Kha’Zix Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

kha'zix rehberi

Sezon 9 için en iyi Kha’Zix build. Görünmez tehdit ol, korkularından beslen, hiçlik dikenleriyle rakibine baskı kurarak hiçliğin gücünü herkese göster.

Bu rehber Kha’Zix nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Build olarak adlandırılan bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Kha’Zix hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin. Burada mevcut yamaya göre Kha’Zix için en güçlü eşya dizilimini bulabileceksin.

Kha’Zix nasıl oynanır?

Kha’Zix için tercih edebileceğin build hakkında detaylı bilgiyi yeteneklerden sonra gelen build kısmından öğrenebilirsin. Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Kha’Zix ile oynarken hasar potansiyelini maksimum düzeye çıkaran seçimler yapmalısın. Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde anlık hasar eşyalarına yönelmen gerekir.

Kha’Zix oynaması zor olan şampiyonlar arasında yer alır. Özellikle oyunun erken ve orta evresinde çok daha güçlüdür. Bu nedenle söz konusu evrede avantaj elde edecek şekilde bir build tercih etmelisin. Ancak her şeyden önce Kha’Zix’in yeteneklerinin ne işe yaradığını öğrenmelisin. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Görünmez Tehdit

Bu yetenek basit saldırılarının çok daha güçlü olmasını sağlar ama bunu kullanabilmek için etrafta çalılıkların olması çok daha doğru olacaktır. Kendi takım arkadaşlarından ayrı düşmüş bir hedefi bu yeteneğin sunduğu avantaj sayesinde iki hamlede bile yere serip skor elde etmen mümkündür.

Bu yeteneği kullanırken tek yapman gereken yeteneğin harekete geçiş mekanizmasına dikkat etmektir.

Q – Korkularından Beslen

Bu şampiyonun en önemli saldırı yeteneğidir ve tıpkı pasif yeteneği gibi olabildiğince fazla kullanılmalıdır. Geliştirmesi yapıldığında ise bekleme süresi azaldığı için yeteneği daha sık bir biçimde kullanabilirsin.

Aynı zamanda bu şampiyonun hızlı bir biçimde orman kamplarını temizlemesine bu yetenek yardımcı olmaktadır.

W – Hiçlik Dikenleri

Orman alanında sürdürülebilirliği sağlamak için en uygun yetenektir. Bu yetenek aynı zamanda bu şampiyonun rakiplere rahatsız edici hasar vermesini sağlar.

Onun oyun içerisindeki rolünü bir suikastçı şampiyon olmaktan biraz daha destek şampiyonuna dönüştürmeyi istiyorsan ilk geliştirmen gereken yeteneklerin başında bu yetenek gelir.

E – Çullan

Bu şampiyonun rakiplere yaklaşma ve rakiplerden uzaklaşmasını sağlayan ve onun hareket kabiliyetini yükselten yetenektir. Bu yeteneği kullanırken özellikle ama özellikle zamanlamaya dikkat etmelisin.

Özel yeteneğini saymazsak tek kaçış yeteneğin olduğunu unutmamalısın. Eğer bu yetenek devre dışı kalırsa yani bu yeteneği zamansız kullanırsan ölümden kaçış çok kolay olmayacaktır.

R – Hiçlik Saldırısı

Bu şampiyonun her şampiyona lazım yeteneğidir. Onun işlevsellik sahibi olan bir şampiyon olması tamamen bu yetenekle ilgilidir. Bu yetenek sayesinde rakibin hamlelerinden kaçabilir veya onlara sürpriz yapabilirsin.

Bu yetenek sayesinde çeşitli oynanış taktikleri geliştirebilir ve pasif yeteneğinden maksimum verim alabilirsin. Tek dikkat etmen gereken bu yeteneği zamansız kullanmamaktır çünkü bu yeteneği zamansız kullanman durumunda bütün hareket ve işlevsellik kabiliyetini kaybedersin.

Temel Yetenek Kombinasyonları

 • R + W + AA + Tiamat + Q: 6. seviye olduktan sonra mücadelelerde kullanman gereken kombinasyondur. R yeteneğini kullanarak mesafeyi kapatmalı, W yeteneğini kullanmalı, basit saldırı yapmalı ve Tiamat eşyasını aktif ettikten sonra Q yeteneğini kullanıp anlık hasar vermelisin.
 • W + AA + Tiamat + Q: En basit mücadele kombinasyonlarından biridir. Özel yeteneğini kullanmana gerek yoktur.
 • W + E + Q + AA: W yeteneğini kullandıktan sonra E yeteneğini kullanmalısın ama havadayken hemen Q yeteneğini aktif edip basit saldırı gerçekleştirerek hasar potansiyelini yükseltmelisin.

Kha’Zix Build S9

Kha’Zix ile oynarken onun gücünün farkında olman gerekir. Bu şampiyon maçın erken evresinde ormanda rakipsiz gibi bir şeydir. Bu nedenle sürekli olarak baskın düzenlemeye çalışmalısın. Baskınlarda başarılı olursan kendi gücünü maça yansıtmayı başarabilirsin. Bu sayede maçı taşıyan bir ormancıya dönüşmen kaçınılmaz olur.

Ormandayken veya baskın düzenlerken temel hedefin tecrübe puanı edinmek olmalıdır. Olabildiğince hızlı bir biçimde 6. seviyeye ulaşmalısın. Böylece ilk yetenek geliştirmesini elde edebilirsin. Gerektiğinde rakip ormana baskın düzenleyip rakibin ormancı şampiyonunu etkisiz bırakmayı düşünebilirsin. Böylece karşı takımın geri kalmasına neden olabilirsin.

Kha’Zix Build Başlangıç – S9
Başlangıç  
Temel Eşyalar  
Sihirdar Büyüleri

Kha’Zix için tam eşya dizilimini öğrenmek istiyorsan aşağıdaki tabloya göz atabilirsin. Standart şartlarda şampiyonun güçlenmesine ve maksimum potansiyeline ulaşmasına sağlayacak olan dizilim budur. Ancak oyunun mevcut yapısına göre temel eşyalardan sonrasını kendin belirleme yoluna gidebilirsin. Buna rağmen ihtiyacın olması durumunda aşağıdaki tam build seçeneğini kullanabilirsin.

Kha’Zix Tam Build – S9

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Hakimiyet, ikincisi için Büyücülük seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Elektrik Ver olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-W-E sırasına göre yükseltmelisin. Ayrıca tüm bu seçimlerini en doğru yardımcı rün seçimleriyle desteklemelisin.

Kha’Zix Rün

Oyunun erken ve orta evresinde güçlü, oynaması zor olan bir suikastçı şampiyon arıyorsan Kha’Zix senin için en doğru seçimlerden biri olacaktır. Bu rehberi beğendiysen onu arkadaşlarınla paylaşarak bana destek olabilirsin. Ayırca sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

2 Responses

 1. sdfafdassdaf dedi ki:

  ty işe yaradı ..

  • Eurasian Wolf dedi ki:

   Yorumun için çok teşekkürler. Yakında rehber güncellenecek ve çok daha kullanışlı hale gelecek. Tekrar göz atarsın umarım. Keyifli oyunlar.

Yorum Yap