – Karabasan

Az bile olsa kalabalık kontrol etkisi kazandıran yeteneğindir. Bu yeteneği kullanarak canı azalmış olan rakipleri ölümle buluşturmayı başarabilirsin. Ancak kalabalık kontrol etkisi sunan tek yeteneğin olduğu için bu yeteneği mücadelenin başlangıcında kullanmayı da düşünebilirsin.

Koşullara göre kullanım biçimi değişen bu yeteneği kullanım tarzını oyunun gidişatına göre kendin belirlemelisin.

R – Kuzunun Şefkati

Bu yeteneği kullanabilmek için kesinlikle bol bol pratik yapmalısın. Pratik olmadan bu yeteneği verimli bir biçimde kullanman mümkün değildir.

Pek çok koşulda takımını ölümden kurtarabilirsin ama yine pek çok koşulda rakip takımı da ölümden kurtarabilirsin. Bu nedenle bol bol pratik yapmalı ve bu yeteneğin kullanımını en iyi şekilde öğrenmeye çalışmalısın.

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Kindred rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

You may also like...

Yorum Yap