Kha’Zix Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Kha’Zix nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Kha’Zix rün ve build rehberi. Yeni başlayanlardan deneyimli oyunculara kadar en özel Kha’Zix ipuçları.

Bu yazı Kha’Zix nasıl oynanır sorusuna, Kha’Zix build, Kha’Zix rün ve Kha’Zix counter arayışlarına cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Burada yer alan tüm bilgiler son yamayla birlikte güncellenmiş durumdadır.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Kha’Zix Sezon 9 Build

Kha’Zix‘in orman bölgesinde maç kazanma oranı %51 seviyesinde, seçilme oranı %15 seviyesinde ve yasaklanma oranı %21 seviyesindedir. Onunla başarılı olmak istiyorsan aşağıdaki önerilerime dikkat etmelisin. Bu şampiyonun bir orman şampiyonu olduğunu unutmamalısın.

Kha’Zix için eşya seçimleri konusunda anlık hasar imkanı tanıyan eşyalara yönelmek gerekir. Oynaması orta zorlukta olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Kha’Zix – Benzer Şampiyonlar
Evelynn Zed Nocturne Shaco Ekko

Kha’Zix Rün (Rune)

Kha’Zix için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Kha’Zix için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak İsabet ve ikinci rün yolu olarak Büyücülük şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Elektrik Ver seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Hakimiyet) Rün (Büyücülük) Nitelik

Kha’Zix Eşyalar (Item)

Kha’Zix eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya

Kha’Zix Yetenekler

Bu kısımda en iyi Kha’Zix sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra W yeteneğini ve E yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 8 > 10

(W) 2 > 9 > 11 > 13 > 14 > 15

(E) 3 > 16 > 17 > 19
(R) 6 > 12 > 18

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih tüm orman şampiyonlarının mutlaka alması gereken Çarp büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Çarp

Kha’Zix nasıl oynanır?

Kha’Zix ile oynamak istiyorsan favori koridorunun orman bölgesi olması gerekir. Bu şampiyonun yoğun hasar ve hareketlilik dışında takımına ek bir katkısı yoktur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu fiziksel hasar gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Kha’Zix özellikle oyunun erken ve son evresinde etkilidir. Oyunun uzaması durumunda bu şampiyon etkinliğini korur. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen bu şampiyonla daha iyi maçlar çıkarabilirsin.

Pasif – Görünmez Tehdit

Bu yetenek basit saldırılarının çok daha güçlü olmasını sağlar ama bunu kullanabilmek için etrafta çalılıkların olması çok daha doğru olacaktır. Kendi takım arkadaşlarından ayrı düşmüş bir hedefi bu yeteneğin sunduğu avantaj sayesinde iki hamlede bile yere serip skor elde etmen mümkündür.

Bu yeteneği kullanırken tek yapman gereken yeteneğin harekete geçiş mekanizmasına dikkat etmektir.

Q – Korkularından Beslen

Bu şampiyonun en önemli saldırı yeteneğidir ve tıpkı pasif yeteneği gibi olabildiğince fazla kullanılmalıdır. Geliştirmesi yapıldığında ise bekleme süresi azaldığı için yeteneği daha sık bir biçimde kullanabilirsin.

Aynı zamanda bu şampiyonun hızlı bir biçimde orman kamplarını temizlemesine bu yetenek yardımcı olmaktadır.

W – Hiçlik Dikenleri

Orman alanında sürdürülebilirliği sağlamak için en uygun yetenektir. Bu yetenek aynı zamanda bu şampiyonun rakiplere rahatsız edici hasar vermesini sağlar.

Onun oyun içerisindeki rolünü bir suikastçı şampiyon olmaktan biraz daha destek şampiyonuna dönüştürmeyi istiyorsan ilk geliştirmen gereken yeteneklerin başında bu yetenek gelir.

E – Çullan

Bu şampiyonun rakiplere yaklaşma ve rakiplerden uzaklaşmasını sağlayan ve onun hareket kabiliyetini yükselten yetenektir. Bu yeteneği kullanırken özellikle ama özellikle zamanlamaya dikkat etmelisin.

Özel yeteneğini saymazsak tek kaçış yeteneğin olduğunu unutmamalısın. Eğer bu yetenek devre dışı kalırsa yani bu yeteneği zamansız kullanırsan ölümden kaçış çok kolay olmayacaktır.

R – Hiçlik Saldırısı

Bu şampiyonun her şampiyona lazım yeteneğidir. Onun işlevsellik sahibi olan bir şampiyon olması tamamen bu yetenekle ilgilidir. Bu yetenek sayesinde rakibin hamlelerinden kaçabilir veya onlara sürpriz yapabilirsin.

Bu yetenek sayesinde çeşitli oynanış taktikleri geliştirebilir ve pasif yeteneğinden maksimum verim alabilirsin. Tek dikkat etmen gereken bu yeteneği zamansız kullanmamaktır çünkü bu yeteneği zamansız kullanman durumunda bütün hareket ve işlevsellik kabiliyetini kaybedersin.

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Kha’Zix rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

You may also like...

2 Responses

  1. sdfafdassdaf dedi ki:

    ty işe yaradı ..

    • Eurasian Wolf dedi ki:

      Yorumun için çok teşekkürler. Yakında rehber güncellenecek ve çok daha kullanışlı hale gelecek. Tekrar göz atarsın umarım. Keyifli oyunlar.

Yorum Yap