Kha’Zix Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

kha'zix rehberi

Sezon 9 için en iyi Kha’Zix rehberi. Görünmez tehdit ol, korkularından beslen ve rakibine baskı kurarak hiçliğin gücünü herkese göster.

Bu rehber Kha’Zix nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Kha’Zix hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Kha’Zix nasıl oynanır?

Öncelikle Kha’Zix için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Kha’Zix ile oynarken hasar potansiyelini maksimum düzeye çıkaran seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde anlık hasar eşyalarına yönelmen gerekir. Kha’Zix’ın oynaması orta zorlukta bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Görünmez Tehdit

Bu yetenek basit saldırılarının çok daha güçlü olmasını sağlar ama bunu kullanabilmek için etrafta çalılıkların olması çok daha doğru olacaktır. Kendi takım arkadaşlarından ayrı düşmüş bir hedefi bu yeteneğin sunduğu avantaj sayesinde iki hamlede bile yere serip skor elde etmen mümkündür.

Bu yeteneği kullanırken tek yapman gereken yeteneğin harekete geçiş mekanizmasına dikkat etmektir.

Q – Korkularından Beslen

Bu şampiyonun en önemli saldırı yeteneğidir ve tıpkı pasif yeteneği gibi olabildiğince fazla kullanılmalıdır. Geliştirmesi yapıldığında ise bekleme süresi azaldığı için yeteneği daha sık bir biçimde kullanabilirsin.

Aynı zamanda bu şampiyonun hızlı bir biçimde orman kamplarını temizlemesine bu yetenek yardımcı olmaktadır.

W – Hiçlik Dikenleri

Orman alanında sürdürülebilirliği sağlamak için en uygun yetenektir. Bu yetenek aynı zamanda bu şampiyonun rakiplere rahatsız edici hasar vermesini sağlar.

Onun oyun içerisindeki rolünü bir suikastçı şampiyon olmaktan biraz daha destek şampiyonuna dönüştürmeyi istiyorsan ilk geliştirmen gereken yeteneklerin başında bu yetenek gelir.

E – Çullan

Bu şampiyonun rakiplere yaklaşma ve rakiplerden uzaklaşmasını sağlayan ve onun hareket kabiliyetini yükselten yetenektir. Bu yeteneği kullanırken özellikle ama özellikle zamanlamaya dikkat etmelisin.

Özel yeteneğini saymazsak tek kaçış yeteneğin olduğunu unutmamalısın. Eğer bu yetenek devre dışı kalırsa yani bu yeteneği zamansız kullanırsan ölümden kaçış çok kolay olmayacaktır.

R – Hiçlik Saldırısı

Bu şampiyonun her şampiyona lazım yeteneğidir. Onun işlevsellik sahibi olan bir şampiyon olması tamamen bu yetenekle ilgilidir. Bu yetenek sayesinde rakibin hamlelerinden kaçabilir veya onlara sürpriz yapabilirsin.

Bu yetenek sayesinde çeşitli oynanış taktikleri geliştirebilir ve pasif yeteneğinden maksimum verim alabilirsin. Tek dikkat etmen gereken bu yeteneği zamansız kullanmamaktır çünkü bu yeteneği zamansız kullanman durumunda bütün hareket ve işlevsellik kabiliyetini kaybedersin.

Kha’Zix Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Kha’Zix için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Kha’Zix Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Hakimiyet, ikincisi için Büyücülük seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Elektrik Ver olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-W-E sırasına göre yükseltmelisin.

Kha’Zix Rün

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Kha’Zix rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

2 Responses

  1. sdfafdassdaf dedi ki:

    ty işe yaradı ..

    • Eurasian Wolf dedi ki:

      Yorumun için çok teşekkürler. Yakında rehber güncellenecek ve çok daha kullanışlı hale gelecek. Tekrar göz atarsın umarım. Keyifli oyunlar.

Yorum Yap